Weekend-systemet: Kan Real uden Bellingham?

Weekend-systemet går på fidusjagt i blandt andet La Liga, FA Cuppen og Bundesligaen, hvor SpilXpertens Benjamin Leander håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende. Hoffenheim –…



Weekend-systemet går på fidusjagt i blandt andet La Liga, FA Cuppen og Bundesligaen, hvor SpilXpertens Benjamin Leander håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Hoffenheim – Heidenheim: Begge hold scorer og over 2,5 mål til odds 1,80 lørdag 27/1 15:30

Hoffenheim og Heidenheim er begge langt fra nedrykning og kan frit angribe kampen her. Karantæne til Hoffenheims vigtige Özan Kabak åbner for målfest og scoringer i begge ender.

Stuttgart – Leipzig: X til odds 3,80 lørdag 27/1 15:30

Begge hold er ramt af karantæner til nøglespillere på midtbanen. Stuttgart har Atakan Karazor i skammekrogen, mens kreatøren Xavi Simons er i straffeboksen hos Leipzig. Værterne mangler stadig talisman-topscoreren Guirassy pga. AFCON, og topkampen her kan nemt ende uden vinder.

Las Palmas – Real Madrid: Real Madrid vinder med præcis ét mål til odds 3,75 lørdag 27/1 16:15

Real Madrid har Jude Bellingham i karantæne, og selvom Rodrygo og Vini Jr. er stemplet ind med mål på det seneste, er det en kæmpe, offensiv svækkelse. Man er stadig favoritter på Gran Canaria mod Las Palmas, men øboerne har tabt med præcis et mål i syv af otte nederlag denne sæson. Gå efter smal sejr til Kongeklubben.

Newport – Man Utd: United vinder og under 3,5 mål til odds 2,50 søndag 28/1 17:30

United-spillerne bliver næppe imponeret af at spille på Rugby Stadionet i Newport mod League 2-mandskabet, og ten Hags tropper har i forvejen ikke for vane at vinde stort. Sidste runde blev det 2-0 cruise control sejr mod Wigan, og 1-0, 2-0, 2-1 eller 3-0 ligner også fine ciffertips søndag aften.

Sevilla – Osasuna: Ante Budimir scorer til odds 3,40 søndag 28/1 18:30

Sevilla sejler rundt og har tabt fire på stribe i La Liga. En alvorlig knæskade til midtbaneankeret Gudelj har gjort ondt, og Osasuna er langt fra uden chance i Andalusien, hvor det krævende hjemmepublikum snart har fået nok. Gå efter mål fra Osasunas formstærke bomber Budimir, som har fem mål i sine sidste ni ligakampe.

Mere om ugens spilsystem

På Tipsbladet er vi begyndt at lancere ugens systemspil, præsenteret af ingen ringere end den professionelle tipster fra Spilxperten.com, Benjamin Leander.

Systemet er simpelt. Benjamin finder som udgangspunkt 5 fodbold odds til hver spilrunde med betvalue, som vi laver mulige trebler fra, 10 i alt. Spiller du får 5 kroner pr. kombination, koster systemet således 50 kroner, mens 10 kr. pr. kombination giver en indsats på 100 kroner og så fremdeles.

Sålænge de enkelte odds er høje nok, og det er de, giver blot en enkelt korrekt treble gevinst. Dette spilsystem kan let sættes automatisk op hos alle bookmakere, når du har valgt de 5 kampe til din kupon.

Vi spiller altid systemet i weekenden, men også i midtugen, hvis der er gode odds at finde. Held og lykke med dit spil og husk at spil ansvarligt!

Tidligere resultater

Weekenden d. 20. / 21. januar 2024: Profit på 149,37 kroner for 100 kroner spillet.
Midtugen d. 23. / 25. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.





Her er FCK’s modstander i Europa Playoff




LIVE

LIVE: Brøndby-fans protesterer mod GFH

FCM jagter dansk stjerne: Ville være et scoop

Ny stjerne: En guldspiller for AGF

Færdig: Nu er han rejst til København

160 millioner kroner skiller Bayern og Newcastle

Opfordrer FCK: Hent tidligere Brøndby-spiller!

Vanvittigt guldshow – han bliver en stjerne, AGF!

“Brøndby er skræddersyet til ham”



Skylder FCM millioner – kan få store konsekvenser

Svensson afslører: Vil finde en rolle til ‘Zanka’

Hold nu kæft, hvor er han god!

Blev advaret mod Jon Dahl: ‘Han er iskold!’

Efter to måneders tørke: Højlund lyner



STORT INTERVIEW

Aral Simsir i kæmpe kærlighedserklæring

Dansk stortalents værdi eksploderer

Teaser for ny AGF-aftale

I dialog – stor klub vil have denne dansker

Lewandowski forlader FC Barcelona

Drømmer om én klub – men holder fast i farens råd



EKSKLUSIVT

Afsløring: Brøndby arbejder på aftale med stjerne

Salah sender særlig besked

AGF forhører sig om legendes nevø – men…

Så er det officielt

Jakob Poulsen på blokken i Bundesliga-klub

Fortid i Brøndby? ‘Klubben ved, hvad jeg vil’

Osula sender West Ham tæt på nedrykning

‘Skal jeg være ærlig, så var jeg overrasket’

Tullberg blandt favoritterne til kæmpe job

Her er FC Nordsjællands vej i Europa

Kæmpetransfer? ‘Det ligger i kortene, at…’

– AGF er en langt større klub, end jeg regnede med

Bruno Fernandes tangerede rekord i United-sejr



TIPSBLADET SPECIAL

Her er AGF’s mulige modstandere i Champions League

Brøndby slår FCM efter dramatisk comeback

AGF sluttede af med et brag