Midtuge-systemet: Venskabskampe skal sikre gevinst

SpilXpertens Stefan Lind finder hver midtuge spændende fiduser - tre spiltips og sætter dem sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.



SpilXpertens Stefan Lind finder hver midtuge spændende fiduser – tre spiltips og sætter dem sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Letland – Færøerne; over 2,5 mål til odds 2,00. Tirsdag 11/6. Kl.18.00.
Baltisk Cup, som afholdes af Letland, Litauen og Estland, som har inviteret Færøerne med, så de kunne spille turneringen som en Cup. Her er der tale om kampen om den relativt ligegyldige 3. plads, eftersom Færøerne tabte semifinalen med 4-1 til Estland og Letland tabte deres semifinale med 2-0 til Litauen. Begge kampe var chancerige og det er svært at se hvorfor denne bronzekamp ikke også skulle blive det. Kampen spilles i Letland, så formentligt vil de være lidt mere motiverede. 

Moldova – Ukraine; 1-tal +0,5 (asian hcp) til odds 2,75. Tirsdag 11/6. Kl.17.00
Gevinst, hvis Moldova ikke taber. 
Moldova har hjemmebanefordel her. I EM-kval´en gjorde de det faktisk rigtig fint med 10 point i 8 kampe, hvor de bl.a. tog fire point mod Polen og i det hele tager ikke tabte nogen kampe på hjemmebane. Ukraines 3. venskabskamp på 11 dage og den her ligger blot seks dage før deres første EM-kamp mod Rumænien. Så i en udekamp mod Moldova, der ikke har tabt hjemme siden slutningen af 2022 og hvor resultatet selvsagt ikke betyder det store for Ukraine og i en kamp, hvor de vil komme til at spare spille og de spillere der forventer de starter seks dage senere næppe giver den fuld gas, så synes jeg overraskelsen skal forsøges til de nuværende odds. 

Portugal – Irland; under 3 mål til odds 2,05.. Tirsdag 11/6. Kl.20.45
Gevinst ved max to mål og indsatsen retur i tilfælde af tre mål.
Ja der har været godt gang i Portugals to foregående testkampe, som de har spillet den sidste uges tid, men de har også været lidt uheldige med de mål der er blevet scoret mod dem,  hvor Finland scorede på deres eneste to afslutninger og senest fik Kroatien et tidligt straffe, som Modric omsatte. Nu skal Portugal spille deres tredje kamp på kort tid og de skal møde tørre Irland, der bestemt ikke er offensive eller kommer til Portugal for at underholde. Med fire mål lukket ind på to kampe, så har Portugal-defensiven brug for lidt succes her kort inden EM. Irland der i EM-kval´en mødte både Frankrig og Holland, hvor der i alt i de fire kampe mod dem tilsammen var syv mål. 



Chok: Lassen stopper – stor post til Retov

Shopamok! Brøndby køber dyr midtbanestjerne

‘Kontraktbombe’: Bayern München tilbyder kongeløn

Slagter United: ‘Det er pinligt’

Brøndby meldes i dialog om salg af profil

På vej til Brøndby? ‘Fremragende præstation!’

‘Transferkup’: Så billig er Brøndby-angriber 

En vaskeægte “driblekonge” på vej til Brøndby

Slagter Man Utd: ‘En fiasko – han knækkede!’

Blæst bagover: ‘Jeg vil aldrig glemme det’

Har talt med Ferguson om United-job

Røverkøb? Så billig er AGF-profil

Rigtig skidt transfermelding for Hermansen

‘Så er Daramy nytteløs for FCK’

Vild målsluger – dansk klub vil købe ham fri

Chok! Vingegaards nøglehjælper stopper karrieren

‘I skal have mindst 100 mio. for ham, Brøndby!’

Eriksen og Kjær tager afsted

Kæmpetransfer i Brøndby? Her er de vilde historier

FCK-retur? Her er Mohamed Daramys løn i Frankrig

Rygter om AC Horsens-legende

Brøndby tæt på angriber – har budt 22,5 millioner

TV-kendis er Brøndby-fan – søn skriver med FCK

Milliontransfer – penge på vej til Superliga-klub

Hvad nu, Kent Nielsen? – Silkeborg-spiller skadet

Henter ham foran FCK – betaler 12,5 millioner

Afsløring: Magnus Westergaard tæt på Vålerenga

Manchester United overvejer ham

Afslører: Amorim i skænderi med United-spiller

Schmedes melder ud: Stjerne vil ikke forlænge

Manchester United sure over Dorgu-kommentarer

Klar på Superliga-skifte: ‘Jeg elsker Danmark!’

Her er Ajax-danskers millionløn

Simon Pytlick raser mod ledelsen i sin egen klub

Stig Tøfting forbløffet: ‘Måske har han fået nok’

Fortid i Brøndby – hjælper FCK på træningslejr

Kæmpe lønnedgang for FC Barcelona-skifte

‘En kæmpe ære at spille for FC København’

Medie med “chok”-melding – det siger Wolfsburg

Vil have Jonas Wind til FC København

Derfor udlejer Brøndby Gregoritsch

Køb billetter til Real Madrid i La Liga og CL

Schmedes jubler: ‘Et symbol på Brøndby’

Neymar tager en tørn mere

Brøndby-flop klar for karrierens 10. klub

Tauson er færdig i Brisbane

Puster til bålet under West Ham-træners sæde

Ulve æder Karameller i Liverpool

Sportsøkonom: Det kan gavne Strasbourg

Rollen som søsterklub kan være en fordel