Forhandler IKKE med Bashkim Kadrii

I B.93 forventer man et roligt sidste døgn af transfervinduet, hvor man alligevel er klar til at reagere, skulle noget uventet ske eller dukke op.



Transfervinduets sidste dag er som regel en hæsblæsende en af slagsen, medmindre man er kommet i land inden da.

Det er man i det store hele i B.93, hvor klubbens formand og fungerende sportschef, Lars Lüthjohan Jensen, forventer en rolig dag på kontoret.

Det fortæller han til Tipsbladet.

– Overordnet set har vi styr på truppen, som den ser ud nu. Jeg kan selvfølgelig ikke udelukke, at der kommer til at ske noget i løbet af i dag, men jeg tror ikke, det bliver det helt store.

– Man kan aldrig udelukke, at der kommer et bud, og så kan det gå stærkt i de sidste timer. Der er flere, der agerer til sidst i vinduet, og der kan komme bud på en eller flere af vores spillere, som gør, at vi skal i markedet. Men umiddelbart forventer jeg ikke det helt store. Vi er godt tilfredse med, hvor vi er lige nu.

De seneste dage har der også været pæn trafik i B.93, hvor man har hentet Ole Jakobsen, Julius Voldby, Sebastian Koch og forlænget med Andreas Heimer.

– Vi har solgt ud af nogle af vores offensive profiler, men har fået Ole og Julius ind, hvilket vi er meget tilfredse med. De passer rigtig fint ind i vores filosofi og strategi. Derudover passer de rigtig godt ind i vores trup, og så er vi godt dækket ind på vores øvrige positioner.

Bashkim Kadrii spøger
Lige nu træner den tidligere B.93-stopper Jores Okore med og generelt har Østerbro-klubben et godt øje til sine tidligere spillere.

Tipsbladet har tidligere fortalt, at B.93 har været i dialog med Bashkim Kadrii, der står uden kontrakt efter afskeden med OB, men ifølge Lars Lüthjohan Jensen er en aftale ikke oppe over.

– Der er ikke noget konkret med Kadrii. Det betyder, at der ikke er forhandlinger med Kadrii om, at han skal til os, siger Lars Lüthjohan Jensen og uddyber.

– Hvis Kadrii gerne vil til os, så er jeg sikker på, han ringer. Men der er ikke konkrete forhandlinger.

Tipsbladet har også været i kontakt med cheftræner i B.93, Kim Engstrøm, som har sat nogle ord på Jores Okore, der har trænet med på Østerbro siden sidste uge.







Liverpool - Manchester United i Premier League LIVE

TransferLIVE: Liverpool-koryfæ skifter til Spurs

Bekræfter: Vender tilbage til FC København

Giver bud på ny Brøndby-træner: I griner, men…

Midt i katastrofen hyldes Christian Eriksen

Solgt til Brøndby: ‘Vi får en rigtig god transfer’

David Nielsen: Han kan blive en gud til evig tid! 

Forhandler om Albert Grønbæk



Opfordrer til fyring: Han er IKKE dygtig nok!

Storklub jagter Jacob Ambæk – har lagt føler ud

Derfor kommer han IKKE til FC København

Choktransfer? Wolfsburg kontakter kæmpestjerne

Ikon har udløb – Brøndby vil gå i dialog

Hvor er I henne, FCK og Brøndby?



STORT INTERVIEW

Køber Patrick Mortensens trøje for 75.250 kroner

Brøndby-transfer på vej? ‘Vi er i dialog’

Messi-statue fjernes

Crystal Palace vinder Conference League

Færdig i Superligaen – sender stikpille til AGF

Var en kæmpe SL-profil: I dag har jeg ikke en bil



Ole_Nielsen STORT INTERVIEW

Fyret i Danmark efter 26 dage: En fantastisk tid

‘De forventer 450 millioner kroner for Hjulmand’

Peter Hyballa raser: Det er hyklerisk og uærligt!

Jonas Wind og Jesper Lindstrøm færdige i Wolfsburg

Afsløring: Froholdt laver lang aftale med Lyngby

De kan være færdige i Brøndby

Bookmaker: Han er favorit som cheftræner i Brøndby

Tager afsked – varsler dialog med Brøndby

Her kan du se Crystal Palace mod Rayo Vallecano



Skylder FCM millioner – kan få store konsekvenser

Christian Eriksen til OB? Drøm da om ham!

Klubboss spurgte dansk legende om Neestrup

Her er FCM’s mulige modstandere i Europa League

Superliga-bombe? Nu svarer han på Dolberg-rygte

Brøndby tæt på ansættelse: Han bliver dansk 

SL-træner på blokken i Brøndby – nu svarer ny boss