Kepa Arrizabalaga fra Chelsea til Nice
Note: Nice ser ud til at være ude efter at få fat i Chelsea-målmand Kepa Arrizabalaga.
Sandsynlighed: Middel
Kilde: Foot Mercato
Gareth Bale fra Real Madrid til Cardiff
Note: Kontrakten med Real Madrid udløber i næste uge, og det ser ud til, at han er godt på vej til Cardiff, som han også skulle have besøgt på deres træningsanlæg.
Sandsynlighed: Over middel
Kilde: Wales Online
Marco Asensio fra Real Madrid til AC Milan
Note: Det forlyder, at Asensio hellere vil til Milan end Liverpool, hvis han skulle skifte klub denne sommer.
Sandsynlighed: Under middel
Kilde: Sport
Raphinha fra Leeds til Arsenal
Note: Arsenal skulle være ude efter Leeds-stjernen Raphinha, men det første bud skulle være blevet afvist.
Sandsynlighed: Middel
Kilde: The Athletic
Antony fra Ajax til Manchester United
Note: United har tilsyneladende fået et godt skub i den rigtige retning i forhold til at få Antony, da angriberen selv skulle være meget interesseret i at blive genforenet med Erik ten Hag.
Sandsynlighed: Over middel
Kilde: Goal
Neymar fra PSG til Juventus
Note: Det forlyder nu, at Juventus kan blive klubben, som overtager Neymar i den kommende tid. Her skulle der i første omgang være tale om en lejeaftale, men der er et stort spørgsmål om brasilianerens løn, som italienerne ikke kan betale. Derfor vil det være nødvendigt med et nedgang på det område.
Sandsynlighed: Middel
Kilde: Sport
Lisandro Martinez eller Antony til Manchester United
Note: Erik ten Hag er interesseret i at tilknytte to af sine tidligere spillere fra AFC Ajax. Både Lisandro Martinez og Antony har han udset sig, men den hollandske storklub har fortalt ham, at de ikke vil af med begge spillere. Derfor ser det ud til, at Erik ten Hag må træffe et svært valg.
Kilde: The Mirror
Sandsynlighed: Middel
Takumi Minamino fra Liverpool til AS Monaco
Note: Med Darwin Nunez, Diogo Jota, Roberto Firmino og Mohamed Salah i angrebet så er vejen til spilletid lang i Liverpool, og det har Takumi Minamino også måttet sande. Derfor tyder alt på, at han skifter klub denne sommer, hvor AS Monaco har fået et bud på 133 millioner kroner accepteret af Liverpool. Nu skal de sidste detaljer før skiftet kan gå igennem.
Kilde: GOAL
Sandsynlighed: Over middel
FC København forhørte sig på Evidence Makgopa
Note: FC København hentede i januar tre angriber til at lukke hullet efter Jonas Wind. Mamoudou Karamoko, Nicolai Jørgensen og Khouma Babacar. Man har sagt farvel til Jørgensen, Karamoko har knap nok fået chancen i foråret og Khouma Babacar har heller ikke endnu begejstret. Derfor er det ikke usandsynligt, at FC København skal på angriberjagt denne sommer, hvilket Peter Christiansen også har luftet. Angiveligt har de også lagt følere ud på den sydafrikanske angriber Evidence Makgopa, der i sidste sæson scorede tre mål og leverede fire assists i den bedste sydafrikanske række. Det blev dog blot til en føler i denne omgang, da Evidence Makgopa har valgt at skrive under med Orlando Pirates i hjemlandet.
Kilde: UNPLAYABLE
Sandsynlighed: Middel
Robert Lewandowski bliver i Bayern München
Note: Den polske målmaskine Robert Lewandowski har gjort det klart, at han ønsker at prøve noget nyt. FC Barcelona har i flere uger været nævnt som hans kommende arbejdsgiver. Men Bayern München har tilsyneladende ikke opgivet håbet om at beholde ham, da klubbens sportsdirektør Hasan Salihamidzic vil forsøge at overbevise ham om at blive.
