Det går egentlig ganske godt for José Mourinho i Roma, men den portugisiske træner er angiveligt frustreret over situationen i den italienske klub.
Sådan lyder det fra Daily Mail, der skriver, at José Mourinho er utilfreds med de manglende økonomiske midler i Roma. De manglende indkøb gør det svært for Roma at kæmpe med om mesterskabet, og det nager angiveligt José Mourinho, der i sidste sæson vandt Conference League i sin første sæson i Roma.
Roma ligger aktuelt på femtepladsen i Serie A, ét point efter Milan på andenpladsen, men 13 point efter topholdet Napoli.
Ifølge Daily Mail er José Mourinho, der torsdag fyldte 60 år, ivrig efter at returnere til Premier League, hvor portugiseren har tilbragt størstedelen af sin karriere. Mourinhos hustru og børn bor stadig i London, og den ikoniske træner har altid foretrukket at arbejde i Premier League.
Ifølge Daily Mail har José Mourinhos repræsentanter oplyst Chelsea om, at portugiseren er meget interesseret i at vende tilbage til Stamford Bridge. Chelsea er Mourinhos førsteprioritet, skriver Daily Mail. I skrivende stund har London-klubbens ledelse dog gjort dog klart, at man stadig tror på Graham Potter, selvom Chelsea aktuelt ligger nummer 10 i Premier League.
Daily Mail peger afslutningsvist på, at West Ham-jobbet potentielt også kan blive ledigt snart, idet David Moyes' mandskab ligger på 16. pladsen, blot ét point fra nedrykningsstregen.
Få de hotteste rygter, de største handler og seneste transfernyheder i Tipsbladets store TRANSFER-LIVE.
LIVE
VM-LIVE: Hæslig statistik
Zanka ville spille gratis for FC København
Superliga-skifte? I dialog med Kasper Dolberg
TOPNYHED
Jonas Lössl stopper karrieren
TOPNYHED
Udpeger dansk stjerne: Kan ramme et nyt niveau
NYHEDER
Afviste muligt cheftrænerjob i Superligaen
TRANSFER
Jagter FC Barcelona-stjerne
MEDIE
Solgt i vinter – nu vil FCM købe ham tilbage
EKSKLUSIVT På vej til Brøndby: ‘Han er stor og kraftfuld’
Dårlig Conference League-lodtrækning for FCK
TOPNYHED
Her er AGF’s Champions League-modstander
EKSKLUSIVT
Afsløring: Brøndby sender angriber til Japan
NYHEDER
‘CV’: Her er AGF’s transferplaner
TIPSBLADET SPECIAL Her er 7 bud på Thomas Nørgaards afløser
TRANSFER
FCK-boss roser varm bomber
NYHEDER
Her er FCK’s modstander i Conference League
TRANSFER
Køber Mads Bidstrup til spotpris
EKSKLUSIVT
Afsløring: Sønderjyske forhandler om Abdirahman
TIPSBLADET SPECIAL
England tromlede Kroatien – Portugal snublede
EKSKLUSIVT David Nielsen: Han kan blive en gud til evig tid!
EKSKLUSIVT
Tæt på FCK: ‘Han er meget tæt med superstjerne’
TRANSFER
Officielt: Real Madrid henter Premier League-ikon
Tæt på FCK: Rekordsalg og flere kæmpe scoops
TOPNYHED
Polske medier ærgrer sig over AGF-trækning
NYHEDER
Rekordstort tilbud afvist: Nu siger Man. Utd. ‘Ja’
AVIS
Møde med agenten – de vil have Højbjerg
EKSKLUSIVT
Afsløring: Bombe – FCK tæt på Kristjaan Speakman
TOPNYHED
– Derfor bliver det en svær opgave for Nørgaard
EKSKLUSIVT
Brøndby-keeper begraver historie: Det passer ikke
Portugal skuffede stort mod DR Congo
NYHEDER
England sprudlede i underholdende målfest
Afviser: Han er IKKE på vej til Brøndby
FANKLUBBEN Det har været en elendig sæson
Undskylder til Riemer: ‘Jeg er et kæmpe pikhoved’
OPTAKT