Midtuge-systemet: Tre semifinaler…

SpilXpertens Stefan Lind finder hver midtuge spændende fiduser - tre spiltips og sætter dem sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.



SpilXpertens Stefan Lind finder hver midtuge spændende fiduser – tre spiltips og sætter dem sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Spanien – Frankrig; ingen mål inden 35:00 til odds 1,83. Tirsdag d.9/7. Kl.21.00 
Svært at se den her kamp ikke starter forsigtigt. Vi så det for begge holds vedkommende i deres respektive kvartfinaler, hvor tidligste mål kom i det 51. min. Det er de to stærkeste defensiver under slutrunden der mødes her og når vi så lægger den forventede forsigtighed oveni, så ligger det ikke i kortene at der kommer en tidlig eller forholdsvis tidlig scoring. Frankrigs offensiv har i bedste fald været svag. De har kun scoret eet mål i åbent spil, ellers har det været et selvmål og et straffespark; tre mål i fem kampe, hvor den seneste endda varede 120 min uden de scorede. Holdene kommer til at stå meget dybt, når de ikke har bolden, hvilket gør det svært for modstanderen at kreere det store, da pladsen er trang. 

Argentina – Canada; under 1 mål (asian) i 1. halvleg til odds 1,875. Onsdag d.10/7. Kl.02.00
Semifinale ved Copa America, hvor vi i modsætning til EM-semifinalerne har en storfavorit – i Argentina. De to hold var også i samme gruppe, hvor de mødtes i den første kamp, her vandt Argentina meget fortjent, med 2-0, efter 0-0 ved pausen. I alt har tre af Argentinas fire kampe stået 0-0 ved pausen, hvor kun seneste stod 1-0 mod Ecuador i kvartfinalen. Det samme gør sig gældende for Canada; tre af deres fire kampe har været målløse efter 1. halvleg. Seneste kamp mod Venezuela førte de 1-0 ved pausen. Canada kommer uden tvivl meget defensivt ud til kampen her, da de mødtes i gruppespillet havde de bolden 37% af tiden. Argentina spiller med stor tålmodighed og det bliver næppe anderledes her. Vi får indsatsen retur i tilfælde af præcis eet mål i 1. halvleg. 

Holland – England; 1-tal +1 hcp. hjørnespark til odds 1,72. Onsdag d.10/7. Kl.21.00 
Spillet ovenfor vindes, hvis England ikke får flest hjørnespark. Holland har taget 30 hjørnespark indtil videre ved dette EM – England 22. 
England tabte på hjørnespark i de to første kampe til hhv Serbien og Danmark. Derefter vandt de stort mod Slovenien, som blot skulle have et point for at gå videre, hvilket de som bekendt fik. I 1/8-finalen mod Slovakiet vandt England også stort på hjørne, men her var de også bagud fra 25. min til 95. min. Mod Schweiz senest vandt de med et enkelt hjørnespark. 
Holland vandt over Polen med tre hjørnespark. I anden kamp tabte de med tre hjørnespark til Frankrig. I sidste gruppekamp vandt de med tre hjørnespark over Østrig. Mod Rumænien i 1/8-finalen vandt de med 13-4 i hjørnespark, selvom de førte fra 20. min. I seneste opgør tabte de med 3-7 på hjørnespark til Tyrkiet. 





Reagerer på bombe: ‘Den her verden er vanvittig’




LIVE

TransferLIVE: Har forladt Brøndbys træningslejr

AGF i milliontransfer? Kan blive rekorddyr 

Verdensstjernes søn landet i København

Hylder Højlund – dybt imponeret inden brag

Kasper Fisker tilbage i Brøndby IF

Afsløring: Nicolai Larsen tilbudt kæmpe lønnedgang

Officielt: Her er Viktor Claessons næste klub



Tipsbladets transfershow: Her er den nye vært

Lægetjek i dag – OB henter landsholdsspiller

Mads Hermansen fremhæver ond ånd fra FC København

AGF’er vild med FCM-profil: Han er latterligt god

Superliga-boss flirter med Albert Grønbæk

Vil hente megastjerne og italiensk cheftræner



TRANSFER

Lukas Podolski: Brøndby-stjerne er godt betalt

I svime over Superliga-transfer: Fantastisk, OB!

Afsløring: Lyon tæt på at købe Noah Nartey

Vil undgå Bendtner-stunt

Brøndby-transfer på vej? ‘Tror, det sker’

Jens Stage med smuk scoring i målfest



TIPSBLADET SPECIAL

Overblik: Her er Superligaens vintertransfers 2026

Pludselig dukkede FCK-stjerne op: ‘Jeg elsker jer’

Topscorer færdig

Farzams fanzone: ‘Der skal jo ske noget’

“Transferbombe”: De har opgivet Mathias Jørgensen

Hansi Flick sender smuk hilsen til Xabi Alonso

Medie med dyster Dorgu-melding

Første Eriksen-kasse – får topkarakter i lokalavis

Tipsbladet præsenterer nyt quiz-format

Farzams Fanzone: Jeg følger med i disse to til FCK

Nicklas Bendtner deler ‘upopulær fodboldholdning’

Brøndby udsender opdatering om Jacob Ambæk

Sportschef griner af penge-spørgsmål



TIPSBLADET SPECIAL

Sådan gør din Superliga-klub i vinterpausen

Bizart nyt om Gidsels klubs stjålne trofæ

På vej til Superligaen: Det mest imponerende er…

‘Vi vil have meget mere, end Brøndby kan give’

Superliga-klub kalder salg en ‘god økonomisk case’

Afsløring: Silkeborg henter Adam Wikman

FCM-profil slemt skadet – kørt på hospitalet

Bliver det Chido Obis store chance?

Afviser Superliga-retur: ‘Hundrede procent nej!’

Afsløring: Mathias Jørgensen tæt på stor transfer

På vej til Danmark? Meldinger om særlig klausul

Dansk stjerne var fuldstændig vanvittig at se på!

FCM-profil forventes at misse europæiske brag

Afsløring: Villads Rasmussen tæt på Strømsgodset

Afsløring: Andreas Skov Olsen på plads i Rangers

Vil have at politiet skal kunne lukke tribuner

Hooliganpakke behandles i Folketinget i dag

Afsløring: Kasimpasa byder stort på Abdullah Iqbal

På blokken i danskerklub

Superliga-klubber lurer på FC Nordsjælland-spiller

Døsig danskerdyst i Deutschland

Afsløring: Brøndby forhandler med Emmanuel Dennis

– Vi er pressede