Desperat stjerne misser træning efter hustrusviner

Mauro Icardi er endt i store problemer i sit ægteskab, og søndag fløj PSG-stjernen derfor fra Paris til Milano. Der bliver dog tilsyneladende ikke tale om tilgivelse fra Icardis hustru, der har anklaget ham for utroskab.



Der er knas i privatlivet for Mauro Icardi, og den argentinske stjerneangriber var derfor nødt til at skippe søndagens træningssession i Paris Saint-Germain.

Sådan lyder det fra det franske medie RMC Sport, der således skriver, at Paris Saint-Germain gav Icardi lov til misse træningen, så argentineren kunne forsøge at få reddet kastanjerne ud af ilden, efter at hans egen hustru i weekenden gik i flæsket på ham på Instagram.

– Du har ødelagt endnu en familie på grund af en luder, lød det således, ifølge Football Italia, fra Icardis hustru, Wanda Nara.

Mauro Icardi og Wanda Nara indledte deres forhold tilbage i 2014, da sidstnævnte var gift med Icardis holdkammerat og ven, Maxi Lopez. 

Ifølge Football Italia er det angiveligt Wanda Naras veninde, den argentinske skuespiller Eugenia Suarez, som Icardi skulle have haft en affære med for nyligt. 

Næppe tilgivet
Sent søndag delte Mauro Icardi så et billede i en Instagram-story, hvor PSG-stjernen tilsyneladende omfavnede sin hustru, hvilket indikerede, at Wanda Nara havde tilgivet PSG-stjernen.

Mandag morgen kom Wanda Nara dog så med lidt af en kontramelding, idet den argentinske model delte et billede af sin hånd.

– Goddag. Jeg kan bedre lide min hånd uden en ring på, lød den ledsagende tekst således, ifølge RMC Sport, fra Wanda Nara, der altså tilsyneladende ikke har tilgivet Mauro Icardi.

Tilbage i 2019 udtalte Maxi Lopez, at han havde tilgivet Mauro Icardi. Nu er spørgsmålet dog, om Icardi kan blive tilgivet af sin hustru, som han snuppede fra Maxi Lopez.







LIVE

LIVE: Chok-melding om Franculino

AGF giver lange karantæner for racisme

Bo Henriksen: FC Midtjylland vinder IKKE den kamp

Husk navnet: 16-årig dansker bomber løs i West Ham

‘Sindssygt højt niveau’: Nu træner han i Brøndby

Stjerne til Brøndby? Ja, hvis Steve Cooper smutter

Rasmus Højlund-transfer kan ske mandag



Legendesøn på vej i FCK: ‘Fantastiske kvaliteter’

Meldes færdig: Han kan vende hjem til FCK

Morten Bruun: Man tænker bare ‘wauw’

Tror på millionkøb af FC København-spiller

Stortransfer på vej? De vil hente Jens Stage

Hele Europa blæst bagover: ‘Den eneste fejl…’



EKSKLUSIVT

Afsløring: AC Horsens tester nyt stortalent af

Mølby om Eriksen: ‘Er du sindssyg?’

Michael Laudrup jubler: ‘Meget sjældent’ 

‘Jeg tror, Thomas Frank får dette job’

Supercomputer: De rykker med Lyngby i Superligaen

Ekspert peger på choktransfer for Dolberg



TOPNYHED

Overfuset: Victor Kristiansen meldes færdig

Kæmpe klapsalver og utilfredshed i Parken

Brian Riemer peger på tre årsager

‘Hektisk start’ under FC København-ejerskab

Sådan bør strukturen i Superligaen være

Cooper-interview vækker opsigt: ‘Alarmerende’

De er sommerens dyreste SL-salg – ingen Franculino

FC København nærmer sig ny sportsdirektør

Braithwaite del af stor transferplan

Snart kan det give rødt kort

Ud af det blå – OB henter udlandsdansker

Afvist – Brøndby undrer sig

Jamie Carragher: Ingen tvivl – de hyrer ham!



EKSKLUSIVT

Kærlighedserklæring – har fået Brøndby-tatovering

Zorniger: ‘Det pisser mig dybt af!’

Bo Svensson svært utilfreds