Klopp nægter at svare journalist: Du ved hvorfor

Jürgen Klopp nægtede efter 3-0-nederlaget til Wolverhampton at svare på spørgsmål fra en journalist, der har skrevet negativt om Liverpool.



Det kører bestemt ikke for Liverpool i øjeblikket, og på pressemødet efter lørdagens 3-0-nederlaget til Wolverhampton kom Jürgen Klopp på kant med en journalist. 

Ifølge Daily Mail nægtede Jürgen Klopp at besvare et spørgsmål fra journalisten, idet tyskeren er fortørnet over journalistens dækning af Liverpool. 

– Du ved godt hvorfor. På grund af alle de ting, du har skrevet. Så hvis der er nogle andre, der vil stille det spørgsmål, så skal jeg nok svare. Ellers ikke, lød svaret fra Klopp.

En anden journalist stillede herefter det samme spørgsmål, hvorefter Jürgen Klopp erkendte, at hans Liverpool-mandskab har haft en tendens til at komme langsomt fra start i kampene. 

– Ja, det er rigtigt, det har været et emne i den første del af sæsonen, men ikke så meget nu. Men kampen i dag var indbegrebet af vores problemer, for det må ikke ske i en kamp som den her. I kan kritisere, I kan dømme os, og I har nok ret. Jeg kan ikke sige noget til det, for de 12 minutter er ikke acceptable, lød det fra Klopp. 

Liverpool var bagud med 2-0 allerede efter 12 minutter af kampen mod Wolverhampton, og efter 3-0-nederlaget ligger Jürgen Klopps mandskab på 10. pladsen i Premier League-tabellen.  






Afsløring: Chelsea-talent får tre år i Horsens




LIVE

TransferLIVE: Dansk klub i millionsalg

Afsløring: Mohamed Sankoh tæt på Superliga-klub

KÆMPE nedgang – så meget går AC ned i løn

Nu er Brøndby IF konkret på banen

Stort medie: Bliver Hjulmand den nye landstræner?

‘Risikerer, at dit eftermæle smadres for altid!’

Brøndby IF og Feyenoord er i dialog

Afsløring: Jens Jønsson skifter til AGF



LIVE

VM-LIVE: Manuel Neuer er færdig

Brøndby med transferscoop?

Her er Jonas Winds nye klub

Afsløring: FCM køber Nordin Bakker

Rasmus Nissen afslører: Derfor skifter jeg til FCM



EKSKLUSIVT

FCK’s nye boss: Han er meget tæt med superstjerner

Overraskende: Thomas Frank i spil til nyt job

Elfenbenskysten – Norge

Brøndby i dialog med Christopher Olivier

FCK-stjerne ikke med på træningslejr



EKSKLUSIVT

På vej til Brøndby: ‘Han er stor og kraftfuld’

Han er ny assistenttræner i Brøndby

På vej til Brøndby? Her er hans millionløn

Afsløring: De køber det store talent Selim Baskaya

Steinlein troppede op i særlig Gucci-sko

Rygtet til Superligaen: ‘Jeg vil prøve noget nyt’

De meldes i forhandlinger med Andreas Skov Olsen

‘Han ryger 100 procent!’

Afsløring: Kolding køber stor profil

Forlader FC Nordsjælland – til lægetjek i dag

Belgien – Senegal

Kryptisk transfermelding



EKSKLUSIVT

På vej til Superligaen: Barcelona er vilde med ham

Her er 16.-delsfinalerne til VM

Revser Brøndby-stemning: ‘Et fjendtligt miljø’

Frankrig – Sverige

Afsløring: Oliver Højer skifter til Lyngby