Weekend-systemet: Guldbrag fra hele verden

Weekend-systemet jagter oprejsning efter en pauver 1-ud-af-5-runde sidste weekend, hvor det sidste mål og det sidste held manglede. Som altid er det SpilXpertens Benjamin Leander, som håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds er fundet hos Bet365.…



Weekend-systemet jagter oprejsning efter en pauver 1-ud-af-5-runde sidste weekend, hvor det sidste mål og det sidste held manglede. Som altid er det SpilXpertens Benjamin Leander, som håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Blackburn – Stoke: Stoke vinder til odds 2,88. Lørdag 10/2 16:00

Det sejler i Blackburn, hvor Jon Dahl Tomasson er på vej væk som manager. Holdet er oppe på otte ligakampe i træk uden sejr, og selvom man lever i FA Cuppen, er det svært at få øje på lyspunkter hos holdet fra Ewood Park. Man får besøg af et Stoke-hold, som kom fra syv ligakampe i træk uden nederlag inden man løb ind i hårde nederlag mod Birmingham, Sunderland og senest topholdet Leicester og som bør kunne gnide yderligere salt i såret hos de hårdtprøvede værter.

Real Madrid – Girona: Begge hold scorer og over 2,5 mål til odds 1,83. Lørdag 10/2 18:30

Girona er gået uimponeret til værks mod storholdene fra Real, Atletico og Barcelona denne sæson, hvor man har vundet 4-2 ude mod Barca, 4-3 hjemme mod Atletico og tabt 0-3 hjemme til Real Madrid. I weekenden er man hårdt ramt af karantæner til Daley Blind og Yangel Herrera på defensive nøglepositioner, men også Real Madrid er ramt i defensiven og har kun holdt nullet én gang i de sidste otte kampe. Gå efter action og mål på Bernabeu.

Leverkusen – Bayern: Leroy Sane får kort til odds 6,50. Lørdag 10/2 18:30

Leroy Sané har to gule i de sidste tre opgør, bla. for at komme i infight med Unions cheftræner, og i et direkte guldbrag med Leverkusen kan temperamentet nemt komme i kog igen. Faktisk vil det være belejligt for Sané at nappe et kort for så at være i karantæne ude mod bundholdet Bochum og være clearet til en vital hjemmekamp mod Leipzig, så prøv skyhøje 6,50 for en ostemad til Bayerns 10'er.

Stuttgart – Mainz: Stuttgart vinder med præcis ét mål til odds 3,75. Søndag 11/2 15:30

Mainz er oppe på 10 Bundesliga-kampe i træk uden sejr, men fælles for kampene er, at de alle er gået under 2,5 mål og at man ikke har tabt med mere end et enkelt mål undervejs. Stuttgart kommer fra et tungt, sent pokalnederlag mod Leverkusen i midtugen og kan få svært ved at dirke gæsternes kompakte defensiv op. Gå efter smallest mulige sejr til forhåndsfavoritterne.

Nigeria – Elfenbenskysten: Under 1,5 mål i ordinær tid til odds 2,42. Søndag 11/2 21:00

Fire af de sidste fem AFCON-finaler er endt enten 0-0 eller med en kneben 1-0 sejr til en af parterne, og det er svært at se Nigeria og Elfenbenskysten finde et brag af en finale frem. Holdene mødtes i gruppespillet, hvor Nigeria trak sig sejrrigt ud på en enlig straffesparksscoring, som var holdets eneste skud på mål i kampen, og finalen bør blive endnu mere tempofattig. Gå efter max et mål i ordinær tid.

Mere om ugens spilsystem

På Tipsbladet er vi begyndt at lancere ugens systemspil, præsenteret af ingen ringere end den professionelle tipster fra Spilxperten.com, Benjamin Leander.

Systemet er simpelt. Benjamin finder som udgangspunkt 5 fodbold odds til hver spilrunde med betvalue, som vi laver mulige trebler fra, 10 i alt. Spiller du får 5 kroner pr. kombination, koster systemet således 50 kroner, mens 10 kr. pr. kombination giver en indsats på 100 kroner og så fremdeles.

Sålænge de enkelte odds er høje nok, og det er de, giver blot en enkelt korrekt treble gevinst. Dette spilsystem kan let sættes automatisk op hos alle bookmakere, når du har valgt de 5 kampe til din kupon.

Held og lykke med dit spil og husk at spil ansvarligt!

Tidligere resultater

Weekenden d. 20. / 21. januar 2024: Profit på 149,37 kroner for 100 kroner spillet.
Midtugen d. 23. / 25. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.
Weekenden d. 27. / 28. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.
Midtugen d. 30. / 31. januar 2024: Profit på -100 for 100 kroner spillet.
Weekenden 3. / 4. februar 2024. Profit på -100 for 100 kroner spillet.







LIVE

LIVE: Nyt om Patrick Dorgu

‘Så brænder hele København ned’

– Jeg elskede at arbejde med Michael Laudrup

Fyrer landstræner to måneder før VM

Her spiller Lasse Schöne i dag

Kæmpe Martin Braithwaite-kovending

Brøndby-relation: Thomas Frank på besøg



FC København-transfer kan rykke tættere på lørdag

Medie: Her er topkandidaterne som Hjulmand-afløser

‘Meget bedre end at tælle penge i Danmark’

Patrick Vieira hylder dansker: ‘Jeg er stolt’

Kan koste Brøndby flere millioner

Klar tale: Han bliver nok fyret nu



EKSKLUSIVT

Dommerekspert: Store skæverter og en hyldestsang

‘Bombe’ – jagter Alexander Sørloth

Rejser til Aarhus: ‘Jeg håber inderligt på AGF’

Det er aldrig sket før

FCK-stjerne: ‘Nødt til at tage mig af familien’

OB siger farvel til seks spillere



Udenlandske medier med fokus på FCM-reserve

Benhård besked til Real Madrid-stjerner

På vej væk – skuffet og utilfreds med Barcelona

Husker du ham? AGF-flop i voldsom optur

– Umuligt at komme udenom i FC Midtjylland!

Afslører: ‘Skulle snakke med Brøndby’

Brøndby IF – Sønderjyske

Vanvittigt prisskilt – storklub jagter Froholdt

Ivan Toney klar på choktransfer

Dansk superstjerne hylder AGF-profil: Kæmpe impact

Forløsning i Brøndby – gennembanker Sønderjyske

Ringet op af Brøndby-træner

‘Jeg tror, han snart sidder i et fly til Danmark’



Fanklubben
" Tipsbladet's fan panel

‘Min tid i FC København var helt perfekt’

Brøndby-transfer? ‘Han elsker det her’

Nu klager FC Barcelona igen

Chelsea – Manchester United

Brøndby uden to profiler mod Sønderjyske

Helt vildt: ‘Vi snakker 86 millioner kroner’

Mike Tullberg med dystert nyt om stjerne

– Han vinder Ballon d’Or!

Michael Carrick raser: Det værste jeg har set!

Fremhæver stort Brøndby-talent

Bo Svensson fremhæver FCK-profil

Nævner FCK-træner: ‘En stor inspiration’

Gudinde tæmmer Ulve i Rom

Saudisk investeringsfond sælger Al-Hilal

SIF-boss finder ro i erfaring og robust økonomi

Maradonas læge erklærer sig uskyldig

Motivation til forskel i Lens

Farzam: Nu bliver det for barnligt

Kommende Brøndby-stjerne? ‘Jeg elsker at se ham!’

Højbjerg forsvares af tidl. Marseille-profil

Vil opsøge Superliga-træner: ‘Måske den dygtigste’

Medie: De stod bag to af Brøndbys transferbrølere