Tipsbladet sender live fra deadline day

I aften kan du følge med i de sidste timer af transfervinduet, når Tipsbladet sender live fra 20 til 24 med forskellige gæster.



Der er allerede sket meget i transfervinduet, og én ting er helt sikkert: Der kommer til at ske meget, meget mere denne mandag, hvor det er sidste dag i det danske transfervindue.

Flere klubber leder efter forstærkninger, og så er der nok også nogle, der ender med at skulle sige farvel til spillere. Enten fordi der kommer store og flotte bud, der ikke kan siges nej til – eller fordi spillerne ikke har udsigt til meget spilletid.

Som altid får du alt det bedste lige her på Tipsbladet: Dramaet, nyhederne, afsløringerne.

På Tipsbladet.dk starter vi hårdt ud fra morgenstunden, og Tipsbladets egen transferguru Farzam Abolhosseini er også klar til at breake den ene transfer efter den anden i løbet af dagen – som han i øvrigt også har gjort i dagene op til deadline day.

De mange transfers vil vi selvfølgelig følge op på og levere alt det bedste rundt om de nye drenge i klassen.

TV fra klokken 20
Vores TransferLIVE vil også være rødglødende i løbet af dagen – det er den faktisk allerede – så den er det også en rigtig god idé at følge med i.

Og så skal du også huske at stille uret til klokken 20.00, for her fyrer Tipsbladet op for Transfer TV med god underholdning til resten af deadline day.

Chefredaktør Allan Olsen er vært, og blandt andre David Boysen, Rajko Lekic og Farzam Abolhosseini vil gæste studiet i løbet af aftenen.

Derudover vil der undervejs i udsendelsen være interviews, transferafsløringer og masser af skæg og ballade. 

Showet kan ses på Tipsbladet.dk – det vises også på vores YouTube-kanal.

Husk også at der i løbet af dagen vil være masser af aktivitet på Tipsbladets sociale kanaler – som Instagram og TikTok.  







Optakt til Brøndby IF - FC København LIVE

TransferLIVE: Martin Erlic på vej væk fra FCM?

Han bliver IKKE Brøndbys nye cheftræner

TV 2-profiler kunne have forladt skærmen

De vil købe Munashe Garananga i FCK

Klar melding fra Thomas Gravesen

Jonas Wind til danskerklub?

Kommer med kæmpe Agger-nyhed

Hold øje med FCK – sker det i denne uge?



EKSKLUSIVT

Afsløring: Bombe – Real Madrid overvejer Yirenkyi

Udrensning på vej: Vil sælge seks spillere

Vildt skifte på vej: ‘Voldsomt – og klogt lavet!’

Afsløring: Lyngby Boldklub skriver med Hjulmand

‘AC’-forlængelse på plads, men…



EKSKLUSIVT

David Nielsen: Han kan blive en gud til evig tid! 

Færdig i Brøndby: ‘Vi tager stilling i denne uge’

I fremskredne forhandlinger med Jens Jønsson 

De 2 MÅ være aktuelle for store danske klubber

– Han har fået et bedre tilbud af Brøndby!

Værsgo’, AGF: Her er 6 mulige Mortensen-afløsere



FANKLUBBEN

Det har været en elendig sæson

Alexander Sørloth tæt på storklub – her er lønnen

‘Jeg har ikke en ambition om at spille for FCK’

Revser Harry Kane: Galskab – tænk dig om!

Danskerne har stor tiltro til Norge

Ademola Ola-Adebomi kan være på vej til Danmark

Transferklar bomber har scoret flest mål i Danmark

Journalist: Nu byder de på Superliga-stjerne

Medie vurderer: Danskere kan fås til spotpris

Ståle revser Skotland

Stort gyldent håndtryk til Kasper Hjulmand 

Bidstrup hyldes i Frankrigs største sportsavis

Perez genvalgt som Real Madrid-præsident



TOPNYHED

Giver bud på ny Brøndby-træner: I griner, men…

Wolfsburg-direktør til Tipsbladet: Nu må vi vente

Danske klubber scorer millioner på VM