Victor Osimhen fra Napoli til Manchester United
Note: Mange blev overraskede i sommer, da den nigerianske angriber endte med at tage til Galatasaray på en lejeaftale fra Napoli, efter at han var blevet rygtet til store engelske klubber som Chelsea. Men nu er der noget, der tyder på, at Victor Osimhen alligevel kan ende i Premier League. Den dygtige angriber skulle angiveligt være et transfermål for Ruben Amorim, der er klar til at lade Joshua Zirkzee skifte til den syditalienske klub.
Kilde: Calcio Napoli
Sandsynlighed: Under middel
Raphinha fra Barcelona til Arsenal
Note: Mikel Artetas mandskab har ikke fået den sæsonstart, man havde håbet på. Derfor ønsker klubben at styrke sin offensiv i det kommende transfervindue. Her har de rettet blikket mod Raphinha, der i den seneste tid har været fremragende for FC Barcelona. Den driblestærke brasilianer ville formentlig kunne styrke Arsenal-truppen fra dag ét. Der skulle dog være uenighed mellem klubberne om prisen. Arsenal er klar til at tilbyde omkring 670 millioner kroner, men Barcelona kræver mindst 750 millioner for offensivspilleren.
Kilde: Fichajes
Sandsynlighed: Middel
Federico Chiesa fra Liverpool til Inter
Note: Federico Chiesa blev denne sommer hentet til Liverpool i, hvad der kunne ligne et transferscoop, men kantspilleren har bestemt ikke imponeret siden sit skifte til engelsk fodbold. Indtil videre er det kun blevet til tre kampe og samlet 78 minutter i den røde trøje. Derfor skulle Chiesa være klar til at vende tilbage til Italien denne vinter, hvor Inter overvejer at leje landsholdsspilleren.
Kilde: Mirror
Sandsynlighed: Over middel
Javi Guerra fra Valencia til Tottenham
Note: Midtbanen skal styrkes hos Spurs denne vinter, og her er spanieren et godt bud på en løsning. Javi Guerra har fået sit store gennembrud for Valencia i de seneste sæsoner og kan muligvis hentes for betydeligt mindre end sin frikøbsklausul på 84 millioner pund.
Kilde: GiveMeSport
Sandsynlighed: Middel
LIVE
TransferLIVE: Silkeborg sælger midtbanespiller
På vej til Brøndby? Her er hans millionløn
MEDIE
Overraskende: Thomas Frank i spil til nyt job
EKSKLUSIVT
Afsløring: Lyngby-talent til lægetjek
TOPNYHED
– Ekstremt tilfredsstillende, siger Brøndby-træner
INTERVIEW
Morten Bruun: Sker nok aldrig igen i min levetid!
MEDIE
FC København-farvel rykker nærmere
TRANSFER
Kryptisk transfermelding
EKSKLUSIVT Afsløring: Scoop – FCM får ‘NK’ i et røverkøb
TOPNYHED
Revser Brøndby-stemning: ‘Et fjendtligt miljø’
MEDIE
Tæt på kæmpetransfer
TOPNYHED
Kan ikke spille i Ukraine: Her afvikles FCK-kamp
MEDIE
Hård dom over Kvistgaarden
EKSKLUSIVT FCK’s nye boss: Han er meget tæt med superstjerner
TOPNYHED
Imponeret Mortensen efter 8-1: ‘Det er vigtigt’
Skifter til Rangers
NYHEDER
Lössl: ‘Hold kæft, hvor var han god!’
TRANSFER
Spændende melding
EKSKLUSIVT På vej til Brøndby: ‘Han er stor og kraftfuld’
INTERVIEW
Transferbombe: ‘De vil være meget skuffede’
EKSKLUSIVT
Zorniger fremhæver transfervindue
AVIS
Usikker på Chido Obi-transfer
TOPNYHED
Træner i Danmark: Storklub har store danske planer
TOPNYHED
Storroser 18-årig FCK-spiller
TOPNYHED
Storroser profil efter målfest: ‘Betyder alverden’
OPTAKT
Brasilien – Japan
OPTAKT
Holland – Marokko
TRANSFER
“Mathias Jensen ankommer i morgen, hvis…”
TOPNYHED
Brøndby gik målamok i Nørgaards første kamp
MEDIE
Meldt tæt på Brøndby – nærmer sig Bundesliga-klub
EKSKLUSIVT På vej til Superligaen: Barcelona er vilde med ham
TOPNYHED
Her er 16.-delsfinalerne til VM
TRANSFER
FC København jagter Romane Amane
TOPNYHED
Spår vild Rasmus Højlund-sæson
OPTAKT