De er på vej i Champions League, og dermed kan Manchester United tilbyde transferemner den bedste europæiske turnering foruden den hårde konkurrence i toppen af Premier League.
Og det betyder også, at Erik ten Hags tropper vil forsøge at tiltrække topnavne til klubben denne sommer.
Ifølge Sky Sports er det voldsomt store navne, der lige nu befinder sig på den ønskeliste, som Manchester United har i sinde at handle fra.
Tre topspillere er lige nu på listen, hvor Tottenhams stjerneangriber Harry Kane er det klare førstevalg.
Den engelske landsholdskaptajn kan se frem til endnu en sæson uden Champions League-fodbold, og med en enkelt runde igen af Premier League er det langt fra sikkert, at Spurs overhovedet spiller sig i Europa.
Spørgsmålet er naturligvis, om Kane kan lokkes fra Spurs. Der er ingen tvivl om, at han vil kunne få sine europæiske ambitioner opfyldt i en anden klub – omvendt er Spurs hans hjerteklub.
Han har dog kun et år igen af kontrakten, så Tottenham kan ende med at resignere, hvis man vil have en transfersum for ham, så han ikke smutter gratis om et år.
Også West Ham Uniteds Declan Rice er på listen.
Den engelske landsholdsspiller er på vej ind i sin bedste fodboldalder, og han er alt for god til at spille med i bundstriden med West Ham United. Men som med Harry Kane er modsvaret, at den klub, han repræsenterer nu, er hans hjerteklub. West Ham skal dog være klar til at sælge for den rette pris.
Ifølge Sky Sports er det dog mere sandsynligt, at han bliver i London og skifter til Arsenal.
Sidste mand på listen er Chelseas Mason Mount.
Englænderen er ikke fast starter i Chelsea og bliver spået at være en af dem, der kan blive solgt, efter Chelsea gik transferamok i i januar.
London-klubben ønsker dog at forlænge den aftale, der løber ud om et år, men man kan ende med at sælge, hvis det ikke lykkes. Også Liverpool viser interesse for landsholdsspilleren.
Sikkert er det, at alle tre kommer til at koste kassen, hvis Manchester United skal købe dem. Dels er de engelske, dels er det en ligarival, der ønsker at købe dem.
Manchester United ligger lige nu til den sidste Champions League-plads i England, efter Manchester City, Arsenal og Newcastle har sikret sig billetter til CL i den kommende sæson.
Erik ten Hags tropper tager den sidste billet, hvis man slår Chelsea, som man i øjeblikket fører 2-0 over.
LIVE
LIVE: Barcelona deler godt nyt om AC
NYHEDER
Superliga-bombe på vej? Tror de vil hente Dolberg
NYHEDER
Røg ud hos Cooper: Brøndby-spiller i kovending
NYHEDER
Han afløser Mike Tullberg i pokalfinalen
NYHEDER
Frank til denne klub? ‘Hvis de ikke er højrøvede’
Ekspert: Sig farvel til denne stjerne, AGF
AVIS
Dansk klub henter Nicolai Larsen
TIPSBLADET SPECIAL Dommerekspert: ‘Straffespark otte dage om ugen!’
NYHEDER
Transferfri stjerne i København
TOPNYHED
Thomas Frank scorer sommerjob
HELT VILDT
Fra B.93 til MLS – her er danskers millionløn
MEDIE
Hjulmand meldes færdig – skuffelse kan overtage
Fyring på vej – nævner både Neestrup og Tullberg
TIPSBLADET SPECIAL Her er AGF’s mulige modstandere i Champions League
NYHEDER
Hylder ‘CV’: ‘Han snød mig hver gang’
EKSKLUSIVT
Afsløring: AGF og FC Nordsjælland bejler til Lind
NYHEDER
Revser FCM: ‘De kan ikke sælge ham for 150 mio.!’
NYHEDER
Cooper: ‘Har været hårdt ramt’
NYHEDER
Flick med Yamal-kritik: ‘Jeg kan ikke lide det’
EKSKLUSIVT Kaos i Madrid: ‘Han er VIRKELIG et problem’
NYHEDER
Jakob Poulsen trækker overskrifter i udlandet
TOPNYHED
Højlund får kæmpe frikøbsklausul
TOPNYHED
Sådan fordeler de danske Europa-pladser sig
NYHEDER
Jon Dahl Tomasson lander alternativt job
STORT INTERVIEW
– Jeg sagde, Jakob Poulsen var et uambitiøst valg
NYHEDER
Stort medie hylder AGF-profil
EKSKLUSIVT
Dybt imponeret af AGF: Kæmpe respekt!
Uenige i studiet: ‘Så må det sæde være brandvarmt’
TOPNYHED
Dansker er færdig i Premier League-klubben Everton
TIPSBLADETS DOM
Har du fuldstændig tabt småkagerne?
TIPSBLADET SPECIAL
Født i Danmark og på vej til VM
INTERVIEW
Fremhæver fyret træner: ‘Man må ikke glemme…’
TIPSBLADET SPECIAL ‘Det er de der skide tv-penge’
TOPNYHED
AGF er mestre – her er deres vej i Europa
NYHEDER