England er fuldstændig suveræn i EM-kvalifikationsgruppe C og på direkte kurs mod næste sommers slutrunde i Tyskland.
Det understregede Gareth Southgates tropper igen mandag aften, da man bøllebankede Nordmakedonien med 7-0 i Manchester.
På et velsmurt engelsk hold trådte Arsenals Bukayo Saka frem som den store individualist med tre fornemme scoringer og flere spektakulære detaljer.
Det var dog Harry Kane, der åbnede scoringen efter en halv time, men derefter overtog Saka showet.
Syv minutter før pausen hakkede han tørt bolden op i nærmede målhjørne til 2-0, inden Marcus Rashford sørgede for en tremålsføring ved halvtid.
Saka lavede kampens flotteste mål lige efter sidebyttet med endnu et kanondrøn fra kanten af feltet. Og den 21-årige kantspiller gjorde det også til 5-0 et par minutter senere.
Nordmakedonerne gjorde det egentlig fornuftigt i kampens første tredjedel. Men da først England kom foran, faldt gæsternes forsvarsvilje sammen.
Efter en god time øgede Kalvin Phillips til 6-0 med et lidt tilfældigt mål, inden Harry Kane fra straffesparkspletten afsluttede den nordmakedonske afstraffelse.
England har maksimumpoint efter fire kampe og en målscore på 15-1. Det ligner kun et spørgsmål, hvem der skal snuppe den anden EM-billet, der er på højkant i gruppen.
Lige nu indtager Ukraine andenpladsen med seks point for tre kampe efter en spinkel 1-0-sejr over Malta tidligere mandag.
De regerende europamestre fra Italien bliver dog formentlig en hård konkurrent til ukrainerne. På grund af Nations League-forpligtelser har Italien kun spillet to kampe, som til sammen har givet tre point.
/ritzau/
LIVE
LIVE: Stjerne er tilbage i FCK-truppen
Ryan Giggs med klar dom over Rasmus Højlund
EKSKLUSIVT
Supercomputer: De vinder Superligaen
Mulig Kasper Schmeichel-kovending
NYHEDER
Ekspert blæst bagover – sender besked til Cooper
Klinsmanns søn brækker ryggen kort før VM
TRANSFER
Dansk bomber med klar transferbøn til FCK’er
Premier League-bombe? ‘Jeg kan ikke se ham blive’
FC København-transfer kan rykke tættere på lørdag
Mareridt en realitet: Leicester rykker ned
NYHEDER
Vanvittig debut! Horsens smadrer Esbjerg
Spår stor Superliga-transfer: ‘Kommer til at ske’
Premier League-klub præsenterer ny cheftræner
EKSKLUSIVT Dommerekspert: Store skæverter og en hyldestsang
NYHEDER
Gravesen dødsdømmer Superliga-klub
NYHEDER
Junker: ‘Jeg tror, de bliver danske mestre!’
NYHEDER
Ekspert: Brøndby kan tjene kassen på ham!
EKSKLUSIVT
Bekræfter: Spændende besøg i FC Midtjylland
NYHEDER
Junker: ‘Mere bange for AGF taber den kamp’
Udenlandske medier med fokus på FCM-reserve
MEDIE
Offentliggøres i dag
Froholdt sparker FC Porto på guldkurs
Stage-salg til sommer? Her er Werders svar
EKSKLUSIVT
Afsløring: Succesfuld Trott åben for FCK-retur
TIPSBLADETS DOM
Din store klovn – hvor kom det fra, FCK?
FC Midtjylland-spiller stukket ned
– Jeg elsker, at Nicolai Poulsen gør ondt
Legende scorer landstrænerjob
NYHEDER
‘Det dårligste sted, de har stået hele sæsonen’
EKSKLUSIVT
Ny Graulund med vild kamp: ‘Okay, vanvittigt!’
NYHEDER
Tidligere FCK-spiller dømt i retten
EKSKLUSIVT
Kærlighedserklæring – har fået Brøndby-tatovering
INTERVIEW ‘Min tid i FC København var helt perfekt’
EKSKLUSIVT
Afsløring: AC Horsens henter Ismaila Ceesay