PSG-profil i problemer: Konen afslører utroskab

PSG-spilleren er tilsyneladende atter single, efter at hans kone gjorde det forbi på sin Instagram-profil.



Paris Saint Germain-profilen Mauro Icardi er angiveligt ikke længere sammen med sin kone. I hvert fald ikke hvis man forsøger at tyde hendes opslag på Instagram lørdag. Det skriver Daily Mail.

Her lagde hun en story op med teksten “en anden familie du har ødelagt for en slut (tøjte, red.)”. Samtidig med beskeden fremgik det, at hun ikke længere følger Icadi på det sociale medie.

Til en argentinsk journalist har Icardis kone, Wanda Nara, beskræftet, at de to personer ikke lægnere er sammen. 

Wanda Nara er kendt vidt og bredt i pressen. Blandt andet fordi hun er sin mands agent, og på grund af måden de to mødte hinanden på i 2013. 

For dengang var Nara sammen med Icardis daværende klubkammerat i Sampdoria Maxi Lopez, men her indledte hun altså et forhold til Icadi.

Affæren betød dengang, at Icardi måtte skifte klub. Her endte han i Inter.

Mødet med Samdoria blev herefter omtalt som “the Wanda Derby”, og historien om opgøreret blev ikke dårligere af, at Lopez nægtede at trykke Icardis hånd, da de to hold hilste på hinanden. 

Icardi og Nara har ofte lavet overskrifter i de europæiske medier. Blandt andet kaldte Nara skiftet til PSG for “den værste løsning” kort efter, at argentineren havde skrevet under med den franske hovedstadsklub i 2019.

Også på rygtefronten har Nara som agent været god til at skabe sin andel af nyheder. Blandt andet i foråret da hun påstod, at Juventus havde udset sig Icardi som mulig afløser for Cristiano Ronaldo.   

Sammen har Mauro Icardi og Wanda Nara to døtre, mens at Nara også har tre børn fra sit første ægteskab med Maxi Lopez. 







LIVE

LIVE: Interesse for dansk fodboldboss

Han er færdig i Brøndby

FCK-stjerne ude – ville ophæve aftale før tid

Afsløring: OB præsenterer meget snart ny spiller

Bendtner med FCK-bombe: Afslører tilbud

Dyster SL-spådom: ‘De ryger under stregen’

Glæd jer, Brøndby: ‘Han har hele pakken’



Kæmpekøb retur til FC København?

Hård AGF-melding: ‘Det er virkelig alvorligt’

Opfordrer til stor Superliga-ændring 

‘Jeg tror næppe, han er der efter sommerferien’

Dufter af Superliga – Lyngby banker Esbjerg



TOPNYHED

Overfuset: Victor Kristiansen meldes færdig

Spår stor transferaktivitet i FC København

Fyret træner havde hånligt øgenavn i Chelsea

100 millioner for Ambæk? Nu bliver det meget mere

Nyt trænerjob? Jacob Neestrup emne i succesklub

Historisk lavpunkt fra Daniel Wass!

Ståle Solbakken overvejede at sige op



EKSKLUSIVT

Kærlighedserklæring – har fået Brøndby-tatovering

Kompany kommer Hjulmand til undsætning

Afsløring: SL-klubber lurer på svensk stortalent

AGF- eller FCM-guld? Her er chancevurderingen

‘Hvis han ringer, siger jeg ikke nej’

Tillykke med fødselsdagen! Han skal købes nu

Hård Cooper-besked: Troede han var færdig i BIF

Bombe på vej i Real Madrid?

Morten Wieghorst stopper på landsholdet

Monsterchok i Randers – mundlammelsen total!

City snupper førstepladsen – Burnley rykker ned

Sådan vil Vejle tilbage i Superligaen

Her er 7 bud på Chelseas næste træner

‘Det er min måde at gøre det på, Peter’

Skal til FC Midtjylland – 570.000 kroners forskel