Midtuge-systemet: Tre semifinaler…

SpilXpertens Stefan Lind finder hver midtuge spændende fiduser - tre spiltips og sætter dem sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.



SpilXpertens Stefan Lind finder hver midtuge spændende fiduser – tre spiltips og sætter dem sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Spanien – Frankrig; ingen mål inden 35:00 til odds 1,83. Tirsdag d.9/7. Kl.21.00 
Svært at se den her kamp ikke starter forsigtigt. Vi så det for begge holds vedkommende i deres respektive kvartfinaler, hvor tidligste mål kom i det 51. min. Det er de to stærkeste defensiver under slutrunden der mødes her og når vi så lægger den forventede forsigtighed oveni, så ligger det ikke i kortene at der kommer en tidlig eller forholdsvis tidlig scoring. Frankrigs offensiv har i bedste fald været svag. De har kun scoret eet mål i åbent spil, ellers har det været et selvmål og et straffespark; tre mål i fem kampe, hvor den seneste endda varede 120 min uden de scorede. Holdene kommer til at stå meget dybt, når de ikke har bolden, hvilket gør det svært for modstanderen at kreere det store, da pladsen er trang. 

Argentina – Canada; under 1 mål (asian) i 1. halvleg til odds 1,875. Onsdag d.10/7. Kl.02.00
Semifinale ved Copa America, hvor vi i modsætning til EM-semifinalerne har en storfavorit – i Argentina. De to hold var også i samme gruppe, hvor de mødtes i den første kamp, her vandt Argentina meget fortjent, med 2-0, efter 0-0 ved pausen. I alt har tre af Argentinas fire kampe stået 0-0 ved pausen, hvor kun seneste stod 1-0 mod Ecuador i kvartfinalen. Det samme gør sig gældende for Canada; tre af deres fire kampe har været målløse efter 1. halvleg. Seneste kamp mod Venezuela førte de 1-0 ved pausen. Canada kommer uden tvivl meget defensivt ud til kampen her, da de mødtes i gruppespillet havde de bolden 37% af tiden. Argentina spiller med stor tålmodighed og det bliver næppe anderledes her. Vi får indsatsen retur i tilfælde af præcis eet mål i 1. halvleg. 

Holland – England; 1-tal +1 hcp. hjørnespark til odds 1,72. Onsdag d.10/7. Kl.21.00 
Spillet ovenfor vindes, hvis England ikke får flest hjørnespark. Holland har taget 30 hjørnespark indtil videre ved dette EM – England 22. 
England tabte på hjørnespark i de to første kampe til hhv Serbien og Danmark. Derefter vandt de stort mod Slovenien, som blot skulle have et point for at gå videre, hvilket de som bekendt fik. I 1/8-finalen mod Slovakiet vandt England også stort på hjørne, men her var de også bagud fra 25. min til 95. min. Mod Schweiz senest vandt de med et enkelt hjørnespark. 
Holland vandt over Polen med tre hjørnespark. I anden kamp tabte de med tre hjørnespark til Frankrig. I sidste gruppekamp vandt de med tre hjørnespark over Østrig. Mod Rumænien i 1/8-finalen vandt de med 13-4 i hjørnespark, selvom de førte fra 20. min. I seneste opgør tabte de med 3-7 på hjørnespark til Tyrkiet. 





Superliga-transfer på vej? Ude af truppen




Casper Ankergren, Thomas Mikkelsen, Gavin Beavers. Foto: Brøndby IF INTERVIEW

Brøndby-keeper bekræfter stor transferhistorie

Rykker de ned fra SL? ‘Det dér ser farligt ud’

Virkelig bekymrende – Hvad er der galt, Brøndby?

Nartey scorede igen for Lyon

Chido Obi var ustyrlig

Dommerekspert chokeret over AGF-straffe

Så mange millioner kostede Thomas Frank Tottenham



EKSKLUSIVT

– Kun FCM og FCK kommer i nærheden af ham!

Fuldstændig galimatias – han var vanvittig!

Dyr dansker udskammet – nu kaldes han ‘Iskold’

Zorniger med opsang efter ydmygelse

Fokus på AGF-stjerne: Solgte de ham for tidligt?

Daramy med nøglerolle i kæmpe FCK-transfer



INTERVIEW

Færdig i Brøndby? Nu svarer Steve Cooper

Præsenterer Thomas Franks afløser

Afsløring: IFK Göteborg sælger Thomas Santos

‘Brøndby når ikke guld eller sølv i år’

‘Don Ø’ i angreb på FC Københavns ledelse

Ange Postecoglou reagerer på Frank-exit



AVIS

Jagter Christian Nørgaard

United fortryder: Stor uenighed om Rashford

– Det er en gigantisk fiasko

FCK-fans rasende: ‘Jeg har prøvet det før’

Det er simpelthen ikke godt nok, AGF!

Han er Nottingham Forests fjerde træner i sæsonen

Rejser til Danmark – samtale med FCK-angriber

‘Det var forfærdeligt at se på!’

Afsløring: SIF-spiller meget tæt på udlandsskifte

Stor dramatik: Inter vinder Derby d’Italia

Brøndby er uden tre mand mod VFF – to er fravalgt

Real Madrid tæver Sociedad og snupper førsteplads

Viborg FF – Brøndby IF



FANKLUBBEN

‘Lykkes det ikke, er det en kæmpe falliterklæring’

Viborg besejrede Brøndby i egen hule

Kæmpe kaos: Nu skrider endnu en Højbjerg-boss

AGF dummer sig mod Fredericia

Thomas Frank topfavorit til dette trænerjob

Fik jobbet i sommer: Boilesen stopper

Overraskede alle – stjerne i gigantisk lønnedgang 

FCK-bænken var rasende!

FC Midtjylland kørte OB over

Vallys er tilbage og første start til storspiller

Brøndbys stortalent: ‘Det er altid i baghovedet’

Video: Her kommer AGF bagud

AGF overrasker: 17-årig starter mod Fredericia

‘Atmosfæren i ligaen virker helt utrolig’

FC Midtjylland plaget af skader før OB-brag

Sønderjyske – Silkeborg IF

Kryds i H.C. Andersens hjemby

Salah strålede for Liverpool

‘Jeg skammer mig’

FC Fredericia – AGF

‘Sexy football’: Store roser til Kvistgaarden

Neestrup: ‘En lortesæson – vi pisser det væk!’

OB – FC Midtjylland