Kadrii overrasket over flere OB-beslutninger

OB hentede i vinterens transfervindue Bashkim Kadrii hjem, men det har ikke været den succes, som begge parter håbede på.



Siden Bashkim Kadrii vendte hjem til OB er det ikke gået, som hverken han eller klubben havde håbet på.

Angriberen har været for langt væk fra en respektabel kampform, og efter sin første og eneste startplads blev Jakob Michelsen fyret.

Det har givet panderynker hos Bashkim Kadrii, der til fyens.dk fortæller, at tavlen nu er visket ren, efter der er sket flere ting, som han ikke havde regnet med.

– Jeg havde for det første ikke regnet med en fyring af træneren og så sker der en masse ting efterfølgende efter en fyring. Jeg havde ikke regnet med, at det skulle ske på det tidspunkt, men nu skal vi sørge for at få det bedste ud af det. Den seneste uge har vi kløet godt på til træning.

– Michael Hemmingsen tænkte anderledes i forhold til min spilletid. Det er fair nok. Det er ham, der sætter holdet. Jeg var lidt bagud og er det stadig, men det kræver kampe for mig. Michael har set en anden vej. Min chance skal nok komme, siger Bashkim Kadrii.

Angriberen ærgrer sig over, at der ikke er reserveholdskampe, hvor han kan arbejde sig tilbage til sin gamle form, og erkender også, at det er svært, når han kun får ti – femten minutter per kamp.





Afsløring: FCM køber Nordin Bakker




LIVE

VM-LIVE: Surt show

Stort drama: Brasilien er videre!

Brøndby med transferscoop?

Superliga-klub tæt på FCK’er

Han er ny assistenttræner i Brøndby

Medie: FCN betaler 10 mio. for VM-spiller

De meldes i forhandlinger med Andreas Skov Olsen

På vej til Brøndby? Her er hans millionløn



EKSKLUSIVT

Afsløring: Scoop – FCM får ‘NK’ i et røverkøb

Afsløring: FC Midtjylland henter stortalent

Her er Nicolai Vallys’ frikøbsklausul

Kryptisk transfermelding

Overraskende: Thomas Frank i spil til nyt job



EKSKLUSIVT

FCK’s nye boss: Han er meget tæt med superstjerner

Schwartau er et emne i storklub – her er buddet

Transferbombe: ‘De vil være meget skuffede’

Rygtet til Superligaen: ‘Jeg vil prøve noget nyt’

Vildt vindue: ‘Bare en forsmag på hvad der kommer’



EKSKLUSIVT

På vej til Brøndby: ‘Han er stor og kraftfuld’

Forlader FC Nordsjælland – til lægetjek i dag

FC København-farvel rykker nærmere

Elfenbenskysten – Norge

Lössl: ‘Hold kæft, hvor var han god!’

Revser Brøndby-stemning: ‘Et fjendtligt miljø’

Afviste Premier League-klubber

Tyskland – Paraguay

Morten Bruun: Sker nok aldrig igen i min levetid!

Imponeret Mortensen efter 8-1: ‘Det er vigtigt’

Her er 16.-delsfinalerne til VM

Hård dom over Kvistgaarden



EKSKLUSIVT

På vej til Superligaen: Barcelona er vilde med ham

Spændende melding

Storroser 18-årig FCK-spiller

Meldt tæt på Brøndby – nærmer sig Bundesliga-klub

Brasilien – Japan