Søndag 23.00
Brasilien – Venezuela
1 + under 4 mål
Odds 1.80 @bet365
Brasilien er under tumultagtige scener blevet værtsnation for Copa America, og de ligner heldigvis et hold i topform til titelforsvaret. De går ind til turneringen med hele syv sejre i streg, hvori de holdt buret rent seks gange. De vandt de seneste tre kampe 2-0.
Venezuela er til gengæld ikke i god form. De har tabt fire af de første seks kvalifikationskampe til VM-slutrunden, og undtagelserne kom i hjemmekampe. Det betyder dog ikke, at de ikke kommer til at bide fra sig mod værtslandet, som til gengæld måske vægter en sejr over sejrens egentlige størrelse.
De mødte hinanden ved Copa America i 2019, en turnering Brasilien endte med at vinde, men de slog ikke Venezuela, da kampen endte 0-0. De mødte senest hinanden i Brasilien i november 2020 i en kvalifikationskamp til VM-slutrunden. Brasilien vandt 1-0 på et mål i 2. halvleg.
Mandag 01.30
Avai – Brusque
Under 2.25 mål
Odds 1.77 @bet365
Og apropos Brasilien, så napper vi lige et smut til deres næstbedste række, hvor de er to kampe inde i sæsonen. Avai har lagt fra land med ét point, Brusque har taget seks point, hvilket må siges at være en stærk start for en oprykker.
Deres ene udekamp blev vundet 1-0, mens begge Avais kampe bød på to scoringer. Flere mål må der ikke komme, hvis vi skal have gevinst ud af dette væddemål. Selvom de er oprykker, og Avai allerede lå i Serie B, har de to klubber dog et indgående kendskab til hinanden.
De mødes nemlig forholdsvis jævnligt i deres regionale liga, Catarinense 1. Det er allerede fjerde gang, de står overfor hinanden i 2021, så der bør ikke være meget, som kan overraske fra modpartens side. De mødte hinanden to gange i 2020 og så altså tre gange i år. Disse kampe sluttede 2-0, 1-0, 2-0, 0-0 og 1-0. De seneste kampe er her nævnt sidst.
Samlet odds = 3.18 @bet365
FIND OGSÅ DAGLIGE SPILFORSLAG PÅ: WWW.SPILFIDUSER.DK
LIVE
VM-LIVE: Stjerneparade klar for Tyskland
EKSKLUSIVT
Afsløring: Superliga-nedrykker henter topscorer
NYHEDER
Klar besked til Haaland: Jeg er ligeglad
Medier i chok: ‘Er han historiens dårligste?’
EKSKLUSIVT
Åben for skifte: ‘Kan virkelig godt lide Danmark’
NYHEDER
FCK bekræfter salg: ‘Et ønske fra alle parter’
TOPNYHED
Bo Henriksen: Det er en katastrofe
Stor bet: Norsk profil misser Frankrig-brag
EKSKLUSIVT FCK’s nye boss: Han er meget tæt med superstjerner
EKSKLUSIVT
Bech: ‘Derfor er porten sparket op’
Stjerne sender Sverige videre ved VM
Supercomputer: Her er VM-finalen
AVIS
AGF-transfer ventes på plads inden 13. juli
EKSKLUSIVT På vej til Brøndby: ‘Han er stor og kraftfuld’
NYHEDER
På vej til Danmark: ‘Jeg har ventet længe’
EKSKLUSIVT
Afsløring: Lyngby henter Mads Emil Larsen
MEDIE
De er enige med Mathias Jensen
OPTAKT
Norge – Frankrig
Afslører danskers pris – så meget vil OB få
EKSKLUSIVT På vej til Superligaen: Barcelona er vilde med ham
MEDIE
Pokerspil i gang – de kæmper om Jens Stage
INTERVIEW
Delaney: ‘Han har niveauet til FC København’
MEDIE
Vildt! Everton-stopper kan ende i Superligaen
Afslører: FCK ringede aldrig
Brager sammen med FCK: Hvilken forskel gør det?
HELT VILDT
Revser stjerne: ‘Fuldkommen katastrofalt!’
AVIS
Dybt upopulær – VM-træner kan fyres torsdag
EKSKLUSIVT
I dialog om dansk bomber
Her er Brasiliens vej til VM-finalen
‘Bombe’: Stjerne med transferbøn på direkte tv
INTERVIEW
Thomas Nørgaard: Han skal væk fra Brøndby
OPTAKT
Kap Verde – Saudi-Arabien
EKSKLUSIVT David Nielsen: Han kan blive en gud til evig tid!
INTERVIEW
Kryptisk: Er det der, de kender hinanden fra?
TOPNYHED
