Midtuge-systemet: Hvem skal videre i Europa?

SpilXpertens Benjamin Leander har midtuge-systemet klar med tre spiltips, som sættes sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.



SpilXpertens Benjamin Leander har midtuge-systemet klar med tre spiltips, som sættes sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Crusaders – Caernafon; Under 2,5 mål til odds 2,30. Onsdag d.17/7. Kl.21.00
Crusaders tabte voldsomt skuffende med 0-2 til walisiske Caernafon i første kamp, hvor to af tre skud indenfor rammen gik ind for waliserne, mens Crusaders ingenting skabte selv med sølle et skud indenrora rammen. Nu er nordirerne tilbage på eget græs i Belfast, hvor man er pæne favoritter til sejren, men den manglende, offensive produktion i 1.kamp er en stor bekymring for holdet, som også har mistet sidste sæsons vicetopscorer Paul Heatley. Første kamp i Wales var et frisparksorgie med hele 33 begåede frispark og otte advarsler, og det lugter af en ny, urytmisk kamp, som kan gå i stå ved 2-0 til Crusaders og udsigt til forlænget spilletid.

Isloch – La Fiorita; La Fiorita scorer IKKE til odds 1,83. Torsdag d.18/7. Kl.02.00
Sanmarinesisk fodbold er ikke nogen stor størrelse, slet ikke på fremmed græs. De sidste fire sæsoner har sanmarinesiske hold spillet 12 kampe på fremmed græs, hvoraf de 9 er endt uden scoring til gæsterne. Alt taler da også for, at La Fiorita må vinke farvel og tak til europæisk fodbold denne sæson, når man gæster Isloch på neutral grund i Ungarn, hvor belarussiske Isloch spiller returopgøret mod La Fiorita. Første kamp var en ørkenvandring med 1-0 til Isloch i en grim og chancefattig kamp, hvor La Fiorita ikke havde et eneste skud på mål og hvor Isloch bare forsvarede sin 1-0 føring fra 1. halvleg. Den tendens bør holde stik i returopgøret, så 1,83 på ingen Fiorita scoring er vældig fint. 

Zira – Sheriff Tiraspol; Zira scorer IKKE til odds 2,50. Torsdag d.18/7 Kl. 18.00
Zira havde tre afslutninger i første kamp mod Sheriff Tiraspol, den ene af de tre et langskud fra 25 meter, som strøg utageligt op i hjørnet. Dermed vandt aserbajdsjanerne sensationelt med 1-0 og skal nu prøve at holde stand i returopgøret, når de mangfoldige, moldoviske mestre kommer på besøg. Sheriff er fortsat et pekuliært hold med udelukkende udlændinge i startopstillingen i det omvendte opgør, men også med klart mere kvalitet end Zira, som endte som nummer to i Aserbajdsjan sidste sæson milevidt efter mestrene fra Qarabag. De bør forsvare dybt både ved 0-0 og 0-1, så langt over odds 2 på at de ikke scorer er meget fint.





LIVE

LIVE: Dorgu-dong – Fernandes bliver historisk

Laudrup kritiserer: Kan kalde dem FC Hollywood

Afslører: Vi vil have Victor Nelsson

Storkamp af Patrick Dorgu

Jacob Neestrup er enig med ny klub

“Han er den oplagte kandidat for Brøndby”

Højlund slutter sæsonen med bravour



STORT INTERVIEW

Køber Patrick Mortensens trøje for 75.250 kroner

Brøndby-rygte: Jeg håber, det bliver en dansker

Topboss sviner Barça til

‘En mulighed for at lokke en af de dygtige til’

Stjerne til Panathinaikos med Neestrup?

Hjulmand i Real Madrid-transfer? Det er naturligt



Ole_Nielsen STORT INTERVIEW

Fyret i Danmark efter 26 dage: En fantastisk tid

‘Vi skal helst ikke ende som AaB’

Conte stopper i Napoli

Sammenligner Brøndby med Manchester United

Han er gratis – ligger lige til højrebenet, AGF!

Her er FC Københavns vej i Europa



Skylder FCM millioner – kan få store konsekvenser

Forstår ikke FCK: Det er et stort mysterie

FCM jagter ham – så vild har Boteli været

Tidligere FCK’er i kritisk tilstand

Ekspert: ‘Han spøger i Brøndby’

Spurs overlever – Hermansen ude af Premier League

Vildt: Brøndby-flop ønsket af store klubber

Superliga-oprykker varsler flere transfers

Bendtner i rørende hyldest: Det påvirker mig



STORT INTERVIEW

Aral Simsir i kæmpe kærlighedserklæring

FC Midtjylland bejler til schweizisk stortalent

Perez med kynisk besked: Det er slut for ham

Fem bud på Brøndbys nye træner

‘Det er det vildeste, jeg nogensinde har oplevet’

Han er ny fodbolddirektør i Brøndby

De er tilbage i Premier League