Manchester United fik én på sinkadusen af Bournemouth på Old Trafford i går, lørdag, hvor de tabte med 3-0.
Rasmus Højlund startede på bænken, men kom ind i starten af anden halvleg.
Her kunne han hverken gøre fra og til, men hvis du spørger Premier League-legenden Ian Wright, havde han også svære arbejdsvilkår.
På et tidspunkt havde Diogo Dalo en mulighed for at smide bolden skråt tilbage til danskeren, der stod helt fri foran kassen, men han valgte i stedet at sende et skud afsted fra en snæver vinkel, og det var respektløst, mener Wright.
– Højlund var lige kommet ind, og han ville gerne have chancer. Det er et godt angreb, og Dalot kommer i en god position, hvor han kunne have sendt den ind til Højlund. Jeg synes, det er en total mangel på respekt for ham (Højlund, red.). Dalo anerkender ham ikke engang. Han skød fra den mest latterlige vinkel. Han kigger ikke engang efter Højlund, det var et latterligt skud, og Bournemouth scorede et minut senere. Højlund er nødt til at hive fat i ham i omklædningsrummet og sige "kom nu", fortæller Wright efter kampen ifølge den engelske avis Daily Mail.
Det var tolvte Premier League-kamp i rap, at den danske angriber ikke fik scoret. Det har blandt andet affødt kritik fra selveste Piers Morgan. Det kan du læse mere om HER.
Uniteds næste kamp er i mod Bayern Munchen i den sidste kamp af Champions League-gruppespillet på tirsdag klokken 21.00.
På samme tidspunkt skal FC Købehavn spille en altafgørende kamp mod Galatasaray i Parken, der kan sende 'Løverne' i ottendedelsfinalen.
LIVE
VM-LIVE: Argentina kan skifte ALLE 11
VM-brag i vente: Sådan er 1/16-finalerne lige nu
NYHEDER
Ekspert: Der venter et stort stykke arbejde i FCK
EKSKLUSIVT
Afsløring: OB-profil tæt på sensationsklub
Hvor er han? ‘En kæmpe fejl af Tuchel!’
MEDIE
Forbereder bud på 970 mio.
Ny FCK-boss præsenteret – her er hans reaktion
TOPNYHED
Nørgaard sætter ord på Brøndbys angrebshierarki
EKSKLUSIVT FCK’s nye boss: Han er meget tæt med superstjerner
NYHEDER
– Derfor fyrer vi Thomasberg
EKSKLUSIVT
Afsløring: Jonathan Fischer skal sælges
NYHEDER
VM i tal: Så vildt har det været
TOPNYHED
SL-profil til Brøndby? Her er Nørgaards svar
EKSKLUSIVT På vej til Brøndby: ‘Han er stor og kraftfuld’
MEDIE
Kommende Brøndby-spiller overgår kæmpestjerne
TRANSFER
‘Jeg begik en kæmpe fejl med Rasmus Højlund’
MEDIE
Færdig i Real Madrid – han kan skifte helt gratis
INTERVIEW
Thomas Nørgaard: Han skal væk fra Brøndby
MEDIE
Ny bejler til dansk guldfugl
EKSKLUSIVT På vej til Superligaen: Barcelona er vilde med ham
HELT VILDT
Medie slagter stjerne – i chok over kæmpetransfer
EKSKLUSIVT
Afsløring: FC København sælger Theo Sander
NYHEDER
FC Midtjylland forlænger med stort talent
Skylder FC København penge – straffes hårdt
EKSKLUSIVT
Afsløring: FCN giver Lind fire år i rekordkøb
TRANSFER
FC Barcelona køber VM-angriber
OPTAKT
Curaçao – Elfenbenskysten
TOPNYHED
Lufter vild Ronaldo-teori
OPTAKT
Skotland – Brasilien
MEDIE
Chokskifte på vej?
MEDIE
Til lægetjek i Superliga-klub
INTERVIEW
Åbner op for sommertransfer
EKSKLUSIVT David Nielsen: Han kan blive en gud til evig tid!
OPTAKT
Marokko – Haiti
INTERVIEW