David Raya går en usikker fremtid i møde i Brentford.
Spanieren har kontraktudløb næste sommer, og han har åbent fortalt, at han har afvist to muligheder for en forlængelse med Brentford. Derfor kan han meget vel ryge afsted til en af mange interesserede klubber til sommer.
Tottenham og Manchester United er blandt andre blevet meldt ude efter spanieren, som altså kan være fortid til sommer. Det vil bringe Brentford på transfermarkedet efter en afløser.
Her er det engelske medie London World på forkant, og de har bragt ti kandidater i spil til det potentielt ledige spot i Brentford målmandskorps.
De anbefaler blandt andre at kigge nærmere på Kamil Grabara, som FC København får svært ved at holde fast i meget længere. Keeperen er allerede blevet rygtet væk, og til sommer kan det meget vel ske.
Mediet anbefaler også Brentford at kigge i retning af Brøndbys Mads Hermansen, som allerede denne vinter blev rygtet i retning af et skifte til England. Ligesom Grabara er han formentlig også på affyringsrampen til sommer.
London World nævner også den tidligere Esbjerg fB-keeper Martin Dubravka, som ikke har udsigt til meget spilletid, når han vender retur til Newcastle fra sit lejeophold i Manchester United.
Til sommer vender Dean Henderson retur til Manchester United fra sit lejeophold, men han vil næppe tage til takke med en reserverolle bag David De Gea. Derfor peger det engelske medie også på ham som en mulighed.
Derudover nævner London World Seny Dieng fra QPR, Gavin Bazunu fra Southampton, Lucas Chevalier fra Lille, Caoimhin Kelleher fra Liverpool, Maarten Vandevoordt fra Genk og Dani Figueira fra Estoril.
LIVE
LIVE: Brøndby forlænger med stortalent
NYHEDER
Superliga-profiler topper international liste
TOPNYHED
Højlund får kæmpe frikøbsklausul
NYHEDER
Jon Dahl Tomasson lander alternativt job
STORT INTERVIEW
– Jeg sagde, Jakob Poulsen var et uambitiøst valg
MEDIE
Stor Niels Frederiksen-nyhed på vej
TIPSBLADET SPECIAL
Her er AGF’s mulige modstandere i Champions League
EKSKLUSIVT Kaos i Madrid: ‘Han er VIRKELIG et problem’
TIPSBLADET SPECIAL
Rundens Hold i Superligaen – 31. runde
TOPNYHED
Torskedumt: Mike Tullberg misser pokalfinalen
Glipper guld: Her er Claus Steinleins reaktion
NYHEDER
Stort medie hylder AGF-profil
EKSKLUSIVT
Farzam: Han er min favorit som ny Brøndby-træner
TIPSBLADET SPECIAL ‘Det er de der skide tv-penge’
INTERVIEW
Fremhæver fyret træner: ‘Man må ikke glemme…’
TIPSBLADET SPECIAL
Født i Danmark og på vej til VM
TOPNYHED
Sådan fordeler de danske Europa-pladser sig
EKSKLUSIVT
Dybt imponeret af AGF: Kæmpe respekt!
NYHEDER
Peger på dansker: Penge ud ad vinduet
TIPSBLADET SPECIAL Disse Superliga-stjerner kan hentes gratis
TOPNYHED
Dansker er færdig i Premier League-klubben Everton
Uenige i studiet: ‘Så må det sæde være brandvarmt’
TIPSBLADETS DOM
Har du fuldstændig tabt småkagerne?
TOPNYHED
FC Midtjylland henter ny back
TOPNYHED
AGF er mestre – her er deres vej i Europa
Medie er stensikker: Kasper Hjulmand færdig
NYHEDER
Brøndby-flop færdig i danskerklub
INTERVIEW
Jacob Nielsen har lovet fri bar i Aarhus
INTERVIEW
Carsten V. Jensen med klar opfordring
EKSKLUSIVT
‘Sker det, får det store konsekvenser i FCM’
Da jeg så ham, knækkede filmen fuldstændig for mig
NYHEDER
Stort TV-drama: Mest sete kamp i 13 år
TOPNYHED – Jeg skal smittes med corona nede i Busgaden
NYHEDER
Parken kåret til Superligaens bedste bane
MEDIE