Hvem står bedst efter Ståle Solbakkens interview med Onside? FC København eller Solbakken? Stem her.
Ståle Solbakken talte søndag aften ud i Onside, hvor han fortalte om sin fyring i FC København, og hvordan han føler, at sandheden om fyringen ikke er blevet fortalt af FCK-ledelsen.
Nordmanden fik lov at fortælle sit syn på sagen, og han kritiserede i den grad FC Københavns ledelse, anført af bestyrelsesformand Bo Rygaard, ligesom han kunne fortælle, at William Kvist efter Solbakkens vurdering er på dybt vand.
I kølvandet på interviewet kom FCK så med et indlæg på klubbens hjemmeside, hvor Bo Rygaard blev citeret for lidt, uden at det var specielt konkret.
Men hvem står bedst efter det store "Ståle taler ud"-interview?
Stem her.
-----
Få 100 stærke spilforslag fra oddsavisen.dk for 29,- kr/md - brug koden Tip2020
Seneste rygter
Saints med Vestergaard-ønske
Oblak på vej til England
PSG vil have Chelsea-flop
Rygtebørsen: Gerrard på vej til danskerklub
Lurer på Liverpool-midt
Fokus
Bedst/værst: FCM-stjerner legede udsmidere mod BIF
Vi er klar med bedst og værst fra topopgøret i Herning.
Blokering af vores annoncer.
Vi kan se din browser forhindre visning af vores annoncer. Det betyder med stor sandsynlighed at du har en adblocker installeret.
Vi er nød til at vise dig annoncer for at kunne levere gratis indhold til dig.
Derfor beder vi dig tillade/whiteliste vores domæne i adblockeren.
Får du denne besked selvom du ikke benytter en adblocker, så kontakt os her.
På forhånd tak Tipsbladet.dk