Generelle

Se her: West Ham sidder godt på Katy Perry

West Ham lancerer nu en eksklusiv kollektion, efter Katy Perry struttede med klubbens farver og logo til MTV awards.

Det er blevet et stort ønske for klubbens fans at iklæde deres koner og kærester i West Hams bordeauxrøde farver efter, at Katy Perry viste sig frem i en alternativ udgave af klubbens uniform til MTV awards i Berlin i starten af november.

Katy Perry har tidligere sunget om at kunne lide at kysse med piger, og hun er på kort tid gået hen og blevet en hver mands forbudte drøm. Men hun har dog kun en mand i tankerne, nemlig den britiske komiker Russel Brand, som er kæmpe West Ham-fan.

Det var således også til ære for ham, at hun iklædte sig den frække udgave af West Ham-uniformen. Klubben har imødekommet populariteten ved at bestille 50 udgaver af sættet hos den designer, der lavede corsagen ud af tre spillertrøjer.

Det bliver dog ikke helt billigt for fans at føre sættet over på sin egen kærlighed, da det kommer til at koste 300 pund - svarende til cirka 2500 kroner.

Se hvordan en spillerdragt kan få kvindefodbolden op på samme  popularitetsniveau som hos herrerne her.