Andre Villas-Boas har afsløret, at Marseille har afvist et bud på Morgan Sanson fra Aston Villa.
Dean Smith er på jagt efter forstærkninger, og det er ikke nogen hemmelighed, at de er interesseret i Morgan Sanson fra Marseille.
Aston Villa, der har danske Johan Lange som sportsdirektør, har også afgivet et bud på den franske midtbanespiller.
Det afslører den tidligere Chelsea- og Tottenham-manager, Andre Villas-Boas, som nu står i spidsen for Marseille.
- Vi har modtaget et meget, meget svagt bud fra Aston Villa, som vi afviste. Det var latterligt. Jeg håber, at Morgan forbliver professionel, siger Marseille-træneren til Telefoot.
Ifølge La Provence lød buddet på 110,5 millioner kroner, hvilket ikke er meget over det beløb, som Marseille betalte for ham tilbage i 2017. Her lød prisen på godt 100 millioner kroner.
-----
Se alt det bedste fodbold fra de største ligaer med YouTV - gratis prøvemåned
Seneste rygter
Griezmann på vej til storklub
Juventus lokker PSG-profil
Storklubber jager teenager
Rygtetid: Disse klubber fører i kampen om Haaland
PSG overvejer Liverpool-midt
Fokus
Bedst og værst: Den blonde troldmand knækkede BIF
FC Midtjylland er nu på førstepladsen efter en 1-0-sejr over Brøndby i de to klubbers topduel. Tipsbladet.dk ser nærmere på opgøret her.
Blokering af vores annoncer.
Vi kan se din browser forhindre visning af vores annoncer. Det betyder med stor sandsynlighed at du har en adblocker installeret.
Vi er nød til at vise dig annoncer for at kunne levere gratis indhold til dig.
Derfor beder vi dig tillade/whiteliste vores domæne i adblockeren.
Får du denne besked selvom du ikke benytter en adblocker, så kontakt os her.
På forhånd tak Tipsbladet.dk