Bliv blackjack champ og vind en tur til Fabulous Las Vegas – sidste chance i aften!

Det er absolut sidste chance i aften, hvis du vil have fingrene i en af de fem finalepladser i vores store blackjackkonkurrence om en rejse for to til Fabulous Las Vegas til en værdi af 10.000 kroner.10.000 kr.



Vi nærmer os afslutningen i vores store blackjack turnering i samarbejde med Nordicbet.com, og i aften afholder vi sidste kvalifikationsheat, hvor der er en af de eftertragtede finalepladser på højkant og 2.000 kroner i cool kontanter til deling mellem de 10 bedste spillere. Skal finalepladsen blive din?

Inviter en god ven med til byen der aldrig sover. Den ultimative drengerøvstur. Det er hvad der er på højkant i vores nye Blackjack Champs turnering, der afholdes i samarbejde med NordicBet. Den bedste til dette ædle spil vinder en rejse for to til Fabulous Las Vegas til en værdi af 10.000 kroner.

Det eneste det kræver for at være med i konurrencen er, at du spiller blackjack en torsdag aften i oktober hos NordicBet. Det skal bare være i tidsrummet fra kl. 19.00 til 23.00, og så er du med i konkurrencen om rejsen til Fabulous Las Vegas!

Turneringen foregår hver torsdag i oktober (1/10, 8/10, 15/10, 22/10, 29/10), og du kan spille med i en eller flere turneringer.

Præmier for 2000 kr. hver torsdag:

1. pladsen: 600 kr. + finaleplads om Las Vegas-tur
2. pladsen: 400 kr.
3. pladsen: 300 kr.
4. til 10. pladsen: 100 kr.

Finalen:

1. præmie: Las Vegas-tur for to personer.

Finalen afholdes på den den trendy natklub B41 i København. Fem bærbare computere stilles til rådighed for de fem finalister, der får hver 1000 kr. på deres NordicBet-konto at spille black jack for. Spilleren der efter 45 minutter har fået de 1000 kr. til at yngle mest vinder rejsen til Las Vegas for to (værdi 10.000 kr).

Sådan spiller du med:

– For at deltage i turneringen skal du spille om rigtige penge ved et af NordicBets mange blackjack-borde, indsatser for alle beløb fra 0,20 Euro pr. runde og op tæller med.

– Du skal spille mindst 100 runder blackjack for at deltage i turneringen (det tager cirka 10 minutter at spille 100 runder). Mindste indsats pr. runde er 0,20 Euro. Spiller man for mindre end det kan ikke vinde præmier.

– Stillingen i turneringen opdateres løbende automatisk til venstre for spillet. Dit resultat bliver vist med mørkegrøn, hvis du har spillet 0-99 spillerunder, og med lysegrøn, når du har spillet mindst 100 runder.

– Turneringen afgøres efter bedst totale udbetalingsprocent (Total gevinst / total indsats). Det vil sige, at vinderen af turneringen er den, der vinder mest procentvist i forhold til indsatsen.

– Turneringen er kun for danskere.



Christian Eriksen storhyldes: ‘Fantastisk’

Tidligere Brøndby-angriber vil væk

Bo Svensson på vej? ‘100 procent sikker på fyring’

Helt blæst bagover: ‘Han er toplækker at se på’

‘Ham ser vi ikke igen efter transfervinduet’

Danske klubber vil have ham

Helt vildt! Kommer til at koste over 400 millioner

Tyske medier rasler med sablen: Fyres han i dag?

FCK-spiller om Nicolai Poulsen: Han er top usaglig

Her er favoritten til at afløse Thomas Frank

Benhård kritik af FCK-stjerne: Dårlig opførsel!

Benhård FCK-dom: ‘De to kan ikke være med’

Klar transfermelding: ‘Det er helt klart planen’

Dansk kæmpetransfer? Han vil kun til denne klub

Superliga-drama: Dommerekspert undrer sig stort

Seks anholdt for overfald på Brøndby-ansat

Isak sikrer Liverpool-sejr – stjerne taber hovedet

Clem var syg – Moukoko-fravalg tages internt

Vendsyssel-træner fyret: Aldrig set så lavt niveau

Brøndby IF – FC Fredericia

– Tillykke til Anders Dreyer og Jeppe Tverskov

Superliga-ekspert: Han er voldsomt undervurderet!

FC København-handling går verden rundt 

Overvejede udleje: Kan nu blive ny Brøndby-stjerne

Har talt med Brøndby: ‘Klubber har kontaktet mig’

Superliga-træner forlænger kontrakten

Farzam: ‘Han kunne godt være Leragers arvtager’

Simulerede FCM 10.000 gange – det samme skete

AGF sejrede på ny – så har vi balladen igen i FCK

I dialog med lynhurtig Superliga-angriber

Endelig er der godt nyt!

FCM meldes interesseret – bud fra England

Udskældt dansker henvender sig til van Persie

Steve Cooper-uheld til træning: Av min ryg

Viking er norsk mester for første gang i 34 år

Bekræfter: ‘Vi forhandler med Mikael Uhre’

Stærk Eriksen-kamp – men Vavro koster sejren

Ruben Amorim ser “angst” i danskers spil

OB tager revanche mod Vejle og styrer mod top-6

Ekspert svarer på spørgsmål om Superliga-kendelser

Dagens Spilforslag: Bologna slår oprykker

Krisen kradser: Bo Henriksen og co. skraber bunden

Kæmpe skandale: Ajax-kamp aflyst

Arsenal smider point mod Chelseas 10 mand

FC Midtjylland tangerer klubrekord

Neestrup: Vi kommer aldrig til at give op, men…

AaB og Horsens lukker efteråret med uforløst duel

AGF sejrer og sender FCK tilbage i sin krise

Silkeborg med løst krudt mod tamme Randers

Manchester United henter comebacksejr