Rygtebørsen: Mbappé tager beslutning om fremtid

Tipsbladet serverer her mandagens varmeste transferrygter.



Kylian Mbappé forbliver i PSG næste sæson
Note: Det kom for nylig frem, at Kylian Mbappé ikke vil aktivere den klausul i hans kontrakt, der holder ham i Paris indtil sommeren 2025. Den franske superstjerne vil dog angiveligt ære hans nuværende aftale og spille næste sæson hos de nykårede franske mestre. Hvis mesterklubben vil have penge for den lynhurtige franksmand, kan de dog blive nødsaget til at sælge ham i løbet af de to næste transfervinduer, hvor blandt andre Real Madrid siges at være interesseret. 
Kilde: Goal
Sandsynlighed: Middel

Roberto Firmino fra Liverpool til Real Madrid
Note: 'Bobby' er fortid i den nordengelske traditionsklub efter næsten et årti i den røde trøje. Den brasilianske angriber har været rygtet til mange europæiske topklubber, og nu siges Real Madrid også at være interesseret. Den spanske hovedstadsklub leder med lys og lygte efter en erstatning for Benzema, der muligvis smutter, når hans kontrakt udløber næste sommer.
Kilde: Fabrizio Romano
Sandsynlighed: Middel

James Maddison forlader Leicester
Note: Lørdag blev Leicester sendt ud i Premier League-mørket, blot syv år efter de på spektakulær vis vandt det engelske mesterskab. Et hav af spillere på Dean Smiths mandskab rygtes for tiden væk fra den midtengelske klub, blandt andre James Maddison. Den engelske midtbaneprofil er i lang tid blevet spået en karriere for en af topklubberne i Premier League, og alt tyder på, at han tager det næste skridt til sommer. Her siges Newcastle at være favoritter til at hente den 26-årige landsholdsspiller.
Kilde: Mirror
Sandsynlighed: Over middel

Jack Harrison forlader Leeds
Note: Ligesom med Leicester skal Leeds ikke spille Premier League næste sæson. Det er derfor også naturligt, at nogle af deres store profiler kan forlade klubben her til sommer. Heriblandt Jack Harrison, der siges at være på vej væk fra den nordengelske klub.
Kilde: Leeds Live
Sandsynlighed: Over middel

Alexis Sanchez vender retur til Premier League
Note: Den chilenske komet vil gerne retur til engelsk fodbold efter tre år i henholdsvis Inter og Marseille. Sanchez har tidligere tørnet ud for Manchester United og Arsenal. 
Kilde: The Sun
Sandsynlighed: Middel







Opfordrer til fyring: Han er IKKE dygtig nok!

Her lander Superliga-kampprogrammet

Efter fiasko: Tidligere FCK-stjerne vil væk

Afsløring: Froholdt laver lang aftale med Lyngby

Superliga-klub bør jagte Robert Skov

Var en kæmpe SL-profil: I dag har jeg ikke en bil

Afsløring: Jacob Neestrup enig med Panathinaikos



STORT INTERVIEW

Køber Patrick Mortensens trøje for 75.250 kroner

Kontrakten udløber – nu flytter han til Danmark 

Tager afsked – varsler dialog med Brøndby

Superliga-bombe? Nu svarer han på Dolberg-rygte

Kæmpe hyldest af Dorgu: ‘Utroligt at tænke på’

‘Nytteløst at diskutere’ Joakim Mæhles røde kort



Ole_Nielsen STORT INTERVIEW

Fyret i Danmark efter 26 dage: En fantastisk tid

Laudrup kritiserer: Kan kalde dem FC Hollywood

Storklub jagter to danskere

Crystal Palace – Rayo Vallecano

Klar til at gå shopamok

Kan få store konsekvenser for Eriksen



Skylder FCM millioner – kan få store konsekvenser

Kæmpe brølere sender Horsens mod Superligaen

Afslører: Vi vil have Victor Nelsson

Fem bud på Brøndbys nye træner

Han er ny fodbolddirektør i Brøndby

Højlund slutter sæsonen med bravour

Tottenham enig med stjerne – en anden på vej

Dansk talent: ‘Jeg har ikke haft ferie i to år’

Storkamp af Patrick Dorgu



STORT INTERVIEW

Aral Simsir i kæmpe kærlighedserklæring

Brøndby-rygte: Jeg håber, det bliver en dansker

Sammenligner Brøndby med Manchester United

Superliga-boss: ‘Jeg elsker Henrik Tønder’

Usikker fremtid – det afgør Isaksens skæbne

FCM-emne koster kæmpe millionbeløb

Stjerner i ordkrig: ‘Æslet tror, han er en løve’