Erik ten Hag fik generelt ros for sin første sæson i Manchester United, men hollænderen har været i modvind i denne sæson, hvor 'De Røde Djævle' har tabt fire ud af seks kampe.
Ten Hags mandskab har tabt deres seneste tre kampe mod Arsenal, Brighton og Bayern München, og ifølge Manchester Evening News er den hollandske cheftræner tilsyneladende ved at miste opbakning i spillertruppen.
– En række af Manchester Uniteds spillere er begyndt at blive trætte af Erik ten Hags kritik, i takt med at United kæmper med at sætte en stopper for holdets dårlige form, skriver Manchester Evening News.
Ifølge avisen peger flere kilder i omklædningsrummet på, at visse spillere føler, at Erik ten Hag i spillertruppen har sine favoritter, som hollænderen ikke kritiserer, mens andre spillere ofte får kritik af cheftræneren.
Efter onsdagens 4-3-nederlag til Bayern München var Erik ten Hag irriteret over tyskernes første scoringer, som blev sat ind af Leroy Sané og Serge Gnabry.
– Du er nødt til at kigge dig selv i spejlet, for målene blev givet væk alt for let. Vi var med i kampen i de første 25 minutter, og så kom det mål. Det var så nemt, og det var ikke kun André (Onana, red.). Hvis du ser på, hvor nemt Sané kommer igennem, så handler det om determination. Man lader ikke spillere løbe igennem så nemt, lød det fra Erik ten Hag efter Manchester Uniteds nederlag i München.
Manchester United spiller igen lørdag aften, hvor der venter en udekamp mod Burnley i Premier League.
LIVE
LIVE: SL-profil åbner op for muligt skifte
NYHEDER
Blev svinet til af Mourinho: ‘You f…… bastard’
MEDIE
AGF køber dansk profil
TOPNYHED
Trænerskifte: Steve Cooper meldes i spil
EKSKLUSIVT
Afsløring: Færdig i Silkeborg
NYHEDER
KEP: ‘Tror FCK taber den kamp’
MEDIE
Jagter Brøndbys drømmetransfer fra i sommer
EKSKLUSIVT Kommende FCK-stjerne? ‘Han har alt, der skal til!’
NYHEDER
Morten Bruun: ‘Velkendt at FCM har dette problem’
NYHEDER
‘Kan ikke se en træner, der er en bedre mulighed’
Millionregn over ‘PC’
TIPSBLADET SPECIAL
Dommerekspert i kovending: Skal give rødt kort
MEDIE
Jagtet af Brøndby og FCK – kan købes til spotpris
AVIS Tror på millionkøb af FC København-spiller
MEDIE
Færdig i Brøndby – nu er de i dialog
EKSKLUSIVT
Afsløring: DBU-boss stopper
Klar transferbesked til Christian Eriksen
Tv-vært stopper på Viaplay
MEDIE
Dansker jagtes af Aston Villa: Her er prisen
EKSKLUSIVT Erik Sviatchenko giver klart råd til FCM
MEDIE
Står klar med 675 mio. for Barca-stjerne
NYHEDER
Markant transfermelding: ‘Det har Ove P. lovet’
NYHEDER
Kompany ‘forsøger at finde de rette ord’
TIPSBLADET SPECIAL
Rundens hold i Superligaen – 30. runde
Respekt for AGF’er: Må ikke sig det på tv, men…
TIPSBLADETS DOM
Gave til Poulsen – det kostede et mesterskab!
HELT VILDT
I chok: ‘Jeg håber, han siger op i dag!’
NYHEDER
Frygteligt nyt for Yuito Suzuki
NYHEDER
Serie A-klub afviste tilbud på milliondyr dansker
HELT VILDT
Thomas Gravesen: FCK skal af med 10 mand!
MEDIE
I dialog om Albert Grønbæk
INTERVIEW
Vil hente gratis Superliga-spiller: Vild x-faktor!
TOPNYHED Overfuset: Victor Kristiansen meldes færdig
TOPNYHED
Wayne Rooney vild med dansk angriber
NYHEDER