Vi nærmer os afslutningen i vores store blackjack turnering i samarbejde med Nordicbet.com, og i aften afholder vi sidste kvalifikationsheat, hvor der er en af de eftertragtede finalepladser på højkant og 2.000 kroner i cool kontanter til deling mellem de 10 bedste spillere. Skal finalepladsen blive din?
Inviter en god ven med til byen der aldrig sover. Den ultimative drengerøvstur. Det er hvad der er på højkant i vores nye Blackjack Champs turnering, der afholdes i samarbejde med NordicBet. Den bedste til dette ædle spil vinder en rejse for to til Fabulous Las Vegas til en værdi af 10.000 kroner.
Det eneste det kræver for at være med i konurrencen er, at du spiller blackjack en torsdag aften i oktober hos NordicBet. Det skal bare være i tidsrummet fra kl. 19.00 til 23.00, og så er du med i konkurrencen om rejsen til Fabulous Las Vegas!
Turneringen foregår hver torsdag i oktober (1/10, 8/10, 15/10, 22/10, 29/10), og du kan spille med i en eller flere turneringer.
Præmier for 2000 kr. hver torsdag:
1. pladsen: 600 kr. + finaleplads om Las Vegas-tur
2. pladsen: 400 kr.
3. pladsen: 300 kr.
4. til 10. pladsen: 100 kr.
Finalen:
1. præmie: Las Vegas-tur for to personer.
Finalen afholdes på den den trendy natklub B41 i København. Fem bærbare computere stilles til rådighed for de fem finalister, der får hver 1000 kr. på deres NordicBet-konto at spille black jack for. Spilleren der efter 45 minutter har fået de 1000 kr. til at yngle mest vinder rejsen til Las Vegas for to (værdi 10.000 kr).
Sådan spiller du med:
– For at deltage i turneringen skal du spille om rigtige penge ved et af NordicBets mange blackjack-borde, indsatser for alle beløb fra 0,20 Euro pr. runde og op tæller med.
– Du skal spille mindst 100 runder blackjack for at deltage i turneringen (det tager cirka 10 minutter at spille 100 runder). Mindste indsats pr. runde er 0,20 Euro. Spiller man for mindre end det kan ikke vinde præmier.
– Stillingen i turneringen opdateres løbende automatisk til venstre for spillet. Dit resultat bliver vist med mørkegrøn, hvis du har spillet 0-99 spillerunder, og med lysegrøn, når du har spillet mindst 100 runder.
– Turneringen afgøres efter bedst totale udbetalingsprocent (Total gevinst / total indsats). Det vil sige, at vinderen af turneringen er den, der vinder mest procentvist i forhold til indsatsen.
– Turneringen er kun for danskere.
LIVE
TransferLIVE: Stor overraskelse i Celtic
TOPNYHED
Stjernetræner til Brøndby? ‘Vil være spektakulært’
STORT INTERVIEW
Arsenal-dansker vender hjem
MEDIE
Monsterbud på vej
NYHEDER
Nyt TV 2-program: Bliver ‘genforenet’ med Frimann
MEDIE
De jagter Henrik Meister
MEDIE
Overraskende transfer-melding om Kvistgaarden
TOPNYHED
Millionindkøb vender tilbage til FC Midtjylland
EKSKLUSIVT Afsløring: Bombe – Real Madrid overvejer Yirenkyi
MEDIE
De lurer på Vejle-profil
Afslører dansk toptræners millionløn
TOPNYHED
Medier sender ham hjem til AGF
NYHEDER
Frank med opsigtsvækkende nyt om fremtiden
EKSKLUSIVT David Nielsen: Han kan blive en gud til evig tid!
EKSKLUSIVT
Morten Hjulmand roser Brøndbys træneremne
EKSKLUSIVT
Afsløring: Kent N. i spil som assistent for Riemer
MEDIE
Bekymrende transfermelding for Superliga-klub
NYHEDER
Tysk komet skadet – risikerer at misse VM
EKSKLUSIVT
Farzam: Mit bedste bud som Nørgaard-afløser i SJE
FANKLUBBEN Det har været en elendig sæson
TRANSFER
Rygtet til FCK: ‘Der er interesse, men…’
– Det kan Riemer simpelthen ikke overleve
NYHEDER
Højlund trækker overskrifter – del af stor plan
EKSKLUSIVT
Afsløring: Hobro henter historisk AaB-talent
EKSKLUSIVT
Thelander holder døren åben efter stærk sæson
TRANSFER
Færdig i Brøndby? Træner med i denne klub
EKSKLUSIVT
Afsløring: Emil Holten får to år i Hansa Rostock
NYHEDER
Tottenham henter Liverpool-profil
MEDIE
Kæmper om det samme trænerjob
MEDIE
Kostede 170 mio. i sommer – nu rygtes han til OB
NYHEDER
Modtog SMS fra Zlatan Ibrahimović
TOPNYHED
‘Brøndby-stjerne er solgt inden VM’
TOPNYHED Giver bud på ny Brøndby-træner: I griner, men…
TRANSFERPLAN
De burde drømme om denne Brøndby-spiller
EKSKLUSIVT