Det kører på ingen måde i Manchester United.
Klubbens håb om Champions League-avancement hænger i en tynd tråd, man tabte i weekenden til Newcastle, og mandag begyndte der at florere rygter i England om, at cheftræner Erik ten Hag har "tabt" flere af spillerne i omklædningsrummet.
Lægger man dette sammen med, at klubbens dyre sommerindkøb, Rasmus Højlund, ikke har scoret endnu i ti Premier League-kampe, så er der altså ikke meget at smile af i den røde del af Manchester.
Klubbens tidligere spiller Paul Parker er bekymret, men ikke over Højlund, som ikke skal frygte at få storklubbens tilhængere på nakken.
– Holdet spiller ikke til hans styrker, fordi de spiller med indadgående kanter, som ikke gider at aflevere bolden til ham, indleder Parker til Tipsbladet.
– Han prøver at være involveret i spillet, men ingen giver ham bolden. Han er den eneste offensivspiller, som med garanti leverer 100 procent hver gang.
– Jeg tror ikke, at fansene vil vende sig imod ham. De elsker hans arbejdsiver. Han er en holdspiller, og hans attitude er fantastisk. Fansene ved, at han spiller med en bunke rådne æbler omkring sig.
I weekenden startede Rasmus Højlund på bænken for Manchester United, og i hans fravær var det Anthony Martial som ledte angrebet. Danskeren har dog været ramt af en skade, hvilket forklarer beslutningen, og står det til Parker, så kan det ikke gå hurtigt nok med at smide danskeren tilbage ind i startelleveren.
– Martial kan umuligt være foran Højlund. Jeg får hovedpine bare af at tænke på det. Højlund er nødt til at komme tilbage i startopstillingen. Hans tilstedeværelse gør holdet bedre.
Selv om Højlund har kæmpet med det i Premier League, så har han været helt anderledes skarp, når Champions League har været på menuen. Her har han nettet fem gange i gruppespillet.
LIVE
LIVE: Brøndby med nyt tiltag – starter næste sæson
TIPSBLADET SPECIAL
Farzam: Guldduellen er helt lige – 50/50
TIPSBLADET SPECIAL
Supercomputer: De rykker ud af Superligaen
NYHEDER
Han er favorit til træner-jobbet i Manchester Utd
NYHEDER
Billing: ‘Vil smadre vores guldchancer!’
NYHEDER
Laudrup og Elkjær tordner: ‘Tag dog ansvar!’
MEDIE
Tyrkisk storklub jagter Anders Dreyer
Legendesøn på vej i FCK: ‘Fantastiske kvaliteter’
Bo Henriksen: FC Midtjylland vinder IKKE den kamp
NYHEDER
Horsens kommer tættere på oprykning
NYHEDER
Superliga-boss til Brøndby? ‘Outstanding’
NYHEDER
Chok i Wolfsburg
NYHEDER
Delaney afslører dialog
EKSKLUSIVT Afsløring: AC Horsens tester nyt stortalent af
NYHEDER
– John Faxe er den eneste hund, der har snydt!
NYHEDER
Arteta rasede: Nu reagerer UEFA
NYHEDER
Ny regel: Det kan koste direkte rødt kort
– En af Superligaens bedste angribere nogensinde
Husk navnet: 16-årig dansker bomber løs i West Ham
TOPNYHED Overfuset: Victor Kristiansen meldes færdig
NYHEDER
Martin Jørgensen lander nyt job
NYHEDER
Brøndby-profil afviser: ‘Komplet nonsens!’
AVIS
Tror på millionkøb af FC København-spiller
MEDIE
Dansk toptræner vil have Adamsen – FCK i spil
MEDIE
Tottenham jagter choktransfer
NYHEDER
Stor Yussuf Poulsen-hyldest
TOPNYHED
Raser over Brian Riemer-interview
NYHEDER
Meldes færdig: Han kan vende hjem til FCK
Michael Laudrup jubler: ‘Meget sjældent’
HELT VILDT
Drømmer om FCK-kamp: En meget positiv oplevelse
TRANSFER
Bekræfter farvel – angriber rygtes til Superligaen
FANKLUBBEN
Sådan bør strukturen i Superligaen være
EKSKLUSIVT Kærlighedserklæring – har fået Brøndby-tatovering
Morten Bruun: Man tænker bare ‘wauw’
EKSPERT