• Hent Tipsbladets app og få push notifikationer om seneste nyt, livescores mm.
  • Tilmeld dig nyhedsbrevet og få dit daglige skud fodbold til frokostpausen
    Tilmeld nyhedsbrev
  • Vær med hvor og når det sker og deltag i debatterne - følg Tipsbladet på:
Hold dig opdateret - følg Tipsbladet på:
Generelle clbold.dk

Overblik: Her er hele EM-kampprogrammet

Foto: Getty Images

Her er alle EM-kampene - løbende opdateret

Af clbold.dk

Tipsbladet.dk og CLBOLD.dk bringer her kampproggramet for hele slutrunden.

GRUPPESPIL

Fredag den 11. juni
21.00: Tyrkiet - Italien (Rom, DR1) 0-3

Lørdag den 12. juni
15.00: Wales - Schweiz (Baku, DR1) 1-1
18.00: DANMARK - Finland (København, DR1) 0-1
21.00: Belgien - Rusland (Skt. Petersborg, 3+) 3-0

Søndag den 13. juni
15.00: England - Kroatien (London, 3+) 1-0
18.00: Østrig - Nordmakedonien (Bukarest, DR1) 3-1
21.00: Holland - Ukraine (Amsterdam, DR1) 3-2

Mandag den 14. juni
15.00: Skotland - Tjekkiet (Glasgow, 3+) 0-2
18.00: Polen - Slovakiet (Skt. Petersborg, 3+) 1-2
21.00: Spanien - Sverige (Sevilla, DR1) 0-0

Tirsdag den 15. juni
18.00: Ungarn - Portugal (Budapest, 3+) 0-3
21.00: Frankrig - Tyskland (München, DR1) 1-0

Onsdag den 16. juni
15.00: Finland - Rusland (Skt. Petersborg, 3+) 0-1
18.00: Tyrkiet - Wales (Baku, DR1) 0-2
21.00: Italien - Schweiz (Rom, DR1) 3-0

Torsdag den 17. juni
15.00: Ukraine - Nordmakedonien (Bukarest, 3+) 2-1
18.00: DANMARK - Belgien (København, TV3) 1-2
21.00: Holland - Østrig (Amsterdam, DR1) 2-0

Fredag den 18. juni
15.00: Sverige - Slovakiet (Skt. Petersborg, 3+)
18.00: Kroatien - Tjekkiet (Glasgow, DR1)
21.00: England - Skotland (London, DR1)

Lørdag den 19. juni
15.00: Ungarn - Frankrig (Budapest, 3+)
18.00: Portugal - Tyskland (München, 3+)
21.00: Spanien - Polen (Sevilla, DR1)

Søndag den 20. juni
18.00: Schweiz - Tyrkiet (Baku, DR2)
18.00: Italien - Wales (Rom, DR1)

Mandag den 21. juni
18.00: Nordmakedonien - Holland (Amsterdam, DR1)
18.00: Ukraine - Østrig (Bukarest, DR2)
21.00: Finland - Belgien (Skt. Petersborg, DR2)
21.00: Rusland - DANMARK (København, DR1)

Tirsdag den 22. juni
21.00: Tjekkiet - England (London, DR1)
21.00: Kroatien - Skotland (Glasgow, DR2)

Onsdag den 23. juni
18.00: Slovakiet - Spanien (Sevilla, TV3 SPORT)
18.00: Sverige - Polen (Skt. Petersborg, 3+)
21.00: Portugal - Frankrig (Budapest, DR2)
21.00: Tyskland - Ungarn (München, DR1)

1/8-FINALER

Lørdag den 26. juni
1: 18.00: 2A - 2B (Amsterdam, DR1)
2: 21.00: 1A - 2C (London, DR1)

Søndag den 27. juni
3: 18.00: 1C - 3D/E/F (Budapest, 3+)
4: 21.00: 1B - 3A/D/E/F (Sevilla, DR1)

Mandag den 28. juni
5: 18.00: 2D - 2E (København, DR1)
6: 21.00: 1F - 3A/B/C (Bukarest, 3+)

Tirsdag den 29. juni
7: 18.00: 1D - 2F (London, 3+)
8: 21.00: 1E - 3A/B/C/D (Glasgow, DR1)

KVARTFINALER

Fredag den 2. juli
1: 18.00: Vinder af kamp 6 - Vinder af kamp 5 (Skt. Petersborg, DR1)
2: 21.00: Vinder af kamp 4 - Vinder af kamp 2 (München, 3+)

Lørdag den 3. juli
3: 18.00: Vinder af kamp 3 - Vinder af kamp 1 (Baku, 3+)
4: 21.00: Vinder af kamp 8 - Vinder af kamp 7 (Rom, DR1)

SEMIFINALER

Tirsdag den 6. juli
1: 21.00: Vinder af kvartfinale 2 - Vinder af kvartfinale 1 (London, 3+)

Onsdag den 7. juli
2: 21.00: Vinder af kvartfinale 4 - Vinder af kvartfinale 3 (London, DR1)

FINALE

Søndag den 11. juli
21.00: Vinder af semifinale 1 - Vinder af semifinale 2 (London, DR1)

(Kilde: uefa.com).

-----
Få 100 stærke spilforslag fra oddsavisen.dk for 29,- kr/md - brug koden Tip2020