• Hent Tipsbladets app og få push notifikationer om seneste nyt, livescores mm.
  • Tilmeld dig nyhedsbrevet og få dit daglige skud fodbold til frokostpausen
    Tilmeld nyhedsbrev
  • Vær med hvor og når det sker og deltag i debatterne - følg Tipsbladet på:
Hold dig opdateret - følg Tipsbladet på:
VM Anders Dehn

Alle VM-kampe ét sted: Her er det komplette kampprogram

Bliv klar til en sommer fyldt med fodbold. Tipsbladet.dk giver dig en nem og overskuelig oversigt over alle VM-slutrundens kampe.

Af Anders Dehn

GRUPPESPIL

14. juni:
17.00 Rusland – Saudi-Arabien 5-0

15. juni: 
14.00 Egypten – Uruguay 0-1
17.00 Marokko – Iran 0-1
20.00 Portugal – Spanien 3-3

16. juni:
12.00 Frankrig – Australien 2-1
15.00 Argentina – Island 1-1
18.00 Peru – Danmark 0-1
21.00 Kroatien – Nigeria 2-0

17. juni:
14.00 Costa Rica – Serbien 0-1
17.00 Tyskland – Mexico 0-1
20.00 Brasilien – Schweiz 1-1

18. juni:
14.00 Sverige – Sydkorea 1-0
17.00 Belgien – Panama 3-0
20.00 Tunesien – England 1-2 

19. juni:
14.00 Colombia – Japan 1-2
17.00 Polen – Senegal 1-2
20.00 Rusland – Egypten 3-1 

20. juni:
14.00 Portugal – Marokko 1-0
17.00 Uruguay – Saudi-Arabien 1-0
20.00 Iran – Spanien 0-1

21. juni:
14.00 Danmark – Australien 1-1
17.00 Frankrig – Peru 1-0
20.00 Argentina – Kroatien 0-3

22. juni:
14.00 Brasilien – Costa Rica 2-0
17.00 Nigeria – Island 2-0
20.00 Serbien – Schweiz 1-2

23. juni:
14.00 Belgien – Tunesien 5-2
17.00 Sydkorea – Mexico 1-2
20.00 Tyskland – Sverige 2-1

24. juni:
14.00 England – Panama 6-1
17.00 Japan – Senegal 2-2
20.00 Polen – Colombia 0-3

25. juni:
16.00 Uruguay – Rusland 3-0
16.00 Saudi-Arabien – Egypten 2-1
20.00 Spanien – Marokko 2-2
20.00 Iran – Portugal 1-1

26.juni:
16.00 Australien – Peru 0-2
16.00 Danmark – Frankrig 0-0
20.00 Nigeria – Argentina 1-2
20.00 Island – Kroatien 1-2

27. juni:
16.00 Mexico – Sverige 0-3
16.00 Sydkorea – Tyskland 2-0
20.00 Schweiz – Costa Rica 2-2
20.00 Serbien – Brasilien 0-2

28. juni:
16.00 Japan – Polen 0-1
16.00 Senegal – Colombia 0-1
20.00 England – Belgien 0-1
20.00 Panama – Tunesien 1-2

1/8-FINALER

30. juni:
#49: 20.00 Uruguay – Portugal 2-1
#50: 16.00 Frankrig – Argentina 4-3

1. juli:
#51: 16.00 Spanien – Rusland 1-1 (Rusland videre efter straffespark)
#52: 20.00 Kroatien – Danmark 1-1 (Kroatien videre efter straffespark)

2. juli:
#53: 16.00 Brasilien – Mexico 2-0
#54: 20.00 Belgien – Japan 3-2

3. juli:
#55: 16.00 Sverige – Schweiz 1-0
#56: 20.00 Colombia – England 1-1 (England videre efter straffespark)

KVARTFINALER

6. juli:
#57: 16.00 Uruguay – Frankrig 0-2
#58: 20.00 Brasilien – Belgien 1-2 

7. juli:
#59: 20.00 Rusland – Kroatien 2-2 (Kroatien videre efter straffespark)
#60: 16.00 Sverige – England 0-2

SEMIFINALER

10. juli:
#61: 20.00 Frankrig - Belgien (TV2) 1-0

11. juli:
#62: 20.00 Kroatien - England (DR1) 2-1 (efter forlænget spilletid)

BRONZEKAMP

14. juli:
16.00 Taber 61 – Taber 62 (TV2) Belgien - England

FINALE

15. juli:
17.00 Vinder 61 – Vinder 62 (DR1) Frankrig - Kroatien

Superliga

Mere Superliga

Fokus