Vækket af får: Ronaldo fraflytter millionvilla

Allerede efter en uges tid har Cristiano Ronaldo og portugiserens familie valgt at forlade den luksusvilla, som Manchester United havde fundet til klubbens hjemvendte helt.



Kort efter Cristiano Ronaldos retur til Manchester United bragte flere medier historier om portugiserens nye luksusvilla i det nordengelske

Nu forlyder det dog, at Cristiano Ronaldo og familien blev træt af millionvillaen efter blot en uge. Ifølge The Sun fik Cristiano Ronaldo og superstjernes familie således nok af brægende får, der vækkede dem tidligt om morgenen. Der var ellers tale om et hus med en værdi på over 50 millioner kroner.

Ikke privat nok
Ifølge The Sun er Cristiano Ronaldo og kompagni nu rykket til en anden luksusvilla i Cheshire, der ligeledes rummer syv soveværelser. 

Det var angiveligt ikke kun højlydte får, der drev Manchester Uniteds hjemvendte helt væk fra den første luksusbolig. Cristiano Ronaldo var således også bekymret over manglende privatliv og sikkerhed, forlyder det.

– Mens ejendommen er skøn, med dens beliggenhed på bølgende bakker i skovkanten, så var den placeret tæt på får, som er meget larmende om morgenen. Der var også en offentlig sti på tværs af ejendommen, og vejen udenfor gav udsyn ind bag porten. Ronaldo er ekstremt professionel, og han lægger stor vægt på hvile og restitution efter kampene, så det blev besluttet, at det var bedst, at han og familien flyttede, lyder det således, ifølge The Sun, fra en unavngiven kilde. 

Ifølge The Sun lyder Cristiano Ronaldos nye bolig dog også hæderlig. Den inkluderer således en swimmingpool, en hjemmebiograf og en garage med plads til portugiserens superbiler. 

Ejendommen har en elektrisk port, overvågningskameraer og patruljerende vagter. Ifølge The Sun ligger boligen ikke langt fra det område, hvor Cristiano Ronaldo boede under sit første ophold i Manchester United. 



Historisk triumf: ‘Jeg har hørt meget for det!’

Eriksen vil afslutte karrieren i denne klub

Har opgivet Pierre-Emile Højbjerg

Medier i ekstase: ‘Fuldstændig ustoppelig’

Opløftende melding for ‘AC’

En kæmpe sejr

‘PC’ rasende over falske historier

Bekræfter Brøndby-skifte efter FCK-exit

Helt vildt Cristiano Ronaldo-rygte

“Sportschefer drømmer om at hente ham”

Helt vild med Oscar Schwartau

Meget tæt på at hente Pione Sisto

Kenneth Perez i tvivl: Er han så god, som vi tror?

– Det vil være fuldstændigt magisk

Graulund sviner dansker: Det er håbløst jo

PSG lurer – FC Midtjylland kan tjene 33,5 mio.

Storroser dansker: ‘En af de fem bedste i verden’

Peter Schmeichel imponeret: Der har været ro

Ingen Bo Henriksen – har truffet stor beslutning

Afsløring: Store klubber forbereder bud på Iqbal

Ny Superliga-komet: Jeg har en stor fremtid

Spår triumf efter 22 år: ‘Det er helt uhørt’

Rasmus Højlund skød Vardy og co. i sænk

Tidl. FCK-flop spiller ikke: Jeg er ligeglad

Fælder hård Schmeichel-dom

Cristiano Ronaldo har sat jagten ind

Rygter chokerer Laudrup: Det er helt vildt

Topklub overvejede Svensson og Hoff Thorup

Her er 10 udlandsdanskere, der kan vende hjem

– Froholdt skifter helt sikkert dertil

Avis: Storklub smider kæmpe FCK-flop på porten

Dansk kæmpetransfer kan kollapse

Forsøgte at hente ham i FC Nordsjælland

Eriksen ude med hård kritik

Conte ser enormt potentiale hos Højlund

Jan Mølby kritisk: De har gamblet og ramt forbi

Fremhæver dansk klub: Det bedste eksempel

Italienske medier hylder ham

Omskoler dansker: Han er virkelig fantastisk

Bo Henriksen bringes i spil til nyt job

Hylder dansker: ‘Den største lige nu’

Right to Dream vinder stor pris

Målmandsreserve kastes for løverne i Rom

Mads Pedersen slår Vingegaard i kamp om cykelhæder

Transferplanen: Her skal de forstærke sig

Forløsende sejr for Thomas Frank og Tottenham

Mourinho bekymret for Bah: Det er ikke godt

Højlund joker: Det sker ikke så ofte!

Disse målmænd har tidligere vundet Det Gyldne Bur

Tidl. SL-profils situation er “temmelig håbløs”