Pierre-Emerick Aubameyang fra Barcelona til Chelsea
Note: Det forlyder, at Aubameyang nu er tæt på at komme til Chelsea, og at klubberne er langt fremme i forhandlingerne, hvor det ser ud til, at de skal betale 160 millioner kroner plus 35 millioner kroner i bonusser.
Sandsynlighed: Middel
Kilde: Revelo
Layvin Kurzawa fra PSG til Fulham
Note: Fulham lader til at være klar til at give det et sent forsøg for at få fat i PSG-backen Kurzawa.
Sandsynlighed: Under middel
Kilde: Evening Standard
Kevin Trapp fra Frankfurt til Manchester United
Note: United har efter sigende sendt et bud på Frankfurt-keeper Kevin Trapp.
Sandsynlighed: Middel
Kilde: Bild Sport
Wesley Fofana fra Leicester til Chelsea
Note: Chelsea skulle være meget tændte på at få Fofana til klubben, men det vil givetvis koste dem 700 millioner kroner.
Sandsynlighed: Middel
Kilde: CBS Sport
Frenkie de Jong fra Barcelona til Manchester United
Note: United gearer angiveligt op til at komme med et sidste forsøg på at hente De Jong til klubben.
Sandsynlighed: Middel
Kilde: Marcel van der Kraan via Express
Antony fra Ajax og Cody Gakpo fra PSV til Manchester United
Note: Manchester Uniteds frygtelige sæsonstart gør, at de fortsat er aktive på transfermarkedet. Her kigger Erik ten Hag mod sin hollandske hjemmebane, hvor Antony og Cody Gakpo er højt på Manchester Uniteds ønskeliste. De vil forsøge at sikre sig aftaler med begge denne sommer.
Sandsynlighed: Middel
Kilde: De Telegraaf
Eric Bailly fra Manchester United til Marseille
Note: Eric Baillys præstationer for Manchester United har gennem mange år været undervældende. Han har i glimt vist prøver på sit topniveau, men det er alt for sjældent, så nu skulle Manchester United være meget tæt på at sende ham til Marseille på en lejeaftale.
Sandsynlighed: Over middel
Kilde: Fabrizio Romano
Hasan Kurucay i klubskifte
Note: Den dansk-tyrkiske forsvarsspiller storspiller i norsk fodbold for HamKam. Han har i halvandet år været fast mand på Jakob Michelsens mandskab, men aftalen med den norske klub udløber til vinter. Stopperen, der er født i Odense, men som har valgt at stille op for Tyrkiet, vil angiveligt ikke forlænge sin aftale med HamKam. Hasan Kurucay, 24 år, skal dog ikke frygte for at stå uden klub den 1. januar, da der angiveligt er massiv rift om ham. Flere klubber skulle være interesseret i at hente den stærke stopper, og kan HamKam ikke forlænge med ham, så skal de sælge nu, hvis de vil tjene lidt mønt på ham.
Sandsynlighed: Middel
Kilde: HA
Andrea Belotti til AS Roma
Note: Den italienske målræv står uden klub, da aftalen med Torino udløb denne sommer. Nu har han angiveligt afvist et kontrakttilbud fra Wolverhampton, da han venter på, at AS Roma henvender sig. Angriberen vil meget gerne til den italienske hovedstad og spille for José Mourinhos mandskab. Det kræver dog, at AS Roma sender en angriber væk.
Sandsynlighed: Middel
Kilde: Calciomercato
Ismaila Sarr fra Watford til Aston Villa
Note: Kantspilleren har i flere sæsoner været en af Watfords store profiler, og det er heller ikke uden grund, at han tidligere har været sat i forbindelse med Liverpool. Nu ligner det imidlertid, at det er Aston Villa, der løber med hans underskrift. Han skulle allerede have bestået lægetjekket, så han meget snart kan spille Premier League-fodbold igen.
Sandsynlighed: Middel
Kilde: Foot Mercato
LIVE
TransferLIVE: Medie melder ud om Hatzidiakos
– Det kan Riemer simpelthen ikke overleve
TOPNYHED
‘Brøndby-stjerne er solgt inden VM’
MEDIE
Overraskende transfer-melding om Kvistgaarden
TRANSFER
Rygtet til FCK: ‘Der er interesse, men…’
TOPNYHED
Millionindkøb vender tilbage til FC Midtjylland
EKSKLUSIVT
Thelander holder døren åben efter stærk sæson
EKSKLUSIVT
Afsløring: Chok – Kent Nielsen-stop lurer i SIF
EKSKLUSIVT På vej til Superligaen: Barcelona er vilde med ham
TRANSFER
Betaler frikøbsklausul: Real Madrid henter stjerne
TIPSBLADET SPECIAL
Fem bud – de kan erstatte Kent Nielsen
MEDIE
Manchester United afbryder forhandlingerne
TOPNYHED
Nye VM-regler: Nu giver det direkte rødt kort
EKSKLUSIVT David Nielsen: Han kan blive en gud til evig tid!
MEDIE
Vildt transferrygte skydes ned
EKSKLUSIVT
Afsløring: Sporting CP køber Silas Andersen
EKSKLUSIVT
Drømmer om Brøndby: Vælter sig i henvendelser
NYHEDER
Bookmaker: Thomas Frank er blandt topfavoritterne
NYHEDER
Kasper Hjulmand fyret
FANKLUBBEN Det har været en elendig sæson
MEDIE
Vildt! FC Barcelona-spiller rygtes til Superligaen
TOPNYHED
Fuldstændigt uforstående: ‘Det er helt sort snak’
TRANSFERPLAN
De burde drømme om denne Brøndby-spiller
MEDIE
Dansker tæt på stort skifte efter suveræn sæson
MEDIE
Kostede 170 mio. i sommer – nu rygtes han til OB
NYHEDER
Ny Brøndby-boss: Her er vores transferplaner
TOPNYHED
Stalkingsag i dansk klub: 17 sms’er på 5 minutter
MEDIE
Jess Thorup fyret
MEDIE
I spil til stort job? Nævner Frederik Birk
EKSKLUSIVT
Afsløring: Hillerød henter Basem Alkhoudari
EKSKLUSIVT
Legende hylder Dalsgaard: ‘Det er et eventyr’
NYHEDER
Arne Slot sender afskedsbrev til Liverpool
TOPNYHED Giver bud på ny Brøndby-træner: I griner, men…
TRANSFER
Jagter dansk stjerne – koster 300 mio.
TRANSFER
