Weekend-systemet: Jagter odds 14 på fræk PL-fidus!

Midtugens system-tips var endnu engang lige ved og næsten med to fuldtræffere og tre missere, men det var lige akkurat ikke nok til gevinst på systemet, hvor SpilXpertens Benjamin Leander håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds…



Midtugens system-tips var endnu engang lige ved og næsten med to fuldtræffere og tre missere, men det var lige akkurat ikke nok til gevinst på systemet, hvor SpilXpertens Benjamin Leander håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds er fundet hos Unibet. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Everton – Tottenham: Richarlison scorer og får kort til odds 14,00. Lørdag 3/2 13:30

Brandvarme Richarlison har scoret i seks af de sidste syv PL-kampe og gæster nu Goodison Park for første gang siden han forlod Everton i sommeren 2022. Temperamentet er stadig til stede hos den iltre brasilianer, og det pressede hjemmepublikum vil givetvis være på nakken af ham meget af tiden. Gå efter fyrstelige FJORTEN gange indsatsen på både mål og kort til Spurs' 9'er.  

RWDM – Standard Liege: X til odds 3,30. Lørdag 3/2 16:00

Bundkamp i Belgien, hvor RWDM er i rædderlig form med fem liganederlag i træk. Man får besøg af et Standard Liege-hold, som ikke har vundet otte i træk og ikke har vundet ude siden slutningen af september. Ligner en kamp, hvor det sagtens kan blive undgå nederlag fremfor at opnå sejr.

Ajax – PSV: PSV vinder og over 3,5 mål i kampen til odds 3,80. Lørdag 3/2 20:00

Ajax har været et omvandrende skydetelt i begge ender under John van't Schip som cheftræner, og det lugter af underholdende topkamp mod suveræne PSV. Gæsterne vandt det omvendte opgør med 5-2 og har hentet 55 ud af 57 point i sæsonen. Ajax giver den dog gas offensivt for tiden, så her kan det nemt blive 3-1, 3-2, 4-2 eller lignende til PSVs forhåndsfavoritter.

Inter – Juventus: X til odds 3,55. Søndag 4/2 20:45

Tidligt guldbrag mellem de to eneste bejlere til Scudettoen i Serie A. For Juventus vil et nederlag være katastrofalt med fire point op til Inter og en kamp mere spillet, og Inter lever givetvis fint med uafgjort i forhold til at holde førstepladsen i Serie A. Fem af de sidste ni møder siden 2021/22-sæsonen er endt uden vinder. Gå efter en gentagelse søndag.

Lyon – Marseille: Rødt kort til odds 3,90. Søndag 4/2 20:45

Både Lyon og Marseille er i sløj form, og hjemmeholdet ligger forrykt til nedrykningskampe efter mere end en halvsæson. Selvom de sidste fem kampe ikke har haft rødt kort, havde de fem foregående derbies før det en badebillet hver gang, og det dårlige humør denne gang kan give frustrationerne frit spil.

Mere om ugens spilsystem

På Tipsbladet er vi begyndt at lancere ugens systemspil, præsenteret af ingen ringere end den professionelle tipster fra Spilxperten.com, Benjamin Leander.

Systemet er simpelt. Benjamin finder som udgangspunkt 5 fodbold odds til hver spilrunde med betvalue, som vi laver mulige trebler fra, 10 i alt. Spiller du får 5 kroner pr. kombination, koster systemet således 50 kroner, mens 10 kr. pr. kombination giver en indsats på 100 kroner og så fremdeles.

Sålænge de enkelte odds er høje nok, og det er de, giver blot en enkelt korrekt treble gevinst. Dette spilsystem kan let sættes automatisk op hos alle bookmakere, når du har valgt de 5 kampe til din kupon.

Held og lykke med dit spil og husk at spil ansvarligt!

Tidligere resultater

Weekenden d. 20. / 21. januar 2024: Profit på 149,37 kroner for 100 kroner spillet.
Midtugen d. 23. / 25. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.
Weekenden d. 27. / 28. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.
Midtugen d. 30. / 31. januar 2024: Profit på -100 for 100 kroner spillet. 



Nu trækkes der lod til VM 2026

Ny assistenttræner på vej til AGF?

Rekordsalg: ‘Brøndby kan få dette beløb for ham’

Voldsomt imponeret af Superliga-træner

Dansk cheftræner sættes i forbindelse med Augsburg

De er klar til at købe Mohamed Salah

Saver United-stjerne over

– Det er Benjamin Schmedes’ allerstørste juleønske

– Jammerligt og forfærdeligt at se på!

Neestrup bruger Thomas Jørgensen som eksempel

Thomas Delaney: ‘Jeg tror, det er folk der better’

Her er fire bud på Bo Henriksens næste job

– Det har man nok aldrig set før

Jimmy Nielsen ansat som cheftræner i USA

Jonas Wind er i København

Klar besked: ‘Giver absolut ingen mening’

Fem europæiske storklubber til pokalbrag i Herning

Her kan du se VM-lodtrækningen

Afsløring: Topklubber i dialog om hurtig dansker

Vil gøre alt for at hente FC København-profil

FCK med tilbud – nu vil de have ham

Tabte kun til FCM: Nu går han på pension igen

Anders Holch Povlsen bliver IKKE ny klubejer

Stor derby-bøde til FC København

Griner af AaB-rygte

Rigmand vild med FC København-aftale

Fifa forventes at give Donald Trump fredspris

Vil være en af verdens største klubber om fem år

– Det var vanvittigt brutalt!

Mainz-boss: Derfor fyrer vi Bo Henriksen

– Det er en skændsel mod Bo Henriksen!

Slagter Superligaklub: ‘Jeg har bange anelser’

Jacob Neestrup: ‘Dominik Sarapata er i fremgang’

Her er Victor Nelsson blandt Europas bedste

Afslører tidligere Brøndby-spilleres indkomst

Sådan fungerer lodtrækningen til VM

Ingen tvivl: ‘De er iskolde!’

Dybt skuffet og trist

Hustruen vakte opsigt – nu reagerer Vingegaard

Frank ser frem til specielt opgør mod Brentford

Amorim kritiserer Uniteds mangel på kynisme

Manchester United dummede sig mod West Ham

Brest moser mandefaldsramte Monaco

Her er de tidligere vindere af Efterårets Profil

FCN-stjerne revser: ‘Meget utilfredsstillende’

Ydmygelse: FCM banker FCN i pokalturneringen

Vanvittigt uheldig i Danmark: Nu får han ny chance

Kæmpe drama – Færøerne laver stort VM-resultat

Lørdag sker det for Frank: ‘Specielt’

– Har ikke ubegrænset kredit