Jens Stryger Larsen kan meget vel gøre Daniel Wass kunsten efter og vende retur til Brøndby efter mange år i udlandet.
Brøndby er angiveligt meget varme på at bringe den danske landsholdsspiller hjem til Vestegnen, hvor det hele startede for Jens Stryger Larsen, og det kan allerede ske til januar. Derudover har meldingerne også været, at Trabzonspor også skulle være klar til at lade Jens Stryger Larsen gå til januar, da cheftræner Abdullah Avci ikke har været tilfreds med danskerens præstationer.
Nu melder det tyrkiske medie Fanatik om en plan, der kan bane vejen for Stryger Larsens Brøndby-retur.
Således skriver mediet, at cheftræner Abdullah Avci overvejer at gøre brug af den rutinerede højre back Bruno Peres, der missede hele efterårssæsonen med en skade. Bruno Peres har været skadet i akillessenen siden april, og han har derfor slet ikke været registreret i Trabzonspors trup i efteråret.
Nu er han dog klar igen, og han kan ifølge det tyrkiske medie gå ind og tage Jens Stryger Larsens plads, hvis træner Abdullah Avci vurderer, at hans fysik kan holde til det.
Dette vil i så fald gøre forhandlingssituationen med Trabzonspor en smule nemmere, men udfordringen ligger nok også nærmere i at blive enig med Jens Stryger Larsen om lønnen.
Bruno Peres kom til Trabzonspor i sommeren 2021 fra AS Roma og spillede sin seneste kamp den 23. april tidligere i år.
Legendesøn på vej i FCK: ‘Fantastiske kvaliteter’
Bo Henriksen: FC Midtjylland vinder IKKE den kamp
TRANSFER
Bekræfter farvel – angriber rygtes til Superligaen
NYHEDER
Overrasker: Her er Lars Søndergaards nye job
Husk navnet: 16-årig dansker bomber løs i West Ham
TRANSFER
Rasmus Højlund-transfer kan ske mandag
EKSPERT
Stjerne til Brøndby? Ja, hvis Steve Cooper smutter
EKSKLUSIVT Afsløring: AC Horsens tester nyt stortalent af
NYHEDER
Meldes færdig: Han kan vende hjem til FCK
TOPNYHED
Lange karantæner: Dette råbte de mod Aral Simsir
TOPNYHED
‘Sindssygt højt niveau’: Nu træner han i Brøndby
Morten Bruun: Man tænker bare ‘wauw’
AVIS
Tror på millionkøb af FC København-spiller
TOPNYHED Overfuset: Victor Kristiansen meldes færdig
NYHEDER
Voldsom straf efter vanvidsaktion
MEDIE
Stortransfer på vej? De vil hente Jens Stage
Michael Laudrup jubler: ‘Meget sjældent’
NYHEDER
Mølby om Eriksen: ‘Er du sindssyg?’
HELT VILDT
Hele Europa blæst bagover: ‘Den eneste fejl…’
EKSKLUSIVT Kærlighedserklæring – har fået Brøndby-tatovering
NYHEDER
Særlig velkomst til ‘AC’ i Barcelona
FCM stanger lang karantæne ud til fan
TIPSBLADET SPECIAL
Supercomputer: De rykker med Lyngby i Superligaen
Cooper-interview vækker opsigt: ‘Alarmerende’
FANKLUBBEN
Sådan bør strukturen i Superligaen være
HELT VILDT
Ekspert peger på choktransfer for Dolberg
TOPNYHED
Kæmpe klapsalver og utilfredshed i Parken
‘Jeg tror, Thomas Frank får dette job’
TOPNYHED
FC København nærmer sig ny sportsdirektør
Brian Riemer peger på tre årsager
OPTAKT
Atletico Madrid – Arsenal
‘Hektisk start’ under FC København-ejerskab
NYHEDER
Zorniger: ‘Det pisser mig dybt af!’
TRANSFER