Weekend-systemet: Jagter odds 14 på fræk PL-fidus!

Midtugens system-tips var endnu engang lige ved og næsten med to fuldtræffere og tre missere, men det var lige akkurat ikke nok til gevinst på systemet, hvor SpilXpertens Benjamin Leander håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds…



Midtugens system-tips var endnu engang lige ved og næsten med to fuldtræffere og tre missere, men det var lige akkurat ikke nok til gevinst på systemet, hvor SpilXpertens Benjamin Leander håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds er fundet hos Unibet. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Everton – Tottenham: Richarlison scorer og får kort til odds 14,00. Lørdag 3/2 13:30

Brandvarme Richarlison har scoret i seks af de sidste syv PL-kampe og gæster nu Goodison Park for første gang siden han forlod Everton i sommeren 2022. Temperamentet er stadig til stede hos den iltre brasilianer, og det pressede hjemmepublikum vil givetvis være på nakken af ham meget af tiden. Gå efter fyrstelige FJORTEN gange indsatsen på både mål og kort til Spurs' 9'er.  

RWDM – Standard Liege: X til odds 3,30. Lørdag 3/2 16:00

Bundkamp i Belgien, hvor RWDM er i rædderlig form med fem liganederlag i træk. Man får besøg af et Standard Liege-hold, som ikke har vundet otte i træk og ikke har vundet ude siden slutningen af september. Ligner en kamp, hvor det sagtens kan blive undgå nederlag fremfor at opnå sejr.

Ajax – PSV: PSV vinder og over 3,5 mål i kampen til odds 3,80. Lørdag 3/2 20:00

Ajax har været et omvandrende skydetelt i begge ender under John van't Schip som cheftræner, og det lugter af underholdende topkamp mod suveræne PSV. Gæsterne vandt det omvendte opgør med 5-2 og har hentet 55 ud af 57 point i sæsonen. Ajax giver den dog gas offensivt for tiden, så her kan det nemt blive 3-1, 3-2, 4-2 eller lignende til PSVs forhåndsfavoritter.

Inter – Juventus: X til odds 3,55. Søndag 4/2 20:45

Tidligt guldbrag mellem de to eneste bejlere til Scudettoen i Serie A. For Juventus vil et nederlag være katastrofalt med fire point op til Inter og en kamp mere spillet, og Inter lever givetvis fint med uafgjort i forhold til at holde førstepladsen i Serie A. Fem af de sidste ni møder siden 2021/22-sæsonen er endt uden vinder. Gå efter en gentagelse søndag.

Lyon – Marseille: Rødt kort til odds 3,90. Søndag 4/2 20:45

Både Lyon og Marseille er i sløj form, og hjemmeholdet ligger forrykt til nedrykningskampe efter mere end en halvsæson. Selvom de sidste fem kampe ikke har haft rødt kort, havde de fem foregående derbies før det en badebillet hver gang, og det dårlige humør denne gang kan give frustrationerne frit spil.

Mere om ugens spilsystem

På Tipsbladet er vi begyndt at lancere ugens systemspil, præsenteret af ingen ringere end den professionelle tipster fra Spilxperten.com, Benjamin Leander.

Systemet er simpelt. Benjamin finder som udgangspunkt 5 fodbold odds til hver spilrunde med betvalue, som vi laver mulige trebler fra, 10 i alt. Spiller du får 5 kroner pr. kombination, koster systemet således 50 kroner, mens 10 kr. pr. kombination giver en indsats på 100 kroner og så fremdeles.

Sålænge de enkelte odds er høje nok, og det er de, giver blot en enkelt korrekt treble gevinst. Dette spilsystem kan let sættes automatisk op hos alle bookmakere, når du har valgt de 5 kampe til din kupon.

Held og lykke med dit spil og husk at spil ansvarligt!

Tidligere resultater

Weekenden d. 20. / 21. januar 2024: Profit på 149,37 kroner for 100 kroner spillet.
Midtugen d. 23. / 25. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.
Weekenden d. 27. / 28. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.
Midtugen d. 30. / 31. januar 2024: Profit på -100 for 100 kroner spillet. 





LIVE

TransferLIVE: Lurer på ekstremt dyr Spurs-stjerne

Afsløring: Stort Superliga-salg – lægetjek søndag

Dame N’Doye scorer nyt job

Overvejer stor ændring for Patrick Dorgu

Superliga-skifte? I dialog med Kasper Dolberg

Superliga-transfer? Prisen stiger med 50 millioner

Tordner mod VM-træner

Bekræfter: Nye regler kommer i Superligaen 



EKSKLUSIVT

På vej til Brøndby: ‘Han er stor og kraftfuld’

FCK sælger Jordan Larsson – her er prisen

Vigtigt nyt for ‘AC’

Superliga-boss med spændende transfermelding

Poulsen er Årets Træner – her er top 3



TIPSBLADET SPECIAL

Her er 7 bud på Thomas Nørgaards afløser

Brøndby bekræfter: Arbejder på transfer

Holland – Sverige

Superliga-klub i dialog om FCK-spiller

Udeblev fra træning – Superliga-transfer på vej

Teaser for transfer: ‘Vi har en god dialog’



EKSKLUSIVT

David Nielsen: Han kan blive en gud til evig tid! 

Stor dansk transfer på vej – udeblev fra træning

Viaplay med stor AGF-nyhed

Afsløring: Abdirahman ny cheftræner i Sønderjyske

‘Det største tilbageslag i min karriere’

Arsenal jagter Spurs-talent – den nye Campbell?

Flere Superliga-kamp rykkes

Udpeger dansk stjerne: Kan ramme et nyt niveau

På jagt: ‘Har haft de første samtaler’

Bo Henriksen om stjerne: ‘Han er pisseirriterende’

Landstræner affejer Ronaldo-kritik

Zanka ville spille gratis for FC København

Neestrup og co. vil have Barca-spiller



FANKLUBBEN

Det har været en elendig sæson

Fanget på tv: Ser kæmpeklub på Superliga-stjerne?

Thomas Frank med interessant Danmark-melding