Liverpool går på rov hos Brian Priske og Feyenoord

Brian Priske og Feyenoord står til at miste stabsmedlem, som meldes på vej til Liverpool.



Arne Slot har fået en rigtig god start som træner Liverpool, og hollænderen vil gerne sikre, at den bliver endnu bedre.

Ifølge mediet Algemeen Dagblad er han i forsøget på at finde procenter ved at gå på rov i sin tidligere klub Feyenoord.

Her skal Arne Slot og Liverpool have udset sig videoanalytker Roderick van den Ham, skriver den store hollandske avis.

Roderick van den Ham, der tidligere også har arbejdet hos RKC Waalwijk, NAC Breda og det hollandske U19-landshold, skal være meget tæt på at skifte til Liverpool.

Videoanalytikeren, 33 år, har arbejdet for Feyenoord siden 2022, og han er ikke det eneste stabsmedlem, som Feyenoord i den seneste tid har måttet sige farvel til.

Klubben har mistet australieren Leigh Egger, der er blevet en del af det australske landshold, og så kommer man også snart til at sige farvel til den græske scout Christos Akkas, der ikke får forlænget sin aftale.

Brian Priske og Feyenoord ligger aktuelt nummer seks i den bedste hollandske række med 13 point. Man har endnu ikke tabt, men fire af de syv første kampe er omvendt endte uafgjort.

Næste opgave for den danske cheftræner og Feyenoord er lørdag, hvor man møder Go Ahead Eagles på udebane.

Mens Brian Priske og Feyenoord har slidt lidt med det i den hjemlige liga, er Liverpool omvendt kommet rigtig godt fra land med Arne Slot i spidsen og fører aktuelt Premier League.





LIVE

VM-LIVE: Argentina kan skifte ALLE 11

Delaney: ‘Han har niveauet til FC København’

De er enige med Mathias Jensen

VM-brag i vente: Sådan er 1/16-finalerne lige nu

Vildt! Everton-stopper kan ende i Superligaen

FC København-stjerner ikke klar til sæsonstart

Så mange millioner kræver Sønderjyske for profil

Afsløring: OB-profil tæt på sensationsklub



EKSKLUSIVT

FCK’s nye boss: Han er meget tæt med superstjerner

Forbereder bud på 970 mio.

Hvor er han? ‘En kæmpe fejl af Tuchel!’

FC Barcelona køber VM-angriber

VM-spiller får fem karantænedage



EKSKLUSIVT

På vej til Brøndby: ‘Han er stor og kraftfuld’

Neestrup afslører: Det gav et tillidsbrud i FCK

Nørgaard sætter ord på Brøndbys angrebshierarki

Chokskifte på vej?

Ecuador – Tyskland

Medie afslører vild AC-klausul i Barcelona



EKSKLUSIVT

På vej til Superligaen: Barcelona er vilde med ham

Til lægetjek i Superliga-klub

Medie slagter stjerne – i chok over kæmpetransfer

SL-profil til Brøndby? Her er Nørgaards svar

Afsløring: Jonathan Fischer skal sælges

Kommende Brøndby-spiller overgår kæmpestjerne

Thomas Nørgaard: Han skal væk fra Brøndby

Ny bejler til dansk guldfugl

Han vil til Tottenham – koster 688 millioner

Benhård kritik: Dansk stjerne er overbetalt

Ekspert: Der venter et stort stykke arbejde i FCK

‘Bombe’: Stjerne med transferbøn på direkte tv

Lufter vild Ronaldo-teori



EKSKLUSIVT

David Nielsen: Han kan blive en gud til evig tid! 

Paraguay – Australien

Køber ind i Barcelona