Tipsbladet sender live fra deadline day

I aften kan du følge med i de sidste timer af transfervinduet, når Tipsbladet sender live fra 20 til 24 med forskellige gæster.



Der er allerede sket meget i transfervinduet, og én ting er helt sikkert: Der kommer til at ske meget, meget mere denne mandag, hvor det er sidste dag i det danske transfervindue.

Flere klubber leder efter forstærkninger, og så er der nok også nogle, der ender med at skulle sige farvel til spillere. Enten fordi der kommer store og flotte bud, der ikke kan siges nej til – eller fordi spillerne ikke har udsigt til meget spilletid.

Som altid får du alt det bedste lige her på Tipsbladet: Dramaet, nyhederne, afsløringerne.

På Tipsbladet.dk starter vi hårdt ud fra morgenstunden, og Tipsbladets egen transferguru Farzam Abolhosseini er også klar til at breake den ene transfer efter den anden i løbet af dagen – som han i øvrigt også har gjort i dagene op til deadline day.

De mange transfers vil vi selvfølgelig følge op på og levere alt det bedste rundt om de nye drenge i klassen.

TV fra klokken 20
Vores TransferLIVE vil også være rødglødende i løbet af dagen – det er den faktisk allerede – så den er det også en rigtig god idé at følge med i.

Og så skal du også huske at stille uret til klokken 20.00, for her fyrer Tipsbladet op for Transfer TV med god underholdning til resten af deadline day.

Chefredaktør Allan Olsen er vært, og blandt andre David Boysen, Rajko Lekic og Farzam Abolhosseini vil gæste studiet i løbet af aftenen.

Derudover vil der undervejs i udsendelsen være interviews, transferafsløringer og masser af skæg og ballade. 

Showet kan ses på Tipsbladet.dk – det vises også på vores YouTube-kanal.

Husk også at der i løbet af dagen vil være masser af aktivitet på Tipsbladets sociale kanaler – som Instagram og TikTok.  





LIVE

LIVE: Andreas Cornelius skadet

Thomas Frank i spil hos stor klub – han er favorit

Brøndby IF – AGF

Sætter ALLE til salg – også to danske stjerner

Tjener kassen: Nu kan dansker ryge ned i 4. div

Langskudsperle sender Wolfsburg ned i dybet

Interessant transfermelding fra Christian Eriksen



TIPSBLADET SPECIAL

Disse Superliga-stjerner kan hentes gratis

Lewandowski i vildt skifte? Klar med kongeløn

Glem det, Brøndby – stjerne vender ikke hjem

Silkeborg IF – FC København

FC Nordsjælland – FC Midtjylland

Voldsom Rasmus Højlund-forudsigelse



TOPNYHED

– Jeg skal smittes med corona nede i Busgaden

Monstersalg: FC København-boss jubler

Hjulmand og co. taber stort skridt

Ruben Amorim favorit til dette job

Steve Cooper slår fast: Ingen er i tvivl

Vild rejse fra Serie 2 kan kulminere med Superliga



EKSKLUSIVT

Kommende FCK-stjerne? ‘Han har alt, der skal til!’

På vej til Danmark: ‘Han er ulækkert god!’

De er tilbage i Superligaen

Afsløring: Bor i Danmark – i dialog med stor klub

Barcelona – Real Madrid

Atletico Madrid interesseret i dansker

Kent Nielsen-udtalelse kom ‘som en overraskelse’

TV 2 inden Superliga-brag: ‘Der er vi kynikere’

– Det opfatter jeg som forræderi mod Real Madrid

Bekræfter forhandlinger – kun underskrift mangler

Her er scenarierne: Sådan bliver AGF mestre søndag

Afslører: Her er FCK’s plan med Thomas Delaney

Iran kommer med krav før VM



AVIS

Tror på millionkøb af FC København-spiller

– Daniel Wass går ned i løn for Brøndby

Osula til storklub for vildt millionbeløb?