Jan Bech Andersen sviner på et Brøndby-fanforum Thomas Frank og klubbens tidligere sportsdirektør Per Rud.

Ekstra Bladet skriver tirsdag eftermiddag, at Jan Bech Andersen på fan-forummet Sydsiden Online har gået hårdt i flæsket på klubbens nuværende cheftræner Thomas Frank samt tidligere sportsdirektør Per Rud, der nu har en lignende funktion hos HB Køge. 

Ekstra Bladet skriver, at det er sket under brugeren 'Oscar', navnet på Jan Bech Andersens søn. Denne bruger har Jan Bech Andersen altså lånt til at svine tidligere- og nuværende Brøndby-medarbejdere på forummet. 

Tidligere er det ikke blevet afsløret eller beskrevet, hvem der har været manden bag beskederne. Ekstra Bladet skriver dog, at de har fået det bekræftet, at det er Jan Bech. Tilmed har brugeren 'Oscar' oven på søndagens 1-3-nederlag til SønderjyskE skrevet denne besked. 

- Den er god nok. Til alle der er utilfredse kom gerne på stadion i morgen kl. 14.00 (i mandags), så tager vi et møde i Vilfort Lounge og vender alle punkter. Det er som sagt nu vi skal bakke op – ingen af os inklusive mig selv er blinde. Vi har bestyrelsesmøde kl. 10.30-14.00 og derefter tager jeg en kop kaffe med alle der ønsker at udtrykke deres mening. 

Her er en række af andre bemærkninger fra brugeren 'Oscar': 

SENESTE NYT...
OP | NED

AFSTEMNING

Hvilken Superliga-klub har overrasket mest positivt i denne sæson?

SUPERLIGA-VIDEO