Kilde: Sky i Tyskland
Sandsynlighed: Middel
Raheem Sterling fra Manchester City til Real Madrid
Note: Erling Haalands tilgang i Manchester City har fået rygterne til at svirre omkring andre af klubbens offensive profiler. Gabriel Jesus er sat i forbindelse med et skifte til Arsenal og nu bliver Raheem Sterling også meldt på vej væk. Real Madrid har angiveligt øget deres interesse i englænderen, men Chelsea og FC Barcelona lurer også i kulissen.
Kilde: The Mirror
Sandsynlighed: Under middel
Har du styr på de danske hold og Europa? Hvis ikke, så tjek overblikket her
Sommerpause i Superligaen: Sådan gør din klub
Her får du et overblik over alle sommerens til- og afgange i Superligaen.
Her kan du se FC Midtjylland mod FC Nordsjælland
TRANSFER
Vil gøre alt for at hente FC København-profil
MEDIE
Jonas Wind er i København
RYGTEBØRSEN
FCK med tilbud – nu vil de have ham
TRANSFER
Griner af AaB-rygte
Tabte kun til FCM: Nu går han på pension igen
TOPNYHED
Stor derby-bøde til FC København
Vil være en af verdens største klubber om fem år
– Det har man nok aldrig set før
TOPNYHED
Rigmand vild med FC København-aftale
På rov i FC København
NYHEDER
Hylder FCK-stjerne: Bedste dansker nogensinde
NYHEDER
Afslører tidligere Brøndby-spilleres indkomst
Mainz-boss: Derfor fyrer vi Bo Henriksen
NYHEDER
– Har ikke ubegrænset kredit
TOPNYHED
Haaland slår 30 år gammel rekord i vanvidskamp
NYHEDER
Chok tæt på EM: Dansk verdensstjerne skadet
TIPSBLADETS DOM
Ham der, han bliver et gigantisk FCK-salg
NYHEDER
– Det er en skændsel mod Bo Henriksen!
NYHEDER
Lørdag sker det for Frank: ‘Specielt’
NYHEDER
Froholdt får kæmpe hæder
Raser – kræver Jesper Fredberg og co. fjernet
NYHEDER
Kæmpe drama – Færøerne laver stort VM-resultat
NYHEDER
Hustruen vakte opsigt – nu reagerer Vingegaard
NYHEDER
Ekspert: ‘Mærkeligt’ hvis Nartey vælger denne klub
NYHEDER
Hjulmands Leverkusen nedlægger Dortmund
MEDIE
Patrick Da Silva idømt fængsel
INTERVIEW
Steve Cooper deler skidt nyt om Brøndby-stjerne
NYHEDER
Ingen tvivl: ‘De er iskolde!’
TOPNYHED
Dybt skuffet og trist
NYHEDER
Sker det fredag? Danmark kan nå stor milepæl
TOPNYHED
Fyringstruet: – Han har to kampe
Får PC mindre magt i Wolfsburg?
Han erstatter Bo Henriksen
FCK ude af guldkampen? Gravesen og Tøffe uenige
NYHEDER
Frank reddet i døende sekunder
Arne Slot erkender Liverpools svigtende styrke
NYHEDER
VM-profil ikke med: ‘Skidt nyt for Danmark’
FCM-boss straffes for mafia-kommentar
Chelsea og Liverpool flopper fælt
Nu møder de op til VM-lodtrækningen alligevel
Kryptisk Jonas Vingegaard: Ingen kommentar
NYHEDER
Nu bliver det endnu dyrere at komme til landskampe
DAGENS SPILFORSLAG
Mål i italiensk pokalderby
Tidlig scoring leder Arsenal mod sejr
Viborg tager første stik i pokalkvartfinale
Real Madrid stopper dårlig stime med sikker sejr
Aalborg lukker CL-året med favoritsejr
FCK punkterer Esbjergs pokal-drøm