Midtuge-systemet: 3 spændende EM-kampe

SpilXpertens Stefan Lind finder hver midtuge spændende fiduser - tre spiltips og sætter dem sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.



SpilXpertens Stefan Lind finder hver midtuge spændende fiduser – tre spiltips og sætter dem sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Frankrig – Polen; Frankrig vinder og holder nullet til odds 2,00. Tirsdag 25/6. Kl.18.00
Polen var som det eneste hold ude allerede efter anden runde, hvilket betyder at de kun har æren at spille for her. Frankrig ligger a point med Holland på 1. pladsen, Holland, dog bedre, da de har scoret et mål mere. Frankrig bør dog have rigtig gode muligheder for at sikre sig 1. pladsen. Deres defensiv er bundsolid og Mbappe vender tilbage med maske på. I de to første kampe har Frankrig holdt buret rent og mod et Polen uden noget at spille for, så skal der være gode chancer for de gør det alle gode gange tre. 

Holland – Østrig; Under 4 kort til odds 1,80. Tirsdag 25/6. Kl.18.00 
Med Mandagens resultater, så er begge hold videre, medmindre Østrig taber med fem eller mere, så er det ikke sikkert de går videre via 3. pladsen, så praktisk talt er de videre. Holland er 100% sikret avancement. Holland har blot fået to kort sammenlagt i de to første kampe og de bør igen kunne hold det på max et kort, når nu de er videre. Østrig har fået hele syv kort i de to første kampe, men igen de får næppe så mange i en kamp som den her, hvor de bare skal undgå at tabe meget, meget stort. Omvendt har de så også en masse i karantænefare, hvor det er vigtigt de ikke får kort her, så de er i karantæne i 1/8-finalen. 

England – Slovenien; Slovenien +1,5 (asian hcp) til odds 1,80. Tirsdag 25/6. Kl. 21.00 
England har langt fra imponeret hidtil og X vil sandsynligvis være nok til at sikre dem 1. pladsen. Det må formodes at være vigtig for dem ikke at slutte 2´er, da den plads i gruppen får Tyskland i 1/8-finalen. Hvis de vinder er de sikret 1. pladsen. Slovenien har overrasket positivt og givet både Danmark og Serbien problemer. Slovenien vil gå videre med uafgjort. For England vil det ikke gøre en forskel om de vinder med mere end en og bl.a. på den baggrund virker handicappet noget højt. 



Tadej Pogacar i stor hyldest af Jonas Vingegaard

Stjæler overskrifterne: I svime over dansk stjerne

– Den her sidder dybt i sjælen

Thomas Gravesen stjæler overskrifter i udlandet

Her er Kamil Wilczek i dag

Bo Henriksens spiller sætter særlig rekord

I svime over German Onugkha

Ekspert undrer sig over dommervalg til derby

Ydmygelse: Sidste møde med Nordmakedonien

Brian Sandberg langer ud efter kendt FCK-fan

Cooper før FCK: ‘Træffer afgørelse i sidste minut’

‘Han har tryllebundet halvdelen af Europa’

AGF tilbage på førstepladsen

Meldinger om landsholdsbombe inden Danmark-brag

Ekspert med vildt bud på Lerager-afløser i FCK

Afsløring: Braga lurer på rekorddyr Viborg-stjerne

Køber FCK en afløser? Det siger Sune Smith-Nielsen

Av, Danmark! Største tab i hele verden

Rosenborg-ledelse til topmøde i Danmark

Drama i Parken: Brøndby-keeper ville gøre det igen

Sportsdirektør med Mathias Kvistgaarden-erkendelse

Lyngby går alene i front

Derfor har Lerager takket nej til FC København

Ekspert med klar besked til FCK efter Lerager-exit

Hjulmand advarer: ‘Man skal passe på!’

Gravesen: Jeg havde fyret både Riemer og Møller

AGF-målscorer ømmede sig: Den ramte de ædlere dele

– Agger og Kahlenberg var specielt

AGF-stjerne i smerter: ‘Har været et mørkt sted’

Bedste i 10 år – imponerende Superliga-udvikling

Thomas Frank taler inden derby

Dansk milliontransfer? ‘Kæmpe salgspotentiale!’

Superstjerne er tilbage for Barcelona

Vingegaard afviser: ‘Det er ikke sandt!’

Transfer på vej? AGF sværmer om Superliga-stopper

Friis ryster på hovedet af TV2-eksperts udtalelser

Udvist dansker tager skylden for VM-kiks

Nej, nej, nej: Er det her sæsonens afbrænder?

Her er listen: De bruger mest tid på dødbolde

Nu blander borgmesteren sig

OB-stjerne straffet: ‘Jeg fortryder’

– Jeg får næsten gåsehud af at tænke på det

– Korthuset er væltet

Kæmpe slag for Danmark – stjerner misser VM

DBU går på jagt efter fans bag banner

Tre landsholdsstjerner nomineret til stor pris

Dansk cykelrytter stopper karrieren

Stor bekymring inden VM

Silkeborg IF – AGF

Er det nu? Storklub mener det seriøst med dansker