Weekend-systemet går på fidusjagt i blandt andet La Liga, FA Cuppen og Bundesligaen, hvor SpilXpertens Benjamin Leander håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.
Hoffenheim – Heidenheim: Begge hold scorer og over 2,5 mål til odds 1,80 lørdag 27/1 15:30
Hoffenheim og Heidenheim er begge langt fra nedrykning og kan frit angribe kampen her. Karantæne til Hoffenheims vigtige Özan Kabak åbner for målfest og scoringer i begge ender.
Stuttgart – Leipzig: X til odds 3,80 lørdag 27/1 15:30
Begge hold er ramt af karantæner til nøglespillere på midtbanen. Stuttgart har Atakan Karazor i skammekrogen, mens kreatøren Xavi Simons er i straffeboksen hos Leipzig. Værterne mangler stadig talisman-topscoreren Guirassy pga. AFCON, og topkampen her kan nemt ende uden vinder.
Las Palmas – Real Madrid: Real Madrid vinder med præcis ét mål til odds 3,75 lørdag 27/1 16:15
Real Madrid har Jude Bellingham i karantæne, og selvom Rodrygo og Vini Jr. er stemplet ind med mål på det seneste, er det en kæmpe, offensiv svækkelse. Man er stadig favoritter på Gran Canaria mod Las Palmas, men øboerne har tabt med præcis et mål i syv af otte nederlag denne sæson. Gå efter smal sejr til Kongeklubben.
Newport – Man Utd: United vinder og under 3,5 mål til odds 2,50 søndag 28/1 17:30
United-spillerne bliver næppe imponeret af at spille på Rugby Stadionet i Newport mod League 2-mandskabet, og ten Hags tropper har i forvejen ikke for vane at vinde stort. Sidste runde blev det 2-0 cruise control sejr mod Wigan, og 1-0, 2-0, 2-1 eller 3-0 ligner også fine ciffertips søndag aften.
Sevilla – Osasuna: Ante Budimir scorer til odds 3,40 søndag 28/1 18:30
Sevilla sejler rundt og har tabt fire på stribe i La Liga. En alvorlig knæskade til midtbaneankeret Gudelj har gjort ondt, og Osasuna er langt fra uden chance i Andalusien, hvor det krævende hjemmepublikum snart har fået nok. Gå efter mål fra Osasunas formstærke bomber Budimir, som har fem mål i sine sidste ni ligakampe.
Mere om ugens spilsystem
På Tipsbladet er vi begyndt at lancere ugens systemspil, præsenteret af ingen ringere end den professionelle tipster fra Spilxperten.com, Benjamin Leander.
Systemet er simpelt. Benjamin finder som udgangspunkt 5 fodbold odds til hver spilrunde med betvalue, som vi laver mulige trebler fra, 10 i alt. Spiller du får 5 kroner pr. kombination, koster systemet således 50 kroner, mens 10 kr. pr. kombination giver en indsats på 100 kroner og så fremdeles.
Sålænge de enkelte odds er høje nok, og det er de, giver blot en enkelt korrekt treble gevinst. Dette spilsystem kan let sættes automatisk op hos alle bookmakere, når du har valgt de 5 kampe til din kupon.
Vi spiller altid systemet i weekenden, men også i midtugen, hvis der er gode odds at finde. Held og lykke med dit spil og husk at spil ansvarligt!
Tidligere resultater
Weekenden d. 20. / 21. januar 2024: Profit på 149,37 kroner for 100 kroner spillet.
Midtugen d. 23. / 25. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.
MEDIE
Superliga-premiere aflyst
EKSKLUSIVT
Zanka hjem til FCK? ‘Vil ikke udelukke det’
EKSKLUSIVT
Så mange millioner kræver de for Bo Henriksen
‘Han kommer til at give Brøndby en masse penge’
TOPNYHED
Dansk guldfugl træner med tidligere topangriber
EKSKLUSIVT
Fælder bekymrende dom efter chok
EKSKLUSIVT
Afsløring: Malmö FF henter dansk stortalent
EKSKLUSIVT
Færdig i Italien – talent træner med i dansk klub
NYHEDER
Superliga-profil skadet
Victor Nelsson topper statistikker i Serie A
OPTAKT
FC Midtjylland – FC København
TOPNYHED
‘Han skulle nok have holdt sin kæft’
OPTAKT
Brøndby IF – Randers FC
TOPNYHED
– Priserne er eksploderet
Reagerer på dansk stjernes skifte: Held og lykke!
MEDIE
José Mourinho på charmeoffensiv i dansk klub
TRANSFER
Skal smadre transferrekord for FCK-spiller
Godt nyt for Brøndby – stjerne overrasker
TOPNYHED
Ikke imponeret over FCK’s nye spiller
OPTAKT
AGF – OB
Albert Grønbæk: ‘Vanvid!’
TOPNYHED
Må undvære topspiller mod AGF: ‘Vil savne ham’
NYHEDER
Superliga-stjerne: ‘Var i dialog med Brøndby’
EKSKLUSIVT
7 år i udlandet – vender hjem til Danmark
TOPNYHED
Spændende OB-nyhed
OPTAKT
FC Nordsjælland – Sønderjyske
NYHEDER
Medier fælder hård dom
TIPSBLADET SPECIAL
Røven i klaskehøjde: De vinder Superligaen
OPTAKT
Silkeborg IF – Viborg FF
Ny Brøndby-juvel? Steve Cooper roser
FANKLUBBEN
‘Det bliver fandeme et dyrt vindue, det her’
TOPNYHED
Bekræfter: Godt nyt for FC København
Tøffe om Brøndbys vilde vinter: ‘Ragnarok’
TOPNYHED
FCMs store hæmsko: ‘Måske havde Carrizo valgt FCK’
MEDIE
Drama i Real Madrid: Rasende over nægtet transfer
Foto fra lufthavn – angriber på vej til Danmark
MEDIE
Brian Riemer på plads til topkamp
STORT INTERVIEW
Kæmpe scoop: Hylder Nordjyllands Thomas Delaney
MEDIE
De vil have Martin Braithwaite
DAGENS SPILFORSLAG
Hurtig franskmand kan drille Rønnow
FANKLUBBEN
Transfers: Man har fået ilt til hjernen
TIPSBLADET SPECIAL
Røven i klaskehøjde: De får Superliga-gennembrud
Ramt af pointstraf
TRANSFER
126 millioner kroner! Afslører transfer-tallene
NYHEDER
Hylder ny stjerne: ‘Han er a pain in the ass’
NYHEDER
Må undvære profil til AGF-brag: Kan påvirke holdet
NYHEDER
Helt vildt: ‘Havde tinnitus i to timer efter’
INTERVIEW
Derfor vender Rezan Corlu hjem til Danmark
HELT VILDT
‘De går amok!’
EKSKLUSIVT