Rygtebørsen: Mbappé tager beslutning om fremtid

Tipsbladet serverer her mandagens varmeste transferrygter.



Kylian Mbappé forbliver i PSG næste sæson
Note: Det kom for nylig frem, at Kylian Mbappé ikke vil aktivere den klausul i hans kontrakt, der holder ham i Paris indtil sommeren 2025. Den franske superstjerne vil dog angiveligt ære hans nuværende aftale og spille næste sæson hos de nykårede franske mestre. Hvis mesterklubben vil have penge for den lynhurtige franksmand, kan de dog blive nødsaget til at sælge ham i løbet af de to næste transfervinduer, hvor blandt andre Real Madrid siges at være interesseret. 
Kilde: Goal
Sandsynlighed: Middel

Roberto Firmino fra Liverpool til Real Madrid
Note: 'Bobby' er fortid i den nordengelske traditionsklub efter næsten et årti i den røde trøje. Den brasilianske angriber har været rygtet til mange europæiske topklubber, og nu siges Real Madrid også at være interesseret. Den spanske hovedstadsklub leder med lys og lygte efter en erstatning for Benzema, der muligvis smutter, når hans kontrakt udløber næste sommer.
Kilde: Fabrizio Romano
Sandsynlighed: Middel

James Maddison forlader Leicester
Note: Lørdag blev Leicester sendt ud i Premier League-mørket, blot syv år efter de på spektakulær vis vandt det engelske mesterskab. Et hav af spillere på Dean Smiths mandskab rygtes for tiden væk fra den midtengelske klub, blandt andre James Maddison. Den engelske midtbaneprofil er i lang tid blevet spået en karriere for en af topklubberne i Premier League, og alt tyder på, at han tager det næste skridt til sommer. Her siges Newcastle at være favoritter til at hente den 26-årige landsholdsspiller.
Kilde: Mirror
Sandsynlighed: Over middel

Jack Harrison forlader Leeds
Note: Ligesom med Leicester skal Leeds ikke spille Premier League næste sæson. Det er derfor også naturligt, at nogle af deres store profiler kan forlade klubben her til sommer. Heriblandt Jack Harrison, der siges at være på vej væk fra den nordengelske klub.
Kilde: Leeds Live
Sandsynlighed: Over middel

Alexis Sanchez vender retur til Premier League
Note: Den chilenske komet vil gerne retur til engelsk fodbold efter tre år i henholdsvis Inter og Marseille. Sanchez har tidligere tørnet ud for Manchester United og Arsenal. 
Kilde: The Sun
Sandsynlighed: Middel





Legendesøn på vej i FCK: ‘Fantastiske kvaliteter’




LIVE

LIVE: Viktor Dadason fåmæl om fremtiden

‘Jeg tror, Thomas Frank får dette job’

FCK afslører rekordbeløb i dansk fodbold

– Cooper aner ikke, hvad der foregår i Brøndby!

Skidt nyt om Lukas Lerager

Drømmer om stor Rasmus Højlund-kovending

Afvist – Brøndby undrer sig



EKSKLUSIVT

Afsløring: AC Horsens tester nyt stortalent af

Mathias Jensen drøner forgæves i Man. Utd.-sejr

Uvis fremtid for FCK-spiller – agenten deler nyt

Manchester United-stjerne kommenterer OB-opslag

Langer ud efter Hjulmand: Peger på fyring



TOPNYHED

Overfuset: Victor Kristiansen meldes færdig

Smider Salah-bombe

Snydt for straffe? Dommerekspert melder klart ud

Ekspert: To stjerner kan sende guldet til AGF!

Ajax-træner reagerer på Dolberg-bombe

Disse 13 United-spillere meldes på vej væk

‘Det er pinligt for dansk fodbold’



EKSKLUSIVT

Kærlighedserklæring – har fået Brøndby-tatovering

Tullberg afslører: FCM-stjerne opereret i udlandet

Engelsk klub går all-in på Thomas Frank

Særligt møde i Brøndby: Maxsø smed trænerne ud

AGF-profil stikker til FCM: Tror ikke det sker!

Opfordrer til stor Superliga-ændring 

Ekstrem spiller kan skifte til FC København

Svær tid: “Nu presser Randers mig ud”

Det kan man ikke være, hvis man vil være mester!

Stjerne alvorligt skadet – misser VM

Ståle Solbakken forsøgte FCK-bombe i sommer

Anbefaler dem at stjæle dansk landsholdsspiller



FC København-transfer kan rykke tættere på lørdag

Amir Richardson scorer kassen i FC København

KEP revser Tullberg: ‘Han svækker holdet’

Gravesen: Dét afgør hvem der vinder Premier League