Paris Saint Germain-profilen Mauro Icardi er angiveligt ikke længere sammen med sin kone. I hvert fald ikke hvis man forsøger at tyde hendes opslag på Instagram lørdag. Det skriver Daily Mail.
Her lagde hun en story op med teksten “en anden familie du har ødelagt for en slut (tøjte, red.)”. Samtidig med beskeden fremgik det, at hun ikke længere følger Icadi på det sociale medie.
Til en argentinsk journalist har Icardis kone, Wanda Nara, beskræftet, at de to personer ikke lægnere er sammen.
Wanda Nara er kendt vidt og bredt i pressen. Blandt andet fordi hun er sin mands agent, og på grund af måden de to mødte hinanden på i 2013.
For dengang var Nara sammen med Icardis daværende klubkammerat i Sampdoria Maxi Lopez, men her indledte hun altså et forhold til Icadi.
Affæren betød dengang, at Icardi måtte skifte klub. Her endte han i Inter.
Mødet med Samdoria blev herefter omtalt som “the Wanda Derby”, og historien om opgøreret blev ikke dårligere af, at Lopez nægtede at trykke Icardis hånd, da de to hold hilste på hinanden.
Icardi og Nara har ofte lavet overskrifter i de europæiske medier. Blandt andet kaldte Nara skiftet til PSG for “den værste løsning” kort efter, at argentineren havde skrevet under med den franske hovedstadsklub i 2019.
Også på rygtefronten har Nara som agent været god til at skabe sin andel af nyheder. Blandt andet i foråret da hun påstod, at Juventus havde udset sig Icardi som mulig afløser for Cristiano Ronaldo.
Sammen har Mauro Icardi og Wanda Nara to døtre, mens at Nara også har tre børn fra sit første ægteskab med Maxi Lopez.
LIVE
TransferLIVE: Så langt er klubberne fra hinanden
TOPNYHED
Eriksen ringede lørdag – klubboss giver status
NYHEDER
Cornelius med klar besked til FCK-ledelse
INTERVIEW
Brøndby-profil om transfer: ‘Har ikke hans nummer’
Morten Bruun stjal pludselig showet til pressemøde
AVIS
‘Kaos’ – journalister råber ad stjerner
Drama midt i jubel: Engelsk stjerne ‘slemt’ skadet
LIVE
VM-LIVE: Harry Kane-interview går viralt
INTERVIEW
Stjernesalg i Brøndby? ‘Der kan godt ske noget’
NYHEDER
Huescas hylder FCK’er: ‘Han er fucking god’
Ny FC Midtjylland-angriber scorer igen-igen
AVIS
Scorer vanvittig løn i Premier League
MEDIE
Byder på dansker – 44,5 millioner i spil
EKSKLUSIVT Dansk kæmpetransfer: Razak Pimpong er taknemmelig
INTERVIEW
“Du er en fucking maskine!”
MEDIE
Enige med Hjulmand – her er kontrakten
MEDIE
FC Midtjylland ‘meget tæt’ på kæmpe transfer
EKSKLUSIVT
Værsgo, Brøndby: Det får I med Max Ejdum
INTERVIEW
Frøkjær hylder nyt tiltag: ‘Det er monstervigtigt’
TRANSFER Overblik: Her er Superligaens sommertransfers 2026
EKSKLUSIVT
Transfer på vej – dansker ikke med på træningslejr
EKSKLUSIVT
Afsløring: Trabzonspor byder 112,5 mio. på Simsir
NYHEDER
Jens Jønsson: ‘Det var sindssygt’
NYHEDER
David Nielsen er stensikker
INTERVIEW
Intern dansk transfer: ‘Rigtig godt for mig’
MEDIE
På vej til Danmark – koster 880.000 kroner
INTERVIEW
Klapper i om stor Superliga-transfer
NYHEDER
Her er 1/8-finalerne ved VM
NYHEDER
Dansk stortalent med til træningskamp for SL-klub
MEDIE
Skyder stor FCM-historie ned
TIPSBLADET SPECIAL Sådan gør din Superliga-klub i sommerpausen
TIPSBLADETS DOM
Grotesk – godt det ikke var en Superliga-kamp
OPTAKT
USA – Belgien
MEDIE
Efter VM-exit: Vil have dansk succestræner
OPTAKT
