Midtuge-systemet: 3 spændende EM-kampe

SpilXpertens Stefan Lind finder hver midtuge spændende fiduser - tre spiltips og sætter dem sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.



SpilXpertens Stefan Lind finder hver midtuge spændende fiduser – tre spiltips og sætter dem sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Frankrig – Polen; Frankrig vinder og holder nullet til odds 2,00. Tirsdag 25/6. Kl.18.00
Polen var som det eneste hold ude allerede efter anden runde, hvilket betyder at de kun har æren at spille for her. Frankrig ligger a point med Holland på 1. pladsen, Holland, dog bedre, da de har scoret et mål mere. Frankrig bør dog have rigtig gode muligheder for at sikre sig 1. pladsen. Deres defensiv er bundsolid og Mbappe vender tilbage med maske på. I de to første kampe har Frankrig holdt buret rent og mod et Polen uden noget at spille for, så skal der være gode chancer for de gør det alle gode gange tre. 

Holland – Østrig; Under 4 kort til odds 1,80. Tirsdag 25/6. Kl.18.00 
Med Mandagens resultater, så er begge hold videre, medmindre Østrig taber med fem eller mere, så er det ikke sikkert de går videre via 3. pladsen, så praktisk talt er de videre. Holland er 100% sikret avancement. Holland har blot fået to kort sammenlagt i de to første kampe og de bør igen kunne hold det på max et kort, når nu de er videre. Østrig har fået hele syv kort i de to første kampe, men igen de får næppe så mange i en kamp som den her, hvor de bare skal undgå at tabe meget, meget stort. Omvendt har de så også en masse i karantænefare, hvor det er vigtigt de ikke får kort her, så de er i karantæne i 1/8-finalen. 

England – Slovenien; Slovenien +1,5 (asian hcp) til odds 1,80. Tirsdag 25/6. Kl. 21.00 
England har langt fra imponeret hidtil og X vil sandsynligvis være nok til at sikre dem 1. pladsen. Det må formodes at være vigtig for dem ikke at slutte 2´er, da den plads i gruppen får Tyskland i 1/8-finalen. Hvis de vinder er de sikret 1. pladsen. Slovenien har overrasket positivt og givet både Danmark og Serbien problemer. Slovenien vil gå videre med uafgjort. For England vil det ikke gøre en forskel om de vinder med mere end en og bl.a. på den baggrund virker handicappet noget højt. 



Fælder dom over Victor Froholdt

Vidste du det? Brøndby-komets far er OL-sølvvinder

AGF nærmer sig angriber

Hjemlandet i chok over Dominik Kotarski

Kommer med klart svar: Usmageligt og respektløst

Kan blive et hårdt slag for guld-drømmene!

Zorniger-fyring påvirker tysk klub

Brøndby-talent har fået særligt råd fra Cooper

Don Ø slår fast: ‘Jeg havde aldrig solgt ham’

To fra Danmark – Fem bud på Maxsøs nye klub

Tidligere AGF-bomber ophæver kontrakten

Stjernequarterback vinder i NFL-comeback

FC København scorer 16 millioner kroner

Mads Emil Madsen overrasket over AGF’s niveau

Italienske medier fælder dom over Rasmus Højlund

– Jeg tror ikke, jeg kommer til at blive

Giver Neestrup ret: ‘Det er uhørt!’

FCK melder ud: Dominik Kotarski truet på livet

Bliver spurgt, om han vil købe Superliga-topscorer

Jacob Neestrup: ‘Jeg har gemt ham væk’

Ekspert kritiserer Yussuf Poulsen-beslutning

‘De har problemer med os’

Vanvittig Victor Froholdt-historie

Jack Wilshere om dansker: ‘En kæmpe spiller!’

Saver FCK-stjerne over: Få ham nu solgt!

Danmark smadrer Japan i VM-premiere

Ydmygelse: Dansk stjerne stjæler opmærksomheden

Lukas Lerager: Så meget skulle jeg gå ned i løn

Lukas Lerager: Det var kravet til FCK

Ryan Giggs udpeger tidligere FCKer: ‘Den værste’

Gidsel afslører: Spillede med brækket brystben

Her er de smarteste SL-klubber på transfermarkedet

FCM mister 25.000 – Billing skal afsone karantæne

Bekræftet: Færdig

Ærgerlig Jacob Neestrup: ‘Det er en stor spiller’

FCM taber til Roma – sådan gik kampen

Gartenmann vil ikke afvise retur til denne klub

Elche snupper påny point mod et Madrid-hold

FCM taber til AS Roma i Europa League

Dansk stjernes nye kapitel: Har været udfordrende

Danmarks landskamp slog særlig rekord

Klar til Roma-brag: Tullberg skifter fire

Kørt med politieskorte: ‘En voldsom tur’

Newcastle rejser klage mod fransk politi

Her kan du se AS Roma mod FC Midtjylland

Mike Tullberg: ‘Alt at vinde’

Sædet brænder – her er Arne Slots svar

Thomas Frank efter nederlag: ‘Det elskede jeg’

Les Dogues kvæler kroater

Kæmpe krise! Første gang i 118 år