Forhandler IKKE med Bashkim Kadrii

I B.93 forventer man et roligt sidste døgn af transfervinduet, hvor man alligevel er klar til at reagere, skulle noget uventet ske eller dukke op.



Transfervinduets sidste dag er som regel en hæsblæsende en af slagsen, medmindre man er kommet i land inden da.

Det er man i det store hele i B.93, hvor klubbens formand og fungerende sportschef, Lars Lüthjohan Jensen, forventer en rolig dag på kontoret.

Det fortæller han til Tipsbladet.

– Overordnet set har vi styr på truppen, som den ser ud nu. Jeg kan selvfølgelig ikke udelukke, at der kommer til at ske noget i løbet af i dag, men jeg tror ikke, det bliver det helt store.

– Man kan aldrig udelukke, at der kommer et bud, og så kan det gå stærkt i de sidste timer. Der er flere, der agerer til sidst i vinduet, og der kan komme bud på en eller flere af vores spillere, som gør, at vi skal i markedet. Men umiddelbart forventer jeg ikke det helt store. Vi er godt tilfredse med, hvor vi er lige nu.

De seneste dage har der også været pæn trafik i B.93, hvor man har hentet Ole Jakobsen, Julius Voldby, Sebastian Koch og forlænget med Andreas Heimer.

– Vi har solgt ud af nogle af vores offensive profiler, men har fået Ole og Julius ind, hvilket vi er meget tilfredse med. De passer rigtig fint ind i vores filosofi og strategi. Derudover passer de rigtig godt ind i vores trup, og så er vi godt dækket ind på vores øvrige positioner.

Bashkim Kadrii spøger
Lige nu træner den tidligere B.93-stopper Jores Okore med og generelt har Østerbro-klubben et godt øje til sine tidligere spillere.

Tipsbladet har tidligere fortalt, at B.93 har været i dialog med Bashkim Kadrii, der står uden kontrakt efter afskeden med OB, men ifølge Lars Lüthjohan Jensen er en aftale ikke oppe over.

– Der er ikke noget konkret med Kadrii. Det betyder, at der ikke er forhandlinger med Kadrii om, at han skal til os, siger Lars Lüthjohan Jensen og uddyber.

– Hvis Kadrii gerne vil til os, så er jeg sikker på, han ringer. Men der er ikke konkrete forhandlinger.

Tipsbladet har også været i kontakt med cheftræner i B.93, Kim Engstrøm, som har sat nogle ord på Jores Okore, der har trænet med på Østerbro siden sidste uge.







Optakt til onsdagens Superliga-kamp mellem FC København og OB LIVE

LIVE: Stjerne er tilbage i FCK-truppen

Ryan Giggs med klar dom over Rasmus Højlund

Supercomputer: De vinder Superligaen 

Ekspert blæst bagover – sender besked til Cooper

Junker: ‘Mere bange for AGF taber den kamp’

Dansk bomber med klar transferbøn til FCK’er

Mareridt en realitet: Leicester rykker ned

Spår stor Superliga-transfer: ‘Kommer til at ske’



FC København-transfer kan rykke tættere på lørdag

Vanvittig debut! Horsens smadrer Esbjerg

Premier League-bombe? ‘Jeg kan ikke se ham blive’

Klinsmanns søn brækker ryggen kort før VM

Stage-salg til sommer? Her er Werders svar



EKSKLUSIVT

Dommerekspert: Store skæverter og en hyldestsang

Mike Tullberg: ‘Jeg er jo ikke dum’

Offentliggøres i dag

Afsløring: Succesfuld Trott åben for FCK-retur

FC København – OB

Rundens Hold i Superligaen – 27. Runde



Udenlandske medier med fokus på FCM-reserve

Stjernetræner spøger i Real Madrid

Ekspert jubler over Brøndby-indkøb

Mulig Kasper Schmeichel-kovending

FC Midtjylland-spiller stukket ned

Gravesen dødsdømmer Superliga-klub

Premier League-klub præsenterer ny cheftræner

Ekspert: Brøndby kan tjene kassen på ham!

Andreas Christensen afviser tilbud

Inden guldbrag: Spillede i FCM – holder nu med AGF

I svime over Froholdt: ‘Startede i København’

Bekræfter: Spændende besøg i FC Midtjylland

Gummiben i AGF – det skal nok lykkes for Tullberg



INTERVIEW

‘Min tid i FC København var helt perfekt’

Junker: ‘Jeg tror, de bliver danske mestre!’

Froholdt sparker FC Porto på guldkurs