Weekend-systemet: Jagter odds 14 på fræk PL-fidus!

Midtugens system-tips var endnu engang lige ved og næsten med to fuldtræffere og tre missere, men det var lige akkurat ikke nok til gevinst på systemet, hvor SpilXpertens Benjamin Leander håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds…



Midtugens system-tips var endnu engang lige ved og næsten med to fuldtræffere og tre missere, men det var lige akkurat ikke nok til gevinst på systemet, hvor SpilXpertens Benjamin Leander håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds er fundet hos Unibet. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Everton – Tottenham: Richarlison scorer og får kort til odds 14,00. Lørdag 3/2 13:30

Brandvarme Richarlison har scoret i seks af de sidste syv PL-kampe og gæster nu Goodison Park for første gang siden han forlod Everton i sommeren 2022. Temperamentet er stadig til stede hos den iltre brasilianer, og det pressede hjemmepublikum vil givetvis være på nakken af ham meget af tiden. Gå efter fyrstelige FJORTEN gange indsatsen på både mål og kort til Spurs' 9'er.  

RWDM – Standard Liege: X til odds 3,30. Lørdag 3/2 16:00

Bundkamp i Belgien, hvor RWDM er i rædderlig form med fem liganederlag i træk. Man får besøg af et Standard Liege-hold, som ikke har vundet otte i træk og ikke har vundet ude siden slutningen af september. Ligner en kamp, hvor det sagtens kan blive undgå nederlag fremfor at opnå sejr.

Ajax – PSV: PSV vinder og over 3,5 mål i kampen til odds 3,80. Lørdag 3/2 20:00

Ajax har været et omvandrende skydetelt i begge ender under John van't Schip som cheftræner, og det lugter af underholdende topkamp mod suveræne PSV. Gæsterne vandt det omvendte opgør med 5-2 og har hentet 55 ud af 57 point i sæsonen. Ajax giver den dog gas offensivt for tiden, så her kan det nemt blive 3-1, 3-2, 4-2 eller lignende til PSVs forhåndsfavoritter.

Inter – Juventus: X til odds 3,55. Søndag 4/2 20:45

Tidligt guldbrag mellem de to eneste bejlere til Scudettoen i Serie A. For Juventus vil et nederlag være katastrofalt med fire point op til Inter og en kamp mere spillet, og Inter lever givetvis fint med uafgjort i forhold til at holde førstepladsen i Serie A. Fem af de sidste ni møder siden 2021/22-sæsonen er endt uden vinder. Gå efter en gentagelse søndag.

Lyon – Marseille: Rødt kort til odds 3,90. Søndag 4/2 20:45

Både Lyon og Marseille er i sløj form, og hjemmeholdet ligger forrykt til nedrykningskampe efter mere end en halvsæson. Selvom de sidste fem kampe ikke har haft rødt kort, havde de fem foregående derbies før det en badebillet hver gang, og det dårlige humør denne gang kan give frustrationerne frit spil.

Mere om ugens spilsystem

På Tipsbladet er vi begyndt at lancere ugens systemspil, præsenteret af ingen ringere end den professionelle tipster fra Spilxperten.com, Benjamin Leander.

Systemet er simpelt. Benjamin finder som udgangspunkt 5 fodbold odds til hver spilrunde med betvalue, som vi laver mulige trebler fra, 10 i alt. Spiller du får 5 kroner pr. kombination, koster systemet således 50 kroner, mens 10 kr. pr. kombination giver en indsats på 100 kroner og så fremdeles.

Sålænge de enkelte odds er høje nok, og det er de, giver blot en enkelt korrekt treble gevinst. Dette spilsystem kan let sættes automatisk op hos alle bookmakere, når du har valgt de 5 kampe til din kupon.

Held og lykke med dit spil og husk at spil ansvarligt!

Tidligere resultater

Weekenden d. 20. / 21. januar 2024: Profit på 149,37 kroner for 100 kroner spillet.
Midtugen d. 23. / 25. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.
Weekenden d. 27. / 28. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.
Midtugen d. 30. / 31. januar 2024: Profit på -100 for 100 kroner spillet. 





LIVE

LIVE: Chilufyas lillebror på besøg i Danmark

Bendtner med FCK-bombe: Afslører tilbud

FCK-stjerne ude – ville ophæve aftale før tid

Rundens Hold i Superligaen – 28. runde

Opfordrer til stor Superliga-ændring 

Nyt trænerjob? Jacob Neestrup emne i succesklub

Fyret træner havde hånligt øgenavn i Chelsea



TOPNYHED

Overfuset: Victor Kristiansen meldes færdig

Billing pludselig tilbage: ‘Smertefuld behandling’

Efter stor racisme-sag: Nu har han fået sin straf

Monsterchok i Randers – mundlammelsen total!

Bombe på vej i Real Madrid?



EKSKLUSIVT

Kærlighedserklæring – har fået Brøndby-tatovering

Morten Wieghorst stopper på landsholdet

‘Det er min måde at gøre det på, Peter’

Her er 7 bud på Chelseas næste træner

Glæd jer, Brøndby: ‘Han har hele pakken’

Stor Superliga-transfer? ‘Vi har en god plan’

Det dufter af guld – Superligaen er galimatias



FC København-transfer kan rykke tættere på lørdag

Tillykke med fødselsdagen! Han skal købes nu

Kalder tronskifte i Danmark

Skal til FC Midtjylland – 570.000 kroners forskel

Tog særlig snak: ‘De bedste udefans i Superligaen’

Hård Cooper-besked: Troede han var færdig i BIF

Kæmpekøb retur til FC København?

Kompany kommer Hjulmand til undsætning

Ståle Solbakken forsøgte FCK-bombe i sommer

‘Hvis han ringer, siger jeg ikke nej’

Arsenal skal til Danmark

Transfersvipser – ligner en færdig mand i Brøndby

100 millioner for Ambæk? Nu bliver det meget mere



EKSKLUSIVT

Dommerekspert: Store skæverter og en hyldestsang

Supercomputer: De vinder Superligaen 

Er han Superligaens mest undervurderede spiller?