Weekend-systemet: Guldbrag fra hele verden

Weekend-systemet jagter oprejsning efter en pauver 1-ud-af-5-runde sidste weekend, hvor det sidste mål og det sidste held manglede. Som altid er det SpilXpertens Benjamin Leander, som håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds er fundet hos Bet365.…



Weekend-systemet jagter oprejsning efter en pauver 1-ud-af-5-runde sidste weekend, hvor det sidste mål og det sidste held manglede. Som altid er det SpilXpertens Benjamin Leander, som håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Blackburn – Stoke: Stoke vinder til odds 2,88. Lørdag 10/2 16:00

Det sejler i Blackburn, hvor Jon Dahl Tomasson er på vej væk som manager. Holdet er oppe på otte ligakampe i træk uden sejr, og selvom man lever i FA Cuppen, er det svært at få øje på lyspunkter hos holdet fra Ewood Park. Man får besøg af et Stoke-hold, som kom fra syv ligakampe i træk uden nederlag inden man løb ind i hårde nederlag mod Birmingham, Sunderland og senest topholdet Leicester og som bør kunne gnide yderligere salt i såret hos de hårdtprøvede værter.

Real Madrid – Girona: Begge hold scorer og over 2,5 mål til odds 1,83. Lørdag 10/2 18:30

Girona er gået uimponeret til værks mod storholdene fra Real, Atletico og Barcelona denne sæson, hvor man har vundet 4-2 ude mod Barca, 4-3 hjemme mod Atletico og tabt 0-3 hjemme til Real Madrid. I weekenden er man hårdt ramt af karantæner til Daley Blind og Yangel Herrera på defensive nøglepositioner, men også Real Madrid er ramt i defensiven og har kun holdt nullet én gang i de sidste otte kampe. Gå efter action og mål på Bernabeu.

Leverkusen – Bayern: Leroy Sane får kort til odds 6,50. Lørdag 10/2 18:30

Leroy Sané har to gule i de sidste tre opgør, bla. for at komme i infight med Unions cheftræner, og i et direkte guldbrag med Leverkusen kan temperamentet nemt komme i kog igen. Faktisk vil det være belejligt for Sané at nappe et kort for så at være i karantæne ude mod bundholdet Bochum og være clearet til en vital hjemmekamp mod Leipzig, så prøv skyhøje 6,50 for en ostemad til Bayerns 10'er.

Stuttgart – Mainz: Stuttgart vinder med præcis ét mål til odds 3,75. Søndag 11/2 15:30

Mainz er oppe på 10 Bundesliga-kampe i træk uden sejr, men fælles for kampene er, at de alle er gået under 2,5 mål og at man ikke har tabt med mere end et enkelt mål undervejs. Stuttgart kommer fra et tungt, sent pokalnederlag mod Leverkusen i midtugen og kan få svært ved at dirke gæsternes kompakte defensiv op. Gå efter smallest mulige sejr til forhåndsfavoritterne.

Nigeria – Elfenbenskysten: Under 1,5 mål i ordinær tid til odds 2,42. Søndag 11/2 21:00

Fire af de sidste fem AFCON-finaler er endt enten 0-0 eller med en kneben 1-0 sejr til en af parterne, og det er svært at se Nigeria og Elfenbenskysten finde et brag af en finale frem. Holdene mødtes i gruppespillet, hvor Nigeria trak sig sejrrigt ud på en enlig straffesparksscoring, som var holdets eneste skud på mål i kampen, og finalen bør blive endnu mere tempofattig. Gå efter max et mål i ordinær tid.

Mere om ugens spilsystem

På Tipsbladet er vi begyndt at lancere ugens systemspil, præsenteret af ingen ringere end den professionelle tipster fra Spilxperten.com, Benjamin Leander.

Systemet er simpelt. Benjamin finder som udgangspunkt 5 fodbold odds til hver spilrunde med betvalue, som vi laver mulige trebler fra, 10 i alt. Spiller du får 5 kroner pr. kombination, koster systemet således 50 kroner, mens 10 kr. pr. kombination giver en indsats på 100 kroner og så fremdeles.

Sålænge de enkelte odds er høje nok, og det er de, giver blot en enkelt korrekt treble gevinst. Dette spilsystem kan let sættes automatisk op hos alle bookmakere, når du har valgt de 5 kampe til din kupon.

Held og lykke med dit spil og husk at spil ansvarligt!

Tidligere resultater

Weekenden d. 20. / 21. januar 2024: Profit på 149,37 kroner for 100 kroner spillet.
Midtugen d. 23. / 25. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.
Weekenden d. 27. / 28. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.
Midtugen d. 30. / 31. januar 2024: Profit på -100 for 100 kroner spillet.
Weekenden 3. / 4. februar 2024. Profit på -100 for 100 kroner spillet.





LIVE

LIVE: Melder ud om Amir Richardson

DBU har solgt 5.500 billetter til kamp i Parken

Benhård dom: Kun én ting kan redde ham fra fyring

Dansk klub jubler: ‘Det er sindssygt mange penge’

Afslører dialog med Niels Frederiksen

FCK meldes på banen – vilde bud på over 100 mio.

– Skidt timing – de havde lige solgt Jakob Poulsen



TIPSBLADET SPECIAL

Rundens hold i Superligaen – 25. runde

Bekræfter klausul: Kan være fortid i Brøndby

AGF – FC Nordsjælland

Nye tider i FCK: ‘Så træner du for dig selv’

Medie afslører stort skænderi i Real Madrid

Chido Obi i skifte? ‘Her ville han passe godt ind’



EKSKLUSIVT

Dommerekspert: Store skæverter og en hyldestsang

Barcelona klager til UEFA

Jubler over dansk transferscoop: ‘Fantastisk!’

Brian Laudrup: Et spørgsmål om tid, før han fyres

– Derfor bør Patrick Dorgu sælges

Hård kritik af FCM-profil



Udenlandske medier med fokus på FCM-reserve

Færdig i Wolfsburg? Deler skidt Jonas Wind-nyt

Slagter stjerne: Han laver ALTID fejl!

Mirakelmager sætter Henriksen og Svensson til vægs

– Går det galt, går det rigtig galt!

Nu er han tilbage for Brøndby

Vild Dorgu-melding: Sker det om fem dage?

Fyringstruet? ‘Han har en god kontrakt – men…’

Klaiber smidt af holdet: Har ikke fået forklaring

– Han har fået nøglerne til Brøndby IF!

Robert trækker overskrifter i udlandet

Ny kontrakt – her er hans historiske løn 

– Det er en katastrofe for Brøndby



Fanklubben
" Tipsbladet's fan panel

‘Min tid i FC København var helt perfekt’

KEP om FCM: ‘Det er simpelthen en farce’

Liverpool – Fulham

Glem det, Leicester!

Morten Bruun: Ville være helt hovedløst, Brøndby!

Tallene er ikke tvivl: AGF vinder guld

Nu er han pludselig syg

‘De har grinet deres røv i laser’

Superliga-klub bedst i hele verden

Revser landsholdsspiller: Kan ikke spille fodbold

Die Kraichgauer vinder i Augsburg

Afsløring: BIF forlænger med kometen Viggo Poulsen

Hansi Flick føler sig snydt i nedtur

Tung torsdagskamp i Porto

Brøndby snydt for straffe – nu forklarer dommeren

Bekymrende melding om FCM-stjerner

Tidligere Brøndby-profil raser over dansker

Liverpool-chef sætter pris på ny chance

Peter Schmeichel hylder superstjerner

PSG – Liverpool

Barcelona – Atletico

Steve Cooper om VAR: ‘Det er en voldsom fejl!’

Parisere får Reds til at rødme