Danmarks nye stortalent: Droppede tidligt fredags-slikket
2016-01-15 14:43

Fremover skal FC København selv stå for formidlingen af billetter til klubbens kampe. En opgave, som FCK overtager fra Billetlugen.

Billetlugen har i en årrække stået for at sælge og formidle billetter for FC København, men det er nu slut. På FCK's hjemmeside fortæller klubben, at den fremover selv vil stå for at sælge og sende billetter.

Således fortæller klubben i en meddelelse, at man har optimeret sit system, så FCK fremover selv kan stå for at fordele og sælge billetterne.

Det giver større fleksibilitet for klubbens fans, og fremover arbejder FCK på, at man skal kunne købe billet direkte fra mobiltelefonen, ligesom man kan sende sit sæsonkort til eksempelvis en ven, der kan tage til kamp, hvis en sæsonkortholder ikke kan til en given kamp.

FCK overtog opgaven den 1. januar.

SENESTE NYT...
OP | NED

SUPERLIGA-VIDEO