Lyngby
Lyngby meddeler, at Emil Larsen har forlænget sin kontrakt. Aftalen blev dog underskrevet for en måned siden, og Larsen vil stadig væk til sommer.

Eftertragtede Emil Larsen har fået en ny kontrakt i nedrykningstruede Lyngby. Offensivspillerens nye aftale løber frem til sommeren 2013.

Lyngbys nye angriber har spillet sin første halvleg i den blå trøje, men det endte med et nederlag til Landskrona.

Transfervinduet er lukket. Tipsbladet.dk har samlet alle transfers ind og ud af Superligaen her.

Der var bud efter Emil Larsen i januar, men det rigtige tilbud kom aldrig. Larsen spiller ufortrødent videre og satser på sommerskifte.

Lyngby bruger den kommende uges tid på at beslutte, hvorvidt kontroversielle Kim Aabech har en fremtid i klubben.

Lyngby-træner ser en god fremtid for den 19-årige forsvarsspiller Ryan Laursen - på trods af uheldig skade i træningskamp.

Niels Frederiksen afviser, at der forhandles om et salg af Emil Larsen.

Frank Arnesen og co. arbejder i øjeblikket på at gøre Emil Larsen til HSV-spiller, skriver sporten.dk.

Kristoffer Munksgaard spiller i Lyngby BK frem til sommeren 2012.
| Klub | K | M | P | |
|---|---|---|---|---|
| FC København | 18 | 39 | ||
| FC Nordsjælland | 18 | 35 | ||
| FC Midtjylland | 18 | 30 | ||
| AGF | 18 | 29 | ||
| AC Horsens | 18 | 29 | ||
| Silkeborg | 18 | 26 | ||
| AaB | 18 | 26 | ||
| OB | 18 | 25 | ||
| SønderjyskE | 18 | 21 | ||
| Brøndby IF | 18 | 18 | ||
| Lyngby | 18 | 12 | ||
| HB Køge | 18 | 7 |