Midtuge-systemet: De sidste januar-fiduser er klar

Benjamin Leander ramte to høj-oddsere i weekenden med både spinkel Real Madrid-sejr og Ante Budmir-scoring, men det var lige akkurat ikke nok til gevinst på systemet, hvor SpilXpertens Benjamin Leander håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds…



Benjamin Leander ramte to høj-oddsere i weekenden med både spinkel Real Madrid-sejr og Ante Budmir-scoring, men det var lige akkurat ikke nok til gevinst på systemet, hvor SpilXpertens Benjamin Leander håndplukker fem velbetalte spiltips og sætter sammen til et spilsystem, hvor der er gevinst, hvis mindst tre af de fem tips rammer plet. Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.

Usbekistan – Thailand: Usbekistan vinder og holder nullet til odds 2,25. Tirsdag 30/1 12:30

Thailand har set tandløse ud undtagen i en 2-0 sejr mod elendige Kirgisistan, mens Usbekistan til gengæld har set bundsolide ud. Sats på sejr til usbekerne uden modsvar fra Thailand.

Paris FC kvinder – Chelsea kvinder: Paris FC vinder til odds 2,62. Tirsdag 18:45

Chelseas kvinder har vundet deres Champions League-gruppe og bør komme decimeret til den franske hovedstad. For Paris FC duer kun tre point, så her åbner hjemmesejren til spændende pris.

Nottingham – Arsenal: Arsenal vinder og over 2,5 mål i kampen til odds 2,05. Tirsdag 30/1 20:30

Nottingham har under Nuno Espirito Santo været et festfyrværkeri at følge med en målscore på 9-8 for fire kampe. Arsenal kommer helt veludhvilede efter FA Cup-fri og kan sagtens lave alle tre mål selv for at 2-tallet og over 2,5 mål i kampen bliver indfriet.

Charleroi – Eupen: X2 til odds 2,25. Onsdag 31/1 18:15

Charleroi er ramt af skader og landsholdsopgaver og har tabt de to første kampe efter nytår med sammenlagt 2-8. Eupen vejrer morgenluft og har to 1-0 sejre med flotte defensive præstationer, og point til gæsterne her er slet ikke usandsynligt.

Hyderabad – Goa: Goa vinder og holder nullet til odds 2,25. Torsdag 1/2 15:00

I Indiens Super League har Hyderabad været undervældende med nul sejre i 11 kampe og fem scorede mål, hvoraf de to endda har været selvmål. Nu møder man rækkens tophold fra Goa, som har seks Clean Sheets i 10 ligakampe. Gå efter nem sejr til gæsterne uden mål imod.

Mere om ugens spilsystem

På Tipsbladet er vi begyndt at lancere ugens systemspil, præsenteret af ingen ringere end den professionelle tipster fra Spilxperten.com, Benjamin Leander.

Systemet er simpelt. Benjamin finder som udgangspunkt 5 fodbold odds til hver spilrunde med betvalue, som vi laver mulige trebler fra, 10 i alt. Spiller du får 5 kroner pr. kombination, koster systemet således 50 kroner, mens 10 kr. pr. kombination giver en indsats på 100 kroner og så fremdeles.

Sålænge de enkelte odds er høje nok, og det er de, giver blot en enkelt korrekt treble gevinst. Dette spilsystem kan let sættes automatisk op hos alle bookmakere, når du har valgt de 5 kampe til din kupon.

Held og lykke med dit spil og husk at spil ansvarligt!

Tidligere resultater

Weekenden d. 20. / 21. januar 2024: Profit på 149,37 kroner for 100 kroner spillet.
Midtugen d. 23. / 25. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.
Weekenden d. 27. / 28. januar 2024: Profit på -100 kroner for 100 kroner spillet.



Lothar Matthaüs storroser dansker

Dansk dominans: Ikke sket i 70 år

Medier i svime: ‘Millioner godt givet ud!’

FC København henter Geovanni Vianney Aboh Ndjee

Sådan stemte trænerne til Efterårets Profil

Forlænger Nartey? Brøndby-boss deler nyt

Mohamed Salah på vej til danskerklub?

Voldelig FCM-fan anholdt: Gemte på hemmelighed

– Det er fuldkommen meningsløst

Wolfsburg-boss roser Eriksen

Klubboss i angreb på FCK

FCM-stjerne udgik i tårer: Tullberg giver status

– De skal skille sig af med ham!

Kæmpe ros: ‘Efterårets træner i Superligaen!’

– Hader er et stort ord, men jeg kan ikke lide AGF

AaB-talent prøver sig af i Italien

Voldsom Franculino-spådom

Arne Slot svarer efter Mohamed Salah-ballade

Forfærdeligt nyt for Mustapha Bundu 

Spanske medier i ekstase

Kræver benhård straf til Mohamed Salah

AGF og Sønderjyske er bedst mod de andre i top-6

Thomas Frank afviser at tale om det

Får fire års fængsel for at afpresse stjerne

Afsløring: Ny assistent til David Nielsen

Har hevet fat i Cooper: Ikke det jeg købte ind på

Steve Cooper skifter tre mand

Kæmpe optur for Yussuf Poulsen

FCM melder ud: Han skal sælges til sommer

Efter vildt interview: Liverpool straffer Salah

Krisemøde: Stjernetræner på vej?

FIFA indfører obligatoriske drikkepauser til VM

Her sætter Vingegaard grænsen

Klar besked til fans: ‘Det hjælper IKKE’

Tidligere Superliga-stjerne gratis om lidt

Frustreret FCM-lejr: Det irriterer mig grænseløst

Brøndby-profil: ‘Skuffende at det kunne ske’

– Jeg frygter ikke at blive fyret

Vanvittigt drama: Det gjorde ondt at se på!

Brøndby skuffer fælt mod Vejle

Real Madrid-profil ventes ude i adskillige måneder

Engelske eksperter kritiserer Salah for interview

Gigantisk eufori: ‘Kan slutte min karriere nu’

Vejle Boldklub – Brøndby IF

Brøndby-stjerner ude – Cooper udtager U19-spillere

FCK totalt forvandlet – ikke set værre siden 1996

Viktor Claesson bliver i FC København

Sejr til Vitoria i lokalderby

Stjerner til FCK? ‘De må have været i dialog’

Ser et udbrændt hold: ‘Vi skal forstærke os’