• Hent Tipsbladets app og få push notifikationer om seneste nyt, livescores mm.
  • Tilmeld dig nyhedsbrevet og få dit daglige skud fodbold til frokostpausen
    Tilmeld nyhedsbrev
  • Vær med hvor og når det sker og deltag i debatterne - følg Tipsbladet på:
Hold dig opdateret - følg Tipsbladet på:
VM Anders Dehn

Alle VM-kampe ét sted: Her er det komplette kampprogram

Bliv klar til en sommer fyldt med fodbold. Tipsbladet.dk giver dig en nem og overskuelig oversigt over alle VM-slutrundens kampe.

Af Anders Dehn

GRUPPESPIL

14. juni:
17.00 Rusland – Saudi-Arabien 5-0

15. juni: 
14.00 Egypten – Uruguay 0-1
17.00 Marokko – Iran 0-1
20.00 Portugal – Spanien 3-3

16. juni:
12.00 Frankrig – Australien 2-1
15.00 Argentina – Island 1-1
18.00 Peru – Danmark 0-1
21.00 Kroatien – Nigeria 2-0

17. juni:
14.00 Costa Rica – Serbien 0-1
17.00 Tyskland – Mexico 0-1
20.00 Brasilien – Schweiz 1-1

18. juni:
14.00 Sverige – Sydkorea 1-0
17.00 Belgien – Panama 3-0
20.00 Tunesien – England 1-2 

19. juni:
14.00 Colombia – Japan 1-2
17.00 Polen – Senegal 1-2
20.00 Rusland – Egypten 3-1 

20. juni:
14.00 Portugal – Marokko 1-0
17.00 Uruguay – Saudi-Arabien 1-0
20.00 Iran – Spanien 0-1

21. juni:
14.00 Danmark – Australien 1-1
17.00 Frankrig – Peru 1-0
20.00 Argentina – Kroatien 0-3

22. juni:
14.00 Brasilien – Costa Rica (DR1) 2-0
17.00 Nigeria – Island (DR1) 2-0
20.00 Serbien – Schweiz (DR1) 1-2

23. juni:
14.00 Belgien – Tunesien (DR1) 5-2
17.00 Sydkorea – Mexico (TV2) 1-2
20.00 Tyskland – Sverige (TV2) 2-1

24. juni:
14.00 England – Panama (DR1) 6-1
17.00 Japan – Senegal (DR1) 2-2
20.00 Polen – Colombia (TV2) 0-3

25. juni:
16.00 Uruguay – Rusland (TV2)
16.00 Saudi-Arabien – Egypten (TV2/Sport)
20.00 Spanien – Marokko (DR)
20.00 Iran – Portugal (DR)

26.juni:
16.00 Australien – Peru (DR)
16.00 Danmark – Frankrig (DR1)
20.00 Nigeria – Argentina (DR)
20.00 Island – Kroatien (DR)

27. juni:
16.00 Mexico – Sverige (TV2)
16.00 Sydkorea – Tyskland (TV2/Sport)
20.00 Schweiz – Costa Rica (TV2/Sport)
20.00 Serbien – Brasilien (TV2)

28. juni:
16.00 Japan – Polen (DR)
16.00 Senegal – Colombia (DR)
20.00 England – Belgien (TV2)
20.00 Panama – Tunesien (TV2/Sport)

1/8-FINALER

30. juni:
#49: 20.00 1A – 2B (DR1)
#50: 16.00 1C – 2D (DR1)

1. juli:
#51: 16.00 1B – 2A (TV2)
#52: 20.00 1D – 2C (DR1)

2. juli:
#53: 16.00 1E – 2F (DR1)
#54: 20.00 1G – 2H (TV2)

3. juli:
#55: 16.00 1F – 2E (TV2)
#56: 20.00 1H – 2G (TV2)

KVARTFINALER

6. juli:
#57: 16.00 Vinder 49 – Vinder 50 (TV2)
#58: 20.00 Vinder 53 – Vinder 54 (TV2)

7. juli:
#59: 20.00 Vinder 51 – Vinder 52 (DR1)
#60: 16.00 Vinder 55 – Vinder 56 (DR1)

SEMIFINALER

10. juli:
#61: 20.00 Vinder 57 - Vinder 58 (TV2)

11. juli:
#62: 20.00 Vinder 59 - Vinder 60 (DR1)

BRONZEKAMP

14. juli:
16.00 Taber 61 – Taber 62 (TV2)

FINALE

15. juli:
17.00 Vinder 61 – Vinder 62 (DR1)

VM

Optakt: Saudi-Arabien - Egypten
Optakt: Saudi-Arabien - Egypten

Ingen af holdene kan gå videre fra gruppen, men må være opsatte på at tage afsked med VM på en bedre måde, end de har...

Mere VM

Fokus

Overblik: Superligaens kontraktfrie spillere
Overblik: Superligaens kontraktfrie spillere

Nogle profiler har snart kontraktudløb og kan derfor frit forhandle med andre klubber. Tipsbladet.dk bringer her overblikket over de Superliga-spillere, der har kontraktudløb inden for det halve år.