Erik ten Hag fik generelt ros for sin første sæson i Manchester United, men hollænderen har været i modvind i denne sæson, hvor 'De Røde Djævle' har tabt fire ud af seks kampe.
Ten Hags mandskab har tabt deres seneste tre kampe mod Arsenal, Brighton og Bayern München, og ifølge Manchester Evening News er den hollandske cheftræner tilsyneladende ved at miste opbakning i spillertruppen.
– En række af Manchester Uniteds spillere er begyndt at blive trætte af Erik ten Hags kritik, i takt med at United kæmper med at sætte en stopper for holdets dårlige form, skriver Manchester Evening News.
Ifølge avisen peger flere kilder i omklædningsrummet på, at visse spillere føler, at Erik ten Hag i spillertruppen har sine favoritter, som hollænderen ikke kritiserer, mens andre spillere ofte får kritik af cheftræneren.
Efter onsdagens 4-3-nederlag til Bayern München var Erik ten Hag irriteret over tyskernes første scoringer, som blev sat ind af Leroy Sané og Serge Gnabry.
– Du er nødt til at kigge dig selv i spejlet, for målene blev givet væk alt for let. Vi var med i kampen i de første 25 minutter, og så kom det mål. Det var så nemt, og det var ikke kun André (Onana, red.). Hvis du ser på, hvor nemt Sané kommer igennem, så handler det om determination. Man lader ikke spillere løbe igennem så nemt, lød det fra Erik ten Hag efter Manchester Uniteds nederlag i München.
Manchester United spiller igen lørdag aften, hvor der venter en udekamp mod Burnley i Premier League.
LIVE
VM-LIVE: Præsident slagter landstræner
TOPNYHED
Revser Brøndby-stemning: ‘Et fjendtligt miljø’
INTERVIEW
Morten Bruun: Sker nok aldrig igen i min levetid!
MEDIE
Hård dom over Kvistgaarden
INTERVIEW
Transferbombe: ‘De vil være meget skuffede’
AVIS
Usikker på Chido Obi-transfer
TOPNYHED
Storroser profil efter målfest: ‘Betyder alverden’
EKSKLUSIVT
Zorniger fremhæver transfervindue
EKSKLUSIVT Afsløring: Scoop – FCM får ‘NK’ i et røverkøb
TOPNYHED
Brøndby gik målamok i Nørgaards første kamp
TRANSFER
Spændende melding
TOPNYHED
Ekspert: Mest attraktivt at vende hjem til FCM
TOPNYHED
Storroser 18-årig FCK-spiller
EKSKLUSIVT FCK’s nye boss: Han er meget tæt med superstjerner
TOPNYHED
Mister pokalfordel til FCK: Her er forklaringen
TOPNYHED
Zlatan Ibrahimovic revser Norge
NYHEDER
Lössl: ‘Hold kæft, hvor var han god!’
MEDIE
Meldt tæt på Brøndby – nærmer sig Bundesliga-klub
EKSKLUSIVT På vej til Brøndby: ‘Han er stor og kraftfuld’
Rystet over Neestrup-historie: ‘Det er helt vildt’
OPTAKT
Brasilien – Japan
MEDIE
Rygtet til FCK – kontrakten revet i stykker
TOPNYHED
Superliga-bombe trækker overskrifter i udlandet
OPTAKT
Holland – Marokko
MEDIE
Flyamok – så meget udleder FIFA-boss’ rejser
TOPNYHED
Træner i Danmark: Storklub har store danske planer
MEDIE
Transferbombe på vej
TRANSFER
Monstertransfer: Her er hans kongeløn
TOPNYHED
Her er 16.-delsfinalerne til VM
TOPNYHED
Spår vild Rasmus Højlund-sæson
EKSKLUSIVT På vej til Superligaen: Barcelona er vilde med ham
MEDIE
De vil have Gaaei – her er prisen
TIPSBLADET SPECIAL
Brøndby vil købe: Han er en sand driblemaskine
OPTAKT
Tyskland – Paraguay
MEDIE