Weekend-systemet: Kan Real uden Bellingham?

Weekend-systemet går på fidusjagt i blandt andet La Liga, FA Cuppen og Bundesligaen, hvor SpilXpertens Benjamin Leander håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende. Hoffenheim –…



Weekend-systemet går på fidusjagt i blandt andet La Liga, FA Cuppen og Bundesligaen, hvor SpilXpertens Benjamin Leander håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Hoffenheim – Heidenheim: Begge hold scorer og over 2,5 mål til odds 1,80 lørdag 27/1 15:30

Hoffenheim og Heidenheim er begge langt fra nedrykning og kan frit angribe kampen her. Karantæne til Hoffenheims vigtige Özan Kabak åbner for målfest og scoringer i begge ender.

Stuttgart – Leipzig: X til odds 3,80 lørdag 27/1 15:30

Begge hold er ramt af karantæner til nøglespillere på midtbanen. Stuttgart har Atakan Karazor i skammekrogen, mens kreatøren Xavi Simons er i straffeboksen hos Leipzig. Værterne mangler stadig talisman-topscoreren Guirassy pga. AFCON, og topkampen her kan nemt ende uden vinder.

Las Palmas – Real Madrid: Real Madrid vinder med præcis ét mål til odds 3,75 lørdag 27/1 16:15

Real Madrid har Jude Bellingham i karantæne, og selvom Rodrygo og Vini Jr. er stemplet ind med mål på det seneste, er det en kæmpe, offensiv svækkelse. Man er stadig favoritter på Gran Canaria mod Las Palmas, men øboerne har tabt med præcis et mål i syv af otte nederlag denne sæson. Gå efter smal sejr til Kongeklubben.

Newport – Man Utd: United vinder og under 3,5 mål til odds 2,50 søndag 28/1 17:30

United-spillerne bliver næppe imponeret af at spille på Rugby Stadionet i Newport mod League 2-mandskabet, og ten Hags tropper har i forvejen ikke for vane at vinde stort. Sidste runde blev det 2-0 cruise control sejr mod Wigan, og 1-0, 2-0, 2-1 eller 3-0 ligner også fine ciffertips søndag aften.

Sevilla – Osasuna: Ante Budimir scorer til odds 3,40 søndag 28/1 18:30

Sevilla sejler rundt og har tabt fire på stribe i La Liga. En alvorlig knæskade til midtbaneankeret Gudelj har gjort ondt, og Osasuna er langt fra uden chance i Andalusien, hvor det krævende hjemmepublikum snart har fået nok. Gå efter mål fra Osasunas formstærke bomber Budimir, som har fem mål i sine sidste ni ligakampe.

Mere om ugens spilsystem

På Tipsbladet er vi begyndt at lancere ugens systemspil, præsenteret af ingen ringere end den professionelle tipster fra Spilxperten.com, Benjamin Leander.

Systemet er simpelt. Benjamin finder som udgangspunkt 5 fodbold odds til hver spilrunde med betvalue, som vi laver mulige trebler fra, 10 i alt. Spiller du får 5 kroner pr. kombination, koster systemet således 50 kroner, mens 10 kr. pr. kombination giver en indsats på 100 kroner og så fremdeles.

Sålænge de enkelte odds er høje nok, og det er de, giver blot en enkelt korrekt treble gevinst. Dette spilsystem kan let sættes automatisk op hos alle bookmakere, når du har valgt de 5 kampe til din kupon.

Vi spiller altid systemet i weekenden, men også i midtugen, hvis der er gode odds at finde. Held og lykke med dit spil og husk at spil ansvarligt!

Tidligere resultater

Weekenden d. 20. / 21. januar 2024: Profit på 149,37 kroner for 100 kroner spillet.
Midtugen d. 23. / 25. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.





LIVE: Skal Neestrup fyres?




TOPNYHED

Heftigt skænderi – nu reagerer FC København

– Han har smidt 100 millioner kroner ud ad vinduet

Her lander kampprogrammet for slutspillet

Flemming Povlsen stjæler overskrifter i udlandet

Bo Henriksen lander TV-job

Casper Ankergren lander job i kæmpeklub

André Rømer om FCK-fans: ‘Respektløst!’



INTERVIEW

Ekspert: ‘Det vil overgå FCKs katastrofesæson’

Steve Cooper med iskoldt svar om FCK-fiasko 

Grundspillets hold i Superligaen 25/26

Slap Brøndby-spids billigt? Her er ekspertens svar

Rundens hold i Superligaen – 22. runde

Fremhæver Superliga-profiler: Dem kigger jeg på

Kasper Hjulmand raser: Det er ufatteligt

FIFA-boss vil lave regel – skal give rødt kort!



EKSKLUSIVT

Kæmpe scoop: Superliga-vinder til dansk klub

Rystet Gravesen: Alle pile peger på ham!

Hvad har du gang i, Tonni Adamsen?

Randers-træner er slet ikke i tvivl om Neestrup

Her er forklaringen på Kasper Schmeichel-chok

Bekymret for FCK-spiller: Alarmklokkerne ringer

Efter angreb: Sår tvivl om VM-deltagelse

Kæmpe Brøndby-uenighed: Den ryger jeg ikke med på!

Simpelthen en genistreg, ‘CV’!

Fuld opbakning til Jacob Neestrup

Ny optur for Man Utd – ny nedtur for Tottenham



NYHEDER

Tøfting revser Superligaklub: ‘For nonchalant!’

Tottenham straffes for nazihilsner

FC Midtjylland med politianmeldelse

‘Det er tæt på uforklarligt’

Han bliver Man Utd-træner på én betingelse

Jakob Poulsen hylder ‘vanvittig’ Superliga-stjerne

FCK-katastrofe trækker overskrifter i udlandet

Blæst bagover: ‘Han udstrålede klasse’

Supercomputer: De rykker ud af Superligaen

Voldsomt interview: Her er Neestrups svar

Chokfyring af Jürgen Klopp? Nu reagerer Red Bull

Alle jubler over FCK-nedtur – en dødbringende duo

Superliga-boss slår fast: Ændrer ikke på det

Forstår ikke Steve Cooper: Det er mærkeligt

I struben på Thorup: Han er svag og under niveau

Chokpris på Victor Froholdt

FCM raser ovenpå Brøndby fans’ hærværk

VM-billetter på vild himmelflugt

‘Vi kiggede os selv i spejlet’

Se Guardiolas City-stjerner – køb billetter her

Rødt kort til Brøndby? ‘Kan man ikke diskutere’

Boro deprimerer Blues

Tullberg nægter: ‘I vil gerne lave overskrifter’

Superliga-træner enormt stolt

‘Jeg er fucking irriteret’

Arsenal vinder London-derby

– Jeg skammer mig ind i helvede

Katastrofekurs: Silkeborg begravet under stregen