Midtuge-systemet: Europæisk comeback-tid!

Der er revanche til gode efter en rædderlig 0-for-5 omgang i weekenden på systemet, hvor SpilXpertens Benjamin Leander håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende. Fleetwood…



Der er revanche til gode efter en rædderlig 0-for-5 omgang i weekenden på systemet, hvor SpilXpertens Benjamin Leander håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Fleetwood – Reading: Reading vinder til odds 2,37. Tirsdag 13/2 20:45

Trods et sejlende ejerskab og sportslig modgang, er Reading stimlet sammen i bussen med kun et nederlag i de sidste 12 kampe. Fleetwood er derimod næstsidst i rækken og fik udvist den defensive styrmand Bosun Lawal i weekendens nederlag til Lincoln. Uden ham kan de nemt tabe igen.

Leipzig – Real Madrid: Vinicius Jr. scorer til odds 2,87. Tirsdag 13/2 21:00

Real kommer til Tyskland uden en skadet Jude Bellingham, men Vinicius Jr. bør være klar til at træde ind i skarpretterens rolle med seks mål og tre oplæg i sine seneste syv kampe. Leipzig er bestemt ikke noget Fort Knox defensivt, så her bør Reals 7'er have fine chancer for at komme på tavlen.

Lazio – Bayern: Bayern vinder med mindst to til odds 2,60. Onsdag 14/2 21:00

Bayern fik prygl med 0-3 i weekenden, men Lazio er niveauer under Leverkusen og har kun fået fire ud af 21 mulige point mod Top8-holdene i Serie A denne sæson. For præcis tre år siden vandt Bayern 1. 1/8-finale med 4-1 over netop Lazio, og samme cifre kan sagtens blive aktuelle, hvis Harry Kane og co. lader raseriet gå udover romerne.

Galatasaray – Sparta Prag: X til odds 3,60. Torsdag 15/2 18:45

Sparta Prag gav FCK kamp til stregen i CL-kvalen, men røg ud med mindst mulig margin. Galatasaray var dårligst mod FCK i begge kampe i CL-gruppespillet, og det er meget svært at se, hvorfor tyrkerne skal være klare favoritter i kamp 1. Uafgjort bør ikke være noget katastroferesultat for nogle af holdene.

Maccabi Haifa – Gent: Maccabi Haifa til odds 2,75. Torsdag 15/2 21:00

Gent har tabt fem af de første seks kampe i 2024 og har sammenlagt tabt syv af de sidste 10 – et af opgørene til Haifas ligarivaler fra Tel Aviv, som vandt med 3-1 i Conference League-gruppespillet. Haifa fører den israelske række foran Tel Aviv og kan nemt slå endnu et søm i Gents medtagede kiste.

Mere om ugens spilsystem

På Tipsbladet er vi begyndt at lancere ugens systemspil, præsenteret af ingen ringere end den professionelle tipster fra Spilxperten.com, Benjamin Leander.

Systemet er simpelt. Benjamin finder som udgangspunkt 5 fodbold odds til hver spilrunde med betvalue, som vi laver mulige trebler fra, 10 i alt. Spiller du får 5 kroner pr. kombination, koster systemet således 50 kroner, mens 10 kr. pr. kombination giver en indsats på 100 kroner og så fremdeles.

Sålænge de enkelte odds er høje nok, og det er de, giver blot en enkelt korrekt treble gevinst. Dette spilsystem kan let sættes automatisk op hos alle bookmakere, når du har valgt de 5 kampe til din kupon.

Held og lykke med dit spil og husk at spil ansvarligt!

Tidligere resultater

Weekenden d. 20. / 21. januar 2024: Profit på 149,37 kroner for 100 kroner spillet.
Midtugen d. 23. / 25. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.
Weekenden d. 27. / 28. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.
Midtugen d. 30. / 31. januar 2024: Profit på -100 for 100 kroner spillet.
Weekenden 10. / 11. februar 2024: Profit på -100 for 100 kroner spillet







EKSKLUSIVT

Supercomputer: Gyser – her ender FC København

O’Riley lærte lektie: ‘Det var ubarmhjertigt’

Thomas Franks nye job? ‘Der er ét problem’

‘Ikke sket nogensinde’ for Rasmus Højlund

AGF-profil overvejer karrierestop

Afsløring: Her er prisen for Thomas Santos

Zorniger om FCK: Her er de bedre end FCM

Raser efter Bodø/Glimt-sensation



Laudrup slår fast: Han skal på landsholdet!

Iskold Xabi Alonso afviser topklub

Bekræfter – kan købe Superliga-spiller

Særligt FC Midtjylland-tiltag går viralt

FC Nordsjælland – Vejle Boldklub



NYHEDER

Dommerekspert chokeret over AGF-straffe

Savner fodboldmand: ‘Dybt, dybt kritisabelt, FCK!’

Fyring og tavse magtmænd: Nu svarer Neestrup

Schmeichel buhet af egne fans – nu reagerer træner

Forlod FCK: ‘Det har sejlet lige siden’

Farzam: ‘Jeg forstår slet ikke den transfer’



Medier hylder Nørgaard: Vidunderligt – topspiller!

Man Utd-stjerne hylder Amorim

Afsløring: FCK henter toptalentet Abrahamsen

‘Ingen manager i verden kan redde Tottenham’

Fri til sommer – Casper Højer holder døren åben

Landstræner med klar besked til FCK-stjerne

Peger på pressen: Har sagt det hele sæsonen

Rygtet til FCK – nu er der frygteligt nyt

Høgh hyldes af UEFA

Deler særligt minde: ‘Så sprang han i luften!’

Deler nyt om Braithwaite – kan ske om tre uger

Vanvittig udvikling for Anis Ben Slimane

Færdig i FC Midtjylland?



EKSKLUSIVT

Dybt bekymrende tal: Her er Brøndbys store problem

Den første i næsten 40 år

AGF-profil ramt af synsforstyrrelser

I særlig klub med Eriksen og co.: ‘Surrealistisk’

Yoram Zague sigtet i Danmark

Skifter til BIF – sammenlignes med kæmpe stjerne

Bliver i Danmark – afviser lukrativt skifte

OB straffer angriber

Økonom: Det kan koste FCK over 100 millioner

Hylder Rasmus Højlund: ‘Kald ham Hulk’

Kæmpe kritik af dansk klub efter fyring

Laudrup: Fodbolddanmark glemmer aldrig Sepp

Vejle får fredagstæv i Farum

Her kan du se Celtic FC mod VfB Stuttgart

Morten Olsen mindes Sepp Piontek

Manden der fik Danmark til at vinde er død

Kærlige beskeder vælter ind

Sepp Piontek er død

Bekræfter: Skal til Danmark og møde angriber

Mikel Arteta: ‘Ekstremt skuffet’

Kasper Høgh glad for vild Champions League-aften

Arsenal skuffer mod bundprop

Schmedes teaser – forlænger Brøndby-komet?