PSG-profil i problemer: Konen afslører utroskab

PSG-spilleren er tilsyneladende atter single, efter at hans kone gjorde det forbi på sin Instagram-profil.



Paris Saint Germain-profilen Mauro Icardi er angiveligt ikke længere sammen med sin kone. I hvert fald ikke hvis man forsøger at tyde hendes opslag på Instagram lørdag. Det skriver Daily Mail.

Her lagde hun en story op med teksten “en anden familie du har ødelagt for en slut (tøjte, red.)”. Samtidig med beskeden fremgik det, at hun ikke længere følger Icadi på det sociale medie.

Til en argentinsk journalist har Icardis kone, Wanda Nara, beskræftet, at de to personer ikke lægnere er sammen. 

Wanda Nara er kendt vidt og bredt i pressen. Blandt andet fordi hun er sin mands agent, og på grund af måden de to mødte hinanden på i 2013. 

For dengang var Nara sammen med Icardis daværende klubkammerat i Sampdoria Maxi Lopez, men her indledte hun altså et forhold til Icadi.

Affæren betød dengang, at Icardi måtte skifte klub. Her endte han i Inter.

Mødet med Samdoria blev herefter omtalt som “the Wanda Derby”, og historien om opgøreret blev ikke dårligere af, at Lopez nægtede at trykke Icardis hånd, da de to hold hilste på hinanden. 

Icardi og Nara har ofte lavet overskrifter i de europæiske medier. Blandt andet kaldte Nara skiftet til PSG for “den værste løsning” kort efter, at argentineren havde skrevet under med den franske hovedstadsklub i 2019.

Også på rygtefronten har Nara som agent været god til at skabe sin andel af nyheder. Blandt andet i foråret da hun påstod, at Juventus havde udset sig Icardi som mulig afløser for Cristiano Ronaldo.   

Sammen har Mauro Icardi og Wanda Nara to døtre, mens at Nara også har tre børn fra sit første ægteskab med Maxi Lopez. 





Laudrup i chok: ‘Mener du det?’




Optakt til lørdagens Serie A-kamp mellem Napoli og Fiorentina LIVE

TransferLIVE: Storklub holder øje med David de Gea

Danske hold lurer på landsholdets fysiske træner

Legendesøn skifter til AGF – så lang er kontrakten

De vil gerne have Jens Jønsson

Han vender hjem til FC København

Bog: AGF-profiler stod bag Rösler-fyring

Historisk finale! Han er verdens bedste

Vil spare millioner: Vender Brøndby-stjerner hjem?



EKSKLUSIVT

David Nielsen: Han kan blive en gud til evig tid! 

Spurs-stjerne tager pis på Arsenal

Kæmpetransfers i vente – smadrer FCM rekord? 

Roser PSG-stjerne: ‘Han er en gentleman’

Beijmo: ‘FCK var bedre på alle parametre’



FANKLUBBEN

Det har været en elendig sæson

Jakob Poulsen væk fra AGF? Svarer på rygter

Revser Barcelona: ‘Noget af det pinligste’

Kan sikre millioner til AGF

Slår fast: ‘Det er en nobrainer, Brøndby!’

Tidl. SL-spiller på vej væk fra Thomasberg



TOPNYHED

Giver bud på ny Brøndby-træner: I griner, men…

Victor Froholdts værdi sætter alle til vægs

De er interesseret i Christian Eriksen

Farzam: Disse AGF-profiler kan forlænge

Afsløring: Klar med kæmpebeløb for FCN-stjerne

Polsk succestræner rygtes til Danmark

Rajovic tager klar beslutning om fremtiden

Varmt Brøndby-emne åben for klubskifte

Superliga-skifte? ‘Ja, der er dansk interesse’

SL-spiller i skifte? ‘Vil på landsholdet igen’

Kamil Grabara giver iskoldt svar om transfer

Supercomputer: De rykker op i Superligaen

AGF-fan drømmer: Køb Silkeborg-stjerne!



Opfordrer til fyring: Han er IKKE dygtig nok!

Udineses sportsdirektør: ‘Får opkald på ‘TK’

Grønbæk-handel i fare selvom Rennes ønsker ham væk