• Hent Tipsbladets app og få push notifikationer om seneste nyt, livescores mm.
  • Tilmeld dig nyhedsbrevet og få dit daglige skud fodbold til frokostpausen
    Tilmeld nyhedsbrev
  • Vær med hvor og når det sker og deltag i debatterne - følg Tipsbladet på:
Hold dig opdateret - følg Tipsbladet på:
Generelle Tipsbladets Netredaktion

Karantæner - hvem er ude?

Foto: Illustration

Tipsbladet.dk holder skarpt øje med landets dommere og giver dig hver uge en opdateret oversigt over, hvem der er ude og hvem der snart kommer det i flere af Europas vigtigste ligaer.

Af Tipsbladets Netredaktion

VM-kvalifikation, Europa
(Foreløbig liste)
Sargis Adamyan, Armenien  11/11
Varazdat Haroyan, Armenien  11/11
Taron Voskanyan, Armenien  11/11
Hojjat Hahgverdi, Aserbajdsjan  11/11
Artem Bykau, Belarus  13/11
Märten Kuusk, Estland  13/11
Brandur Hendriksson Olsen, Færøerne  12/11
Lasha Dvali, Georgien  11/11
Guram Guirbelidze, Georgien  11/11
Anastasios Bakasetas, Grækenland  11/11
Pantelis Hatzidiakos, Grækenland  11/11
Yan Vorogovskiy, Kasakhstan  13/11
Baktiyor Zainutdinov, Kasakhstan  13/11
Ibrahim Dresevic, Kosovo  14/11
Borna Barisic, Kroatien  11/11
Martin Marxer, Liechtenstein  11/11
Oleg Reabciuk, Moldova  11/11
Marko Vesovic, Montenegro  13/11
Igor Vujacic, Montenegro  13/11
Stefan Ristovski, Nordmakedonien  11/11
Jan Bednarek, Polen  12/11
Tymoteusz Puchacz, Polen  12/11
Nuno Mendes, Portugal  11/11
Alessandro Golinucci, San Marino  12/11
Davide Simoncini, San Marino  12/11
Ryan Christie, Skotland  11/11
Lyndon Dykes, Skotland  11/11
David Hancko, Slovakiet  11/11
Juraj Kucka, Slovakiet  11/11
Ivan Schranz, Slovakiet  11/11
Jaka Bijol, Slovenien  11/11
Adam Gnezda Cerin, Slovenien  11/11
Jasmin Kurtic, Slovenien  11/11
Albin Ekdal, Sverige  11/11
Yusuf Yazici, Tyrkiet  13/11
Kai Havertz, Tyskland  11/11
Kieffer Moore, Wales  13/11

Champions League
Antoine Griezmann, Atlético Madrid  3/11
Stefan Savic, Atlético Madrid  3/11
Eder Balanta, Club Brugge  3/11
Nicolas Capaldo, Salzburg  2/11

Champions League, kvinder
Ingen

Europa League
Malo Gusto, Lyon  4/11
Mario Rui Silva Duarte, Napoli  4/11
Papa Abou Cisse, Olympiacos  4/11
Leo Greiml, Rapid Wien  4/11
Jon Gorenc Stankovic, Sturm Graz  4/11

Europa Conference League
Thibaut Vion, CSKA Sofia  4/11
Vaclav  Pilar, Jablonec  4/11
Kamil Grabara, FC København  4/11
Jan Boller, LASK  4/11

Danmark - 3F Superliga
Lukas Reiff Lerager, FC København  31/10
Simon Tibbling, Randers FC  31/10
André Calisir, Silkeborg IF  31/10
Jerome Opoku, Vejle Boldklub  31/10, 7/11

Danmark - NordicBet Liga
Ingen

Danmark - 2. division
Mustafa Atici, FA 2000  30/10
Adrian Kvist Jensen, FA 2000  30/10
Jacob Dyrborg Linnet, Middelfart  30/10
Emil Obitsø Nielsen, Aarhus Fremad  31/10

Danmark - 3. division
Christian Helev, Frem  30/10
Mathias Krogh Moestrup, Karlslunde IF  30/10
Rasmus Winther Svendsen, Karlslunde IF  30/10
Luka Dumic, KFUM, Roskilde  31/10, 6/11, 13/11
Oliver Nick Lassen, KFUM, Roskilde  31/10
Marco Sander Petersen, KFUM, Roskilde  31/10
Casper Krarup Petersen, IF Lyseng  30/10
Kristian Petersen, Næsby BK  30/10

Danmark - Sydbank Pokalen
Ingen

Danmark - Gjensidige kvindeliga
Ingen

England - Premier League og pokal
Paul Pogba, Manchester United  30/10, 6/11, 20/11, 28/11
Ben Gibson, Norwich  31/10
James Ward-Prowse, Southampton  26/10

England - Championship og pokal
Alan Browne, Preston  30/10

Italien - Serie A
Roberto Soriano, Bologna  28/10
Bakery Adam Soumaoro, Bologna  28/10
Bartosz Bereszynski, Sampdoria  27/10

Italien - Serie B
Nicola Pavan, Cittadella  28/10
Augustus Kargbo, Crotone  28/10, 1/11, 7/11
Stefano Giacomelli, L.R. Vicenza  27/10
Alessandro Micai, Reggina  28/10

Italien - Coppa Italia
Ingen

Skotland - Premier League
Darren McGregor, Hibernian  27/10

Skotland - Liga Cup
Ingen

Spanien - Primera Division
José Manuel Rodriguez Benito Chema, Getafe  28/10, 31/10
Djene Dakonam Ortega, Getafe  28/10
Rodrigo Battaglia, Mallorca  27/10
Kang-In Lee, Mallorca  27/10
José Ángel Valdés Díaz Cote, Osasuna  27/10
Edgar Gonzalez, Real Betis  27/10

Sverige - Allsvenskan
Mikael Lustig, AIK  27/10
Christos Gravios, Degerfors  28/10
Hampus Finndell, Djurgården  28/10
Maudo Lamine Jarjue, Elfsborg  28/10
Carl Johansson, IFK Göteborg  28/10
Malik Abubakari, Malmö FF  27/10
Ivan Kricak, Mjällby  28/10
Michael Almebäck, Örebro  28/10
Rickard Emeka Friday, Örebro  28/10
Andreas Skovgaard Larsen, Örebro  28/10
David Seger, Örebro  28/10
Samuel Laryea Mensiro, Östersund  27/10
Marco  Weymans, Östersund  27/10

Sverige - Superettan
Felix Michel, Athletic Eskilstuna  26/10
Leonard Pllana, Brage  31/10
Jesper Carström, GIF Sundsvall  2/11
Adam Ben Lamin, Jönköpings Södra  31/10
Jesper Svensson, Jönköpings Södra  31/10
Andreas Murbeck, Landskrona  2/11
Filip Olsson, Landskrona  2/11
Nicklas Savolainen, Norrby  1/11
Kebba Ceesay, Vasalund  31/10
Abdussalam Magashy, IFK Värnamo  1/11
Lukas Browning Lagerfeldt, Örgryte  30/10

Tyskland - 1. Bundesliga
Moussa Diaby, Bayer Leverkusen  30/10
Atakan Karazor, Stuttgart  31/10

Tyskland - 2. Bundesliga
Edgar Prib, Fortuna Düsseldorf  31/10, 6/11
Clemens Fandrich, Erzgebirge Aue  30/10 og ?
Soufiane Messeguem, Erzgebirge Aue  30/10
Tim Leibold, Hamburger SV  30/10

Tyskland - DFB Pokal
Toni Leistner, Hamburger SV  26/10

-----
Få 100 stærke spilforslag fra oddsavisen.dk for 29,- kr/md - brug koden Tip2020