Harry Kane, Victor Osimhen og Rasmus Højlund er tre angribere, der i den seneste tid er blevet rygtet til Manchester United.
Ifølge The Guardian rykker Napoli-stjernen dog næppe til Old Trafford til sommer, selvom interessen er stor.
De italienske mestre har valgt at sætte et prisskilt på 1,1 milliarder kroner på Victor Osimhen, og ifølge The Guardian er det en pris, som Manchester United med al sandsynlighed ikke er indstillet på at betale.
Manchester United ønsker ikke at betale mere end 850 millioner kroner for Osimhen, idet der ikke er nogen garanti for, at nigerianeren kan tilpasse sig i Premier League.
Ifølge The Guardian er det Harry Kane, der topper Manchester Uniteds ønskeliste, idet Erik ten Hag angiveligt er 'besat' af Tottenham-stjernen.
Manchester Uniteds plan er at komme med et tidligt bud på Harry Kane, idet 'De Røde Djævle' ikke ønsker at risikere en længerevarende transfersaga denne sommer. Dermed vil der være tid til at finde en anden løsning, såfremt Tottenham viser sig umulige at forhandle med.
Harry Kanes kontrakt udløber i 2024, så Tottenham står umiddelbart ikke i den bedste forhandlingsposition.
Ifølge The Guardian vil Rasmus Højlund blive set som 'fremtidens mand', hvis den 20-årige dansker bliver hentet til Manchester United denne sommer. Højlund er ikke tiltænkt en rolle som starter, hvis han bliver hentet, skriver The Guardian.
Ifølge The Guardian er Erik ten Hag også meget interesseret i at hente Chelsea-stjernen Mason Mount, der ligesom Harry Kane har kontraktudløb om 12 måneders tid.
LIVE
TransferLIVE: Så langt er klubberne fra hinanden
NYHEDER
David Nielsen i svime: Ingen andre på kloden kan!
NYHEDER
Cornelius med klar besked til FCK-ledelse
Drama midt i jubel: Engelsk stjerne ‘slemt’ skadet
Morten Bruun stjal pludselig showet til pressemøde
INTERVIEW
Brøndby-profil om transfer: ‘Har ikke hans nummer’
INTERVIEW
Stjernesalg i Brøndby? ‘Der kan godt ske noget’
LIVE
VM-LIVE: Harry Kane-interview går viralt
Ny FC Midtjylland-angriber scorer igen-igen
MEDIE
Byder på dansker – 44,5 millioner i spil
AVIS
Scorer vanvittig løn i Premier League
MEDIE
FC Midtjylland ‘meget tæt’ på kæmpe transfer
MEDIE
Enige med Hjulmand – her er kontrakten
EKSKLUSIVT Dansk kæmpetransfer: Razak Pimpong er taknemmelig
NYHEDER
Huescas hylder FCK’er: ‘Han er fucking god’
NYHEDER
David Nielsen er stensikker
INTERVIEW
“Du er en fucking maskine!”
EKSKLUSIVT
Værsgo, Brøndby: Det får I med Max Ejdum
MEDIE
På vej til Danmark – koster 880.000 kroner
TRANSFER Overblik: Her er Superligaens sommertransfers 2026
INTERVIEW
Frøkjær hylder nyt tiltag: ‘Det er monstervigtigt’
EKSKLUSIVT
Transfer på vej – dansker ikke med på træningslejr
EKSKLUSIVT
Afsløring: Trabzonspor byder 112,5 mio. på Simsir
NYHEDER
Jens Jønsson: ‘Det var sindssygt’
MEDIE
‘Den mest magtfulde nogensinde’
NYHEDER
Her er 1/8-finalerne ved VM
OPTAKT
Portugal – Spanien
OPTAKT
USA – Belgien
INTERVIEW
Klapper i om stor Superliga-transfer
INTERVIEW
Intern dansk transfer: ‘Rigtig godt for mig’
TIPSBLADET SPECIAL Sådan gør din Superliga-klub i sommerpausen
MEDIE
Efter VM-exit: Vil have dansk succestræner
MEDIE
Skyder stor FCM-historie ned
NYHEDER
Dansk stortalent med til træningskamp for SL-klub