Midtuge-systemet: Hvem skal videre i Europa?

SpilXpertens Benjamin Leander har midtuge-systemet klar med tre spiltips, som sættes sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.



SpilXpertens Benjamin Leander har midtuge-systemet klar med tre spiltips, som sættes sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Crusaders – Caernafon; Under 2,5 mål til odds 2,30. Onsdag d.17/7. Kl.21.00
Crusaders tabte voldsomt skuffende med 0-2 til walisiske Caernafon i første kamp, hvor to af tre skud indenfor rammen gik ind for waliserne, mens Crusaders ingenting skabte selv med sølle et skud indenrora rammen. Nu er nordirerne tilbage på eget græs i Belfast, hvor man er pæne favoritter til sejren, men den manglende, offensive produktion i 1.kamp er en stor bekymring for holdet, som også har mistet sidste sæsons vicetopscorer Paul Heatley. Første kamp i Wales var et frisparksorgie med hele 33 begåede frispark og otte advarsler, og det lugter af en ny, urytmisk kamp, som kan gå i stå ved 2-0 til Crusaders og udsigt til forlænget spilletid.

Isloch – La Fiorita; La Fiorita scorer IKKE til odds 1,83. Torsdag d.18/7. Kl.02.00
Sanmarinesisk fodbold er ikke nogen stor størrelse, slet ikke på fremmed græs. De sidste fire sæsoner har sanmarinesiske hold spillet 12 kampe på fremmed græs, hvoraf de 9 er endt uden scoring til gæsterne. Alt taler da også for, at La Fiorita må vinke farvel og tak til europæisk fodbold denne sæson, når man gæster Isloch på neutral grund i Ungarn, hvor belarussiske Isloch spiller returopgøret mod La Fiorita. Første kamp var en ørkenvandring med 1-0 til Isloch i en grim og chancefattig kamp, hvor La Fiorita ikke havde et eneste skud på mål og hvor Isloch bare forsvarede sin 1-0 føring fra 1. halvleg. Den tendens bør holde stik i returopgøret, så 1,83 på ingen Fiorita scoring er vældig fint. 

Zira – Sheriff Tiraspol; Zira scorer IKKE til odds 2,50. Torsdag d.18/7 Kl. 18.00
Zira havde tre afslutninger i første kamp mod Sheriff Tiraspol, den ene af de tre et langskud fra 25 meter, som strøg utageligt op i hjørnet. Dermed vandt aserbajdsjanerne sensationelt med 1-0 og skal nu prøve at holde stand i returopgøret, når de mangfoldige, moldoviske mestre kommer på besøg. Sheriff er fortsat et pekuliært hold med udelukkende udlændinge i startopstillingen i det omvendte opgør, men også med klart mere kvalitet end Zira, som endte som nummer to i Aserbajdsjan sidste sæson milevidt efter mestrene fra Qarabag. De bør forsvare dybt både ved 0-0 og 0-1, så langt over odds 2 på at de ikke scorer er meget fint.





LIVE

LIVE: Jacob Ambæk jubler over ny kontrakt

Bo Henriksen melder ham færdig på landsholdet

Stor profil glad for Brøndby

Legende i svime: Han gør det så godt i Danmark

Sendt hjem fra FC København-træning

Klopp opfordrer Liverpool til monstertransfer

Choktransfer? Bruno Fernandes dybt imponeret



EKSKLUSIVT

Kæmpe drama: Dansker skrider fra storsatsende klub

Bekræfter: ‘Han har Brøndby i hjertet’

Nu bekræftes tocifret millionbeløb

Tjekkiske medier: Knusende dansk sejr

– Det er et møghold!

Helten Kliment: Jeg vil ikke være en idiot, men…



EKSKLUSIVT

Voldsomme forskelle – her er Table of Justice

Joachim Andersen: ‘Det var faktisk forfærdeligt’

Dansk klub i salg – lægetjek booket

Vraget i Parken: Nu er konen rasende!

‘Det er en gave for Danmark’

Spår: Her ender Mohamed Salah



TOPNYHED

Trænerskifte? Fantastisk hvis Steve Cooper kommer

FCM-stjerne drømmer om dette skifte

Dansk stjerne fremhæver Daniel Agger

Skyder mod FCK-bestyrelse: ‘Det er amatøragtigt’

Afsløring: Bertelsen har afvist endnu et job

Blodrøde tal: Jeg kan ikke huske noget lignende!

‘Fantastisk’: Mileta Rajovic stjæler overskrifter

Fuldstændig vanvittig værdisætning for Froholdt

Højbjerg overvejer stor beslutning

Afsløring: Brøndby forlænger igen med Jacob Ambæk

Løfter sløret: Her er planen inden skæbnekamp

Riemer sendte to spioner til Tjekkiet

Magtdemonstration – nøj, en lækker spiller!



TIPSBLADETS DOM

Han ligner et fejlmatch i Brøndby

1,5 milliarder for stjerne – glem det, Liverpool!

– Hele holdet er trygge ved ham

I chok: ‘Det er utroligt – ingen andre kan det’

I Nordmakedonien fremhæves Højlund-udtalelse

Katastrofe for AGF? Tre spillere udgår

Arsenal-stjerne spiller Sverige nærmere VM

Mulig Neestrup afløser? ‘Ville være helt vildt!’

Ungarn slagter slovenere

Her begynder næste sæson i Superligaen

Spion? ‘Han kan høre dig’

Brøndby får stor bøde

Kasper Høgh pegede på særlig seddel foran pressen

Brian Riemer til pressen: Husk det!

Remis i Basel

‘Derfra moser vi dem’

Vild kamp: Her er Danmarks modstander

Voldsom kamp: Danmark er tættere på VM

Ny VM-melding fra Iran

Werge ‘har ikke set det i mange år’ på landsholdet

Husker du Dan Thomassen? Lander flot job

‘Det er noget vrøvl, Peter Møller’

Hård straf: Brøndby-spiller udsat for racisme