Midtuge-systemet: Venskabskampe skal sikre gevinst

SpilXpertens Stefan Lind finder hver midtuge spændende fiduser - tre spiltips og sætter dem sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.



SpilXpertens Stefan Lind finder hver midtuge spændende fiduser – tre spiltips og sætter dem sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Letland – Færøerne; over 2,5 mål til odds 2,00. Tirsdag 11/6. Kl.18.00.
Baltisk Cup, som afholdes af Letland, Litauen og Estland, som har inviteret Færøerne med, så de kunne spille turneringen som en Cup. Her er der tale om kampen om den relativt ligegyldige 3. plads, eftersom Færøerne tabte semifinalen med 4-1 til Estland og Letland tabte deres semifinale med 2-0 til Litauen. Begge kampe var chancerige og det er svært at se hvorfor denne bronzekamp ikke også skulle blive det. Kampen spilles i Letland, så formentligt vil de være lidt mere motiverede. 

Moldova – Ukraine; 1-tal +0,5 (asian hcp) til odds 2,75. Tirsdag 11/6. Kl.17.00
Gevinst, hvis Moldova ikke taber. 
Moldova har hjemmebanefordel her. I EM-kval´en gjorde de det faktisk rigtig fint med 10 point i 8 kampe, hvor de bl.a. tog fire point mod Polen og i det hele tager ikke tabte nogen kampe på hjemmebane. Ukraines 3. venskabskamp på 11 dage og den her ligger blot seks dage før deres første EM-kamp mod Rumænien. Så i en udekamp mod Moldova, der ikke har tabt hjemme siden slutningen af 2022 og hvor resultatet selvsagt ikke betyder det store for Ukraine og i en kamp, hvor de vil komme til at spare spille og de spillere der forventer de starter seks dage senere næppe giver den fuld gas, så synes jeg overraskelsen skal forsøges til de nuværende odds. 

Portugal – Irland; under 3 mål til odds 2,05.. Tirsdag 11/6. Kl.20.45
Gevinst ved max to mål og indsatsen retur i tilfælde af tre mål.
Ja der har været godt gang i Portugals to foregående testkampe, som de har spillet den sidste uges tid, men de har også været lidt uheldige med de mål der er blevet scoret mod dem,  hvor Finland scorede på deres eneste to afslutninger og senest fik Kroatien et tidligt straffe, som Modric omsatte. Nu skal Portugal spille deres tredje kamp på kort tid og de skal møde tørre Irland, der bestemt ikke er offensive eller kommer til Portugal for at underholde. Med fire mål lukket ind på to kampe, så har Portugal-defensiven brug for lidt succes her kort inden EM. Irland der i EM-kval´en mødte både Frankrig og Holland, hvor der i alt i de fire kampe mod dem tilsammen var syv mål. 





Storklub meldes interesseret

Nu er han gratis – på vej til OB?

Bo Henriksen fraværende ved Mainz-træning

Peter Sørensen: Kæmpe fejl af FCK-bestyrelsen

Liverpool dukkede op til Superliga-kamp

Vil hente stjerne til januar: Koster 550 mio.

Thomas Gravesen revser Superliga-træner

‘Ham ser vi ikke igen efter transfervinduet’

Viborg-boss afviser norsk storklub

Farzam: ‘Han kunne godt være Leragers arvtager’

FCK-boss: Jeg tænker jo, om der er en sammenhæng

Thorups afløser stopper efter fem måneder

Ståle Solbakken tvunget: ‘Jeg hader det’

Helt vildt! Kommer til at koste over 400 millioner

Her er favoritten til at afløse Thomas Frank

Clem var syg – Moukoko-fravalg tages internt

Sammenligner Brøndby-stjerne med klublegende

Benhård FCK-dom: ‘De to kan ikke være med’

Fredericia overrasker stort med sejr i Brøndby

Nicolaj Thomsen indstiller karrieren

– Tillykke til Anders Dreyer og Jeppe Tverskov

Tidligere Brøndby-angriber vil væk

Dansk kæmpetransfer? Han vil kun til denne klub

FCK-spiller om Nicolai Poulsen: Han er top usaglig

Vendsyssel-træner fyret: Aldrig set så lavt niveau

Klar transfermelding: ‘Det er helt klart planen’

Isak sikrer Liverpool-sejr – stjerne taber hovedet

Ruben Amorim ser “angst” i danskers spil

FCK vil købe svensk klub: ‘Det er noget fis’

Superliga-drama: Dommerekspert undrer sig stort

Superliga-ekspert: Han er voldsomt undervurderet!

Udskældt dansker henvender sig til van Persie

FC København-handling går verden rundt 

FCM meldes interesseret – bud fra England

Brøndby IF – FC Fredericia

Overvejede udleje: Kan nu blive ny Brøndby-stjerne

Simulerede FCM 10.000 gange – det samme skete

Tyske medier rasler med sablen: Fyres han i dag?

AGF sejrede på ny – så har vi balladen igen i FCK

Har talt med Brøndby: ‘Klubber har kontaktet mig’

Steve Cooper laver én ændring

Tipsbladet i nyt samarbejde med Visitfootball

Superliga-træner forlænger kontrakten

Danske klubber vil have ham

Seks anholdt for overfald på Brøndby-ansat

Helt blæst bagover: ‘Han er toplækker at se på’

Ekspert svarer på spørgsmål om Superliga-kendelser

Dagens Spilforslag: Bologna slår oprykker

Krisen kradser: Bo Henriksen og co. skraber bunden

Kæmpe skandale: Ajax-kamp aflyst