Fredagens rygtebørs: Juventus vil have fransk stjernefrø

Tipsbladet.dk giver dig hver dag de varmeste rygter fra international fodbold.



Eduardo Camavinga fra Rennes til Juventus
Note
: Eduardo Camavinga, 17 år, scorede forleden sit første landsholdsmål for Frankrig, og stortalentet er flere gange blevet sat i forbindelse med et skifte til Real Madrid. Men nu vil Juventus gerne snyde spanierne for den unge franskmand.
Sandsynlighed: Middel
Kilde: Tuttosport

Victor Moses fra Chelsea til Spartak Moskva
Note
: Den nigerianske wing ser ud til at være færdig i Chelsea, og det tyder på, at han skal til Rusland. Transfervinduet i Rusland er nemlig stadig åbent, hvorfor Spartak Moskva stadig kan hente ham. 
Sandsynlighed: Over middel
Kilde: Fabrizio Romano

William Saliba fra Arsenal til Championship
Note
: Den unge forsvarsspiller William Saliba har ikke været i aktion for Arsenal i denne sæson, og nu kan London-klubben udleje ham til en klub i den næstbedste engelske række, så han kan få spilletid.
Sandsynlighed: Middel
Kilde: Goal

Edgar Babayan fra Hobro IK til Rusland
Note
: Ifølge det russiske medie Championat har et par russiske klubber forsøgt at købe Hobro-spilleren Edgar Babayan i det transfervindue, der lukkede natten mellem mandag og tirsdag. Sochi og Ural lurede begge, men var ikke i stand til at få fat på spilleren, der er armensk landsholdsspiller. Netop den sidste del kan være vigtig for Babayan, for i Rusland regner de ikke længere armenere som udlændinge, når det kommer til at overholde regner for antallet af udenlanske spillere i truppen. Babayans aftale løber ud til sommer, så om få måneder kan han frit forhandle med interesserede klubber.
Sandsynlighed: Middel
Kilde: Championat.com

Kevin De Bruyne forlænger med Manchester City
Note
: Kevin De Bruyne er en af verdens bedste fodboldspiller, og ham vil Manchester City gerne holde på. Nu skal der også være positive udviklinger i parternes forhandlinger, og City håber, at belgieren vil skrive under på en ny femårig aftale inden længe.
Sandsynlighed: Over middel
Kilde: Times

Geoffrey Kondogbia fra Valencia til Atletico Madrid
Note
: Valencia har solgt ud denne sommer, og den næste, der kan sælges, er Geoffrey Kondogbia. Atletico Madrid skal være interesserede, efter at de har solgt Thomas Partey til Arsenal.
Sandsynlighed: Middel
Kilde: Marca

Joshua King fra Bournemouth til West Ham
Note
: Den norske angriber vil tilbage til Premier League, efter at Bournemouth er rykket ned, og han er et varmt emne hos David Moyes i West Ham. Prisen skulle være knap 140 millioner, og King kan endda skifte inden 16. oktober, da engelske klubber må handle indbyrdes indtil da.
Sandsynlighed: Middel

Kilde: The Guardian

Mesut Özil ophæver med Arsenal
Note
: Arsenal har ikke intentioner om at bruge Mesut Özil, og klubben vil gerne tale med den 31-årige tysker om at rive kontrakten i stykket inden januars transfervindue.

Sandsynlighed: Under middel
Kilde: Mail





VM-LIVE: Derfor er Xherdan Shaqiri ikke med




LIVE

TransferLIVE: Siger op – favorit til kæmpejob

Roser Superliga-klub: Godt set! 

‘Zanka’ melder ud om fremtiden

Brøndby- og AGF-emne: ‘Jeg skal videre nu’

Jagter tidligere FCK-stjerne

Her er seks bud på Robert Skovs næste klub

Landet i lufthavnen: Nu er skifte tæt på



TIPSBLADET SPECIAL

Her er 7 bud på Thomas Nørgaards afløser

Seks spillere kan forlade FC Midtjylland

Transfer-bombe? ‘Vi gør alt, hvad vi kan’

På vej til Danmark: Stort medie døber ham “juvel”

AGF køber ham

Spottet i København



EKSKLUSIVT

Afsløring: Bombe – Real Madrid overvejer Yirenkyi

Den sejr var et plaster på et åbent FCK-benbrud

Premier League-job: Oddset på Steve Cooper stiger

Stolt over dansk transfer

Bekræfter interesse for Superliga-stjerne

Brasilien-Marokko er slutrundens første topkamp



EKSKLUSIVT

David Nielsen: Han kan blive en gud til evig tid! 

Alt vendt på hovedet for Werge: Rykker på hotel

DR og TV 2: De er værter og eksperter til VM

De vil have Victor Nelsson

Ny Brøndby-stjerne? Stjæler overskrifterne

Brøndby-boss forklarer Ambæk-afvisning

Elfenbenskysten – Ecuador

Robert Skov meldes færdig – SL-transfer undervejs?

Dansk træner fyret: ‘Åben for Danmark og udlandet’

Han elsker Brøndby – vil gerne tilbage til Danmark

Peger på ham som ny Superliga-træner

‘Christian Eriksen havde advaret os’

‘Mere end det vil være en stor overraskelse’



FANKLUBBEN

Det har været en elendig sæson

Han tager hjem fra VM

Stort medie fremhæver SL-stjerner: ‘Køb dem før..’