20. november sparkes VM i gang med en åbningskamp mellem Senegal og Holland, og derfra kører bussen i tre uger med fodbold fra allerøverste hylde indtil finaledagen den 18. december.
Her får du hele kampprogrammet for VM-slutrunden - bemærk, at tiderne, som er angivet her i artiklen, er dansk tid.
20. november - søndag
Qatar - Ecuador
Klokken 17.00
Al Bayt Stadium
21. november - mandag
Senegal - Holland
Klokken 11.00
Al Thumama Stadium
England - Iran
Klokken 14.00
Khalifa Stadium
USA - Wales
Klokken 20.00
Ahmad bin Ali Stadium
22. november - tirsdag
Argentina - Saudi Arabien
Klokken 11.00
Lusail Stadium
Danmark - Tunesien
Klokken 14.00
Education City Stadium
Mexico - Polen
Klokken 17.00
Stadium 974
Frankrig - Australien
Klokken 20.00
Al Janoub Stadium
23. November - onsdag
Marokko - Kroatien
Klokken 11.00
Al Bayt Stadium
Tyskland - Japan
Klokken 14.00
Khalifa Stadium
Spanien - Costa Rica
Klokken 17.00
Al Thumama Stadium
Belgien - Canada
Klokken 20.00
Ahmad bin Ali Stadium
24. november - torsdag
Schweiz - Cameroun
Klokken 11.00
Al Janoub Stadium
Uruguay - Sydkorea
Klokken 14.00
Education City Stadium
Portugal - Ghana
Klokken 17.00
Stadium 974
Brasilien - Serbien
Klokken 20.00
Lusail Stadium
25. november - fredag
Wales - Iran
Klokken 11.00
Ahmad bin Ali Stadium
Qatar - Senegal
Klokken 14.00
Al Thumama Stadium
Holland - Ecuador
Klokken 17.00
Khalifa Stadium
England - USA
Klokken 20.00
Al Bayt Stadium
26. november - lørdag
Tunesien - Australien
Klokken 11.00
Al Janoub Stadium
Polen - Saudi Arabien
Klokken 14.00
Education City Stadium
Frankrig - Danmark
Klokken 17.00
Stadium 974
Argentina - Mexico
Klokken 20.00
Lusail Stadium
27. november - søndag
Japan - Costa Rica
Klokken 11.00
Ahmad bin Ali Stadium
Belgien - Marokko
Klokken 14.00
Al Thumama Stadium
Kroatien - Canada
Klokken 17.00
Khalifa Stadium
Spanien - Tyskland
Klokken 20.00
Al Bayt Stadium
28. november - mandag
Cameroun - Serbien
Klokken 11.00
Al Janoub Stadium
Sydkorea - Ghana
Klokken 14.00
Education City Stadium
Brasilien - Schweiz
Klokken 17.00
Stadium 974
Portugal - Uruguay
Klokken 20.00
Lusail Stadium
29. november - tirsdag
Holland - Qatar
Klokken 16.00
Al Bayt Stadium
Ecuador - Senegal
Klokken 16.00
Khalifa Stadium
Iran - USA
Klokken 20.00
Al Thumama Stadium
Wales - England
Klokken 20.00
Ahmad bin Ali Stadium
30. november - onsdag
Australien - Danmark
Klokken 16.00
Al Janoub Stadium
Tunesien - Frankrig
Klokken 16.00
Education City Stadium
Polen - Argentina
Klokken 20.00
Stadium 974
Saudi Arabien - Mexico
Klokken 20.00
Lusail Stadium
1. december - torsdag
Canada - Marokko
Klokken 16.00
Al Thumama
Kroatien - Belgien
Klokken 16.00
Ahmad bin Ali Stadium
Japan - Spanien
Klokken 20.00
Khalifa Stadium
Costa Rica - Tyskland
Klokken 20.00
Al Bayt Stadium
2. december - fredag
Ghana - Uruguay
Klokken 16.00
Al Janoub Stadium
Sydkorea - Portugal
Klokken 16.00
Education City Stadium
Serbien - Schweiz
Klokken 20.00
Stadium 974
Cameroun - Brasilien
Klokken 20.00
Lusail Stadium
3. december - lørdag
Ottendedelsfinale
Klokken 16.00
Khalifa Stadium
Ottendedelsfinale
Klokken 20.00
Ahmad bin Ali Stadium
4. december - søndag
Ottendedelsfinale
Klokken 16.00
Al Thumama Stadium
Ottendedelsfinale
Klokken 20.00
Al Bayt Stadium
5. december - mandag
Ottendedelsfinale
Klokken 16.00
Al Janoub Stadium
Ottendedelsfinale
Klokken 20.00
Stadium 974
6. december - tirsdag
Ottendedelsfinale
Klokken 16.00
Education City Stadium
Ottendedelsfinale
Klokken 20.00
Lusail Stadium
9. december - fredag
Kvartfinale
Klokken 16.00
Education City Stadium
Kvartfinale
Klokken 20.00
Lusail Stadium
10. december - lørdag
Kvartfinale
Klokken 16.00
Al Thumama Stadium
Kvartfinale
Klokken 20.00
Al Bayt Stadium
13. december - tirsdag
Semifinale
Klokken 20.00
Al Bayt Stadium
14. december - onsdag
Semifinale
Klokken 20.00
Al Bayt Stadium
17. december - lørdag
Bronzekamp
Klokken 16.00
Khalifa Stadium
18. december - søndag
VM-finale
Klokken 16.00
Lusail Stadium