Søndag 23.00
Brasilien – Venezuela
1 + under 4 mål
Odds 1.80 @bet365
Brasilien er under tumultagtige scener blevet værtsnation for Copa America, og de ligner heldigvis et hold i topform til titelforsvaret. De går ind til turneringen med hele syv sejre i streg, hvori de holdt buret rent seks gange. De vandt de seneste tre kampe 2-0.
Venezuela er til gengæld ikke i god form. De har tabt fire af de første seks kvalifikationskampe til VM-slutrunden, og undtagelserne kom i hjemmekampe. Det betyder dog ikke, at de ikke kommer til at bide fra sig mod værtslandet, som til gengæld måske vægter en sejr over sejrens egentlige størrelse.
De mødte hinanden ved Copa America i 2019, en turnering Brasilien endte med at vinde, men de slog ikke Venezuela, da kampen endte 0-0. De mødte senest hinanden i Brasilien i november 2020 i en kvalifikationskamp til VM-slutrunden. Brasilien vandt 1-0 på et mål i 2. halvleg.
Mandag 01.30
Avai – Brusque
Under 2.25 mål
Odds 1.77 @bet365
Og apropos Brasilien, så napper vi lige et smut til deres næstbedste række, hvor de er to kampe inde i sæsonen. Avai har lagt fra land med ét point, Brusque har taget seks point, hvilket må siges at være en stærk start for en oprykker.
Deres ene udekamp blev vundet 1-0, mens begge Avais kampe bød på to scoringer. Flere mål må der ikke komme, hvis vi skal have gevinst ud af dette væddemål. Selvom de er oprykker, og Avai allerede lå i Serie B, har de to klubber dog et indgående kendskab til hinanden.
De mødes nemlig forholdsvis jævnligt i deres regionale liga, Catarinense 1. Det er allerede fjerde gang, de står overfor hinanden i 2021, så der bør ikke være meget, som kan overraske fra modpartens side. De mødte hinanden to gange i 2020 og så altså tre gange i år. Disse kampe sluttede 2-0, 1-0, 2-0, 0-0 og 1-0. De seneste kampe er her nævnt sidst.
Samlet odds = 3.18 @bet365
FIND OGSÅ DAGLIGE SPILFORSLAG PÅ: WWW.SPILFIDUSER.DK
LIVE
TransferLIVE: Superliga-flop i flot skifte
MEDIE
Efter VM-exit: Vil have dansk succestræner
TOPNYHED
FC Porto-præsident: ‘Froholdt burde ikke være her’
INTERVIEW
Brøndby tæt på transfer – det kan blive et problem
TIPSBLADET SPECIAL
Guf for Superligaen – disse danskere er nu gratis
TOPNYHED
‘Det er et angreb på FCK’
EKSKLUSIVT
Afsløring: Viborg køber Mohamed Iyadh Riahi
LIVE
VM-LIVE: Grimt vejr truer – bliver brag flyttet?
EKSKLUSIVT
‘PC’ afslører: Sådan fik jeg AGF-stjerne
MEDIE
Brøndby tæt på Superliga-profil
MEDIE
Her er prisen på Aral Simsir
TRANSFER
Medie: Stort bud på AGF-stjerne
TIPSBLADET SPECIAL
På vej til Brøndby? En klon af stjernespiller
TRANSFER Overblik: Her er Superligaens sommertransfers 2026
MEDIE
FC København i forhandlinger med svensk klub
AVIS
Superliga-klub jagter Jakob Bonde
TRANSFER
Kæmpebud på 16-årig
MEDIE
Nu er der nyt om Robert Skov
TRANSFER
Medie: De lurer på FCM-profil
TIPSBLADET SPECIAL Sådan gør din Superliga-klub i sommerpausen
NYHEDER
Officielt: Højlund får ny stjernetræner
EKSKLUSIVT
Afsløring: FCM forlænger med stort talent
TOPNYHED
Superliga-klub beder om hjælp: Har du en bolig?
EKSKLUSIVT
Dansk U17-bomber skal besøge Besiktas
MEDIE
Profil presser på for transfer – AGF afviser bud
EKSKLUSIVT
Afsløring: Brøndby køber Thomas Villadsen
MEDIE
FCK jagter Jacob Bruun Larsen
OPTAKT
Canada – Marokko
EKSKLUSIVT
Dansk kæmpetransfer: Razak Pimpong er taknemmelig
TOPNYHED
Anderson: Derfor skifter jeg til AGF
NYHEDER
Real Madrid afviser køb af stjernespiller
NYHEDER
Youssef Toutouh får nyt job i dansk klub
EKSKLUSIVT FCK’s nye boss: Han er meget tæt med superstjerner
NYHEDER
Laudrup stopper på TV 2
NYHEDER
