Harry Kane, Victor Osimhen og Rasmus Højlund er tre angribere, der i den seneste tid er blevet rygtet til Manchester United.
Ifølge The Guardian rykker Napoli-stjernen dog næppe til Old Trafford til sommer, selvom interessen er stor.
De italienske mestre har valgt at sætte et prisskilt på 1,1 milliarder kroner på Victor Osimhen, og ifølge The Guardian er det en pris, som Manchester United med al sandsynlighed ikke er indstillet på at betale.
Manchester United ønsker ikke at betale mere end 850 millioner kroner for Osimhen, idet der ikke er nogen garanti for, at nigerianeren kan tilpasse sig i Premier League.
Ifølge The Guardian er det Harry Kane, der topper Manchester Uniteds ønskeliste, idet Erik ten Hag angiveligt er 'besat' af Tottenham-stjernen.
Manchester Uniteds plan er at komme med et tidligt bud på Harry Kane, idet 'De Røde Djævle' ikke ønsker at risikere en længerevarende transfersaga denne sommer. Dermed vil der være tid til at finde en anden løsning, såfremt Tottenham viser sig umulige at forhandle med.
Harry Kanes kontrakt udløber i 2024, så Tottenham står umiddelbart ikke i den bedste forhandlingsposition.
Ifølge The Guardian vil Rasmus Højlund blive set som 'fremtidens mand', hvis den 20-årige dansker bliver hentet til Manchester United denne sommer. Højlund er ikke tiltænkt en rolle som starter, hvis han bliver hentet, skriver The Guardian.
Ifølge The Guardian er Erik ten Hag også meget interesseret i at hente Chelsea-stjernen Mason Mount, der ligesom Harry Kane har kontraktudløb om 12 måneders tid.
LIVE
LIVE: Dorgu-dong – Fernandes bliver historisk
TOPNYHED
Laudrup kritiserer: Kan kalde dem FC Hollywood
TRANSFER
Afslører: Vi vil have Victor Nelsson
NYHEDER
Storkamp af Patrick Dorgu
NYHEDER
Højlund slutter sæsonen med bravour
TOPNYHED
Brøndby-rygte: Jeg håber, det bliver en dansker
NYHEDER
Ekspert: ‘Han spøger i Brøndby’
STORT INTERVIEW Køber Patrick Mortensens trøje for 75.250 kroner
NYHEDER
Conte stopper i Napoli
FANKLUBBEN
‘Vi skal helst ikke ende som AaB’
MEDIE
Jacob Neestrup er enig med ny klub
MEDIE
Stjerne til Panathinaikos med Neestrup?
NYHEDER
Sammenligner Brøndby med Manchester United
STORT INTERVIEW Fyret i Danmark efter 26 dage: En fantastisk tid
INTERVIEW
‘Jeg skal hjem og banke hovedet ind i væggen’
NYHEDER
Superliga-klub scorer millioner efter nedrykning
BIZART
Forstår ikke FCK: Det er et stort mysterie
NYHEDER
Hoff Thorup og Norwich var uenige om Marcondes
NYHEDER
Spurs overlever – Hermansen ude af Premier League
Skylder FCM millioner – kan få store konsekvenser
NYHEDER
FCM jagter ham – så vild har Boteli været
TOPNYHED
“Han er den oplagte kandidat for Brøndby”
TOPNYHED
Tidligere FCK’er i kritisk tilstand
EKSKLUSIVT
Afsløring: AaB skriver med endnu et stortalent
AVIS
Vildt: Brøndby-flop ønsket af store klubber
NYHEDER
– Jeg tror, jeg græd mere end i resten af mit liv
MEDIE
39-årig skotte kan blive ny Brøndby-træner
TIPSBLADET SPECIAL
Fem bud på Brøndbys nye træner
STORT INTERVIEW Aral Simsir i kæmpe kærlighedserklæring
INTERVIEW
Superliga-oprykker varsler flere transfers
Uventet diagnose: En ulidelig tanke for Ståle
NYHEDER
Topboss sviner Barça til
INTERVIEW
– Ved ikke hvor meget man kan bruge deres lort til
NYHEDER
‘En mulighed for at lokke en af de dygtige til’
INTERVIEW