Midtuge-systemet: Tre semifinaler…

SpilXpertens Stefan Lind finder hver midtuge spændende fiduser - tre spiltips og sætter dem sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.



SpilXpertens Stefan Lind finder hver midtuge spændende fiduser – tre spiltips og sætter dem sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Spanien – Frankrig; ingen mål inden 35:00 til odds 1,83. Tirsdag d.9/7. Kl.21.00 
Svært at se den her kamp ikke starter forsigtigt. Vi så det for begge holds vedkommende i deres respektive kvartfinaler, hvor tidligste mål kom i det 51. min. Det er de to stærkeste defensiver under slutrunden der mødes her og når vi så lægger den forventede forsigtighed oveni, så ligger det ikke i kortene at der kommer en tidlig eller forholdsvis tidlig scoring. Frankrigs offensiv har i bedste fald været svag. De har kun scoret eet mål i åbent spil, ellers har det været et selvmål og et straffespark; tre mål i fem kampe, hvor den seneste endda varede 120 min uden de scorede. Holdene kommer til at stå meget dybt, når de ikke har bolden, hvilket gør det svært for modstanderen at kreere det store, da pladsen er trang. 

Argentina – Canada; under 1 mål (asian) i 1. halvleg til odds 1,875. Onsdag d.10/7. Kl.02.00
Semifinale ved Copa America, hvor vi i modsætning til EM-semifinalerne har en storfavorit – i Argentina. De to hold var også i samme gruppe, hvor de mødtes i den første kamp, her vandt Argentina meget fortjent, med 2-0, efter 0-0 ved pausen. I alt har tre af Argentinas fire kampe stået 0-0 ved pausen, hvor kun seneste stod 1-0 mod Ecuador i kvartfinalen. Det samme gør sig gældende for Canada; tre af deres fire kampe har været målløse efter 1. halvleg. Seneste kamp mod Venezuela førte de 1-0 ved pausen. Canada kommer uden tvivl meget defensivt ud til kampen her, da de mødtes i gruppespillet havde de bolden 37% af tiden. Argentina spiller med stor tålmodighed og det bliver næppe anderledes her. Vi får indsatsen retur i tilfælde af præcis eet mål i 1. halvleg. 

Holland – England; 1-tal +1 hcp. hjørnespark til odds 1,72. Onsdag d.10/7. Kl.21.00 
Spillet ovenfor vindes, hvis England ikke får flest hjørnespark. Holland har taget 30 hjørnespark indtil videre ved dette EM – England 22. 
England tabte på hjørnespark i de to første kampe til hhv Serbien og Danmark. Derefter vandt de stort mod Slovenien, som blot skulle have et point for at gå videre, hvilket de som bekendt fik. I 1/8-finalen mod Slovakiet vandt England også stort på hjørne, men her var de også bagud fra 25. min til 95. min. Mod Schweiz senest vandt de med et enkelt hjørnespark. 
Holland vandt over Polen med tre hjørnespark. I anden kamp tabte de med tre hjørnespark til Frankrig. I sidste gruppekamp vandt de med tre hjørnespark over Østrig. Mod Rumænien i 1/8-finalen vandt de med 13-4 i hjørnespark, selvom de førte fra 20. min. I seneste opgør tabte de med 3-7 på hjørnespark til Tyrkiet. 





På tribunen i fem måneder – nu er der nyt om Skov




LEANDERS DOM

Dommerekspert: Hold nallerne væk, VAR!

Rygtet til FCK – nu er der frygteligt nyt

Hylder Rasmus Højlund: ‘Kald ham Hulk’

Vanvittig udvikling for Anis Ben Slimane

AGF lider økonomisk under stadionbyggeri

Vild OB-træning: ‘Shut the f… up!’

Monstertransfer? Han koster 690 millioner

Hård dom over Superliga-klub: Kan intet uden ham



NYHEDER

Dommerekspert chokeret over AGF-straffe

Færdig i FC Midtjylland?

Efter FCM-brag: Fan får gigabøde og lang karantæne

Den første i næsten 40 år

Samler informationer om FCK’er



Indrømmer: Vi var enige med Andreas Schjelderup

Gravesen slår fast: Så skal han på landsholdet!

Skifter til BIF – sammenlignes med kæmpe stjerne

Superliga-klub tæt på dansk stortalent

Fan raser: Det er uacceptabelt, Brøndby!

FC København-stjerne straffes af UEFA



Medier hylder Nørgaard: Vidunderligt – topspiller!

Bo Svensson i spil til stort job

Slagter stjerne: Er han gået helt fra forstanden?

I svime over Højlund

33 dage: Siger op efter Thomas Frank-fyring

Mourinho kritiserer Vinícius: Det sker altid!

Medie peger på FC København

Sæsonens hurtigste hattrick

Vild udtalelse om Nathan Trott

Skal han til Real Madrid? ‘Decideret godt bud’

Manchester United jagter Liverpool-profil

Forlænger med stjerne – scorer sindssyg løn

Dansker hylder David de Gea: Han er en topfyr



EKSKLUSIVT

Dybt bekymrende tal: Her er Brøndbys store problem

Hentet i FCK – nu skal han kæmpe med Rosengård

Rundens hold i Superligaen – 20. runde

Choktransfer?

Bekræfter: Klubberne kunne ikke blive enige

Færdig i Brøndbys bestyrelse

‘Hvad fanden skulle han i gang med det for?’

Farzam: De kan sælges for over 100 millioner

Superliga-stortalenter topper international liste

Det er jo vanvittigt ringe, FC København!

Vil have Benfica-spiller udelukket efter abetilråb

Forlænger med stortalent

‘Die Gelbe Wand’ – få en vild oplevelse i Dortmund

Dansk reporter afslører: ‘Utroligt efterspil’

Vinícius hørte racistiske ord: Kujonagtigt

Real Madrid raser efter anklager om racisme

Inter fryser i Nordnorge

Galatasaray tager vild sejr mod Juventus

Celtic – Stuttgart

Brøndby henter stort målmandstalent

Afsløring: Sådan får Brøndby flere Nartey-mio.

Trods krise: Freder Superliga-træner

– Det er absolut bekymrende